Szpony chaosu - Prolog

Długa proza: fragmenty powieści, długie opowiadania i tasiemce innej maści.
Regulamin forum
W tym dziale należy publikować opowiadania, powieści oraz inne długie formy prozatorskie. Utwory krótkie (drabble, miniatury, krótkie opowiadania) publikujemy w dziale "Miniatury i drabble".

Przydatne definicje
drabble – krótka forma literacka licząca dokładnie sto słów

miniatura literacka (short story) – krótki utwór składający się z mniej niż 7 500 słów

opowiadanie – krótki utwór epicki o prostej akcji, niewielkich rozmiarach, najczęściej jednowątkowej fabule, pisany prozą

powieść – długi utwór narracyjny opisujący rozbudowany ciąg zdarzeń

Jeżeli twój tekst jest dłuższy niż 25000 tysięcy znaków ze spacjami, należy go podzielić na części. Każda część musi znaleźć się w osobnym temacie i nie przekraczać ww. objętości.
Nazwa tematu powinna składać się z tytułu tekstu. Dodatkowo, dla tekstów wieloczęściowych, w tytule należy podać numer części, na przykład "Tytuł - część 1". W przypadku publikowania fanfiction, należy podać źródło w nawiasie kwadratowym, przykładowo: "[Harry Potter] Tytuł opowiadania".
Każdy tekst należy odpowiednio otagować. Tagi wybieramy z pola pod tytułem tematu. Listę tagów oraz ich podział można znaleźć na podstronie. Dla publikacji wieloczęściowych funkcjonuje dodatkowy tag tekst wieloczęściowy, a dla fanfiction fandomowe (np. fanfiction-harry-potter).
mirek13

Szpony chaosu - Prolog

Post#11 » 13 mar 2017, o 18:37

Pax, Harmal.
Mniej więcej wiem co czujesz, ale tu akurat brnięcie dalej, oznacza błotne drogi Amazonii w porze deszczowej.
Tekst jest słaby i kompletnie niedopracowany. Wyobrażam sobie karka w dresie i z bejsbolem, który odkrył właśnie literackie powołanie i postanowił zostać intelektualistą wśród tygrysów.
Mogę się oczywiście mylić totalnie, ale takie wrażenie pozostawiasz autorze, tym tekstem.
Ballada apaszowska XXI wieku, w warszawskim wydaniu? "Ojciec Chrzestny"? Będzie "Capo di tutti capi"?
Może być, ale nad stylem i formą przekazu, to Ty musisz jeszcze duuuużo popracować.
A nie dopatrzenie działów uważam za skierowanie do okulisty w trybie alarmowym.

Tagi:

Purson
scyzoryk
scyzoryk

Szpony chaosu - Prolog

Post#12 » 13 mar 2017, o 19:43

O jakie tu się fajne kłótnie porobiły

Harmal

Szpony chaosu - Prolog

Post#13 » 13 mar 2017, o 19:48

Purson pisze:O jakie tu się fajne kłótnie porobiły

Korzystaj, Purson, z darmowej reklamy :lol:

mirek13

Szpony chaosu - Prolog

Post#14 » 13 mar 2017, o 19:50

No widzisz jaki masz talent?!
A co do pisania... :angel: :cry:
PS. Zmień chociaż tytuł. Dawno czegoś tak koszmarnego nie widziałem.

Harmal

Szpony chaosu - Prolog

Post#15 » 13 mar 2017, o 20:07

mirek13 pisze:No widzisz jaki masz talent?!
A co do pisania... :angel: :cry:
PS. Zmień chociaż tytuł. Dawno czegoś tak koszmarnego nie widziałem.

Tytuł musi współgrać z treścią. I to się Autorowi udało.

Wróć do „Proza: opowiadania i fragmenty powieści”