Krajobraz po wiośnie

Proza pozbawiona wątków fantastycznych: obyczajowa, psychologiczna, romanse, kryminały i inne.
Regulamin forum
Przypomnienie:
Maksymalna objętość tekstu, jaką można umieścić w jednym temacie, to 10 stron znormalizowanego maszynopisu. Teksty przekraczające tę objętość (fragmenty powieści, długie opowiadania), należy publikować w częściach w dziale "Teksty wieloczęściowe". Każda część musi znaleźć się w osobnym temacie.
Nazwa tematu powinna składać się z tytułu tekstu. W przypadku publikowania fanfiction, należy podać źródło w nawiasie kwadratowym, przykładowo: "[Harry Potter] Tytuł opowiadania".
Każdy tekst należy odpowiednio otagować. Tagi wybieramy z pola pod tytułem tematu.
Awatar użytkownika
Tjereszkowa
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Krajobraz po wiośnie

Post#1 » 21 mar 2017, o 22:40

Bawię się pilotem. Przynajmniej łóżko mogę kontrolować - podnosi się i opada na żądanie. Uśmiechem udaję gieroja, gdy pochylają się nade mną poważne twarze. Ktoś zaczarowuje zatkaną kroplówkę. Patrzę na przepiękne kolory na rękach. Czy tak czuł się mój miś, któremu w dzieciństwie serwowałam całe serie zastrzyków "najprawdziwiejszą" strzykawką? Żyły strzelają na wiwat, a za oknem wybucha wiosna. Myślę o magnoliach, które, gdzieś tam pewnie, rozchylają cudne pąki. Pod poduszką chowam krwawe plamy (wstyd mi, że znowu - może jutro uda mi się samej zmienić pościel), strach przykrywam kołdrą. I tylko jednej myśli schować nie potrafię - że nie zdążyłam posprzątać na biurku.

Tagi:

mirek13

Krajobraz po wiośnie

Post#2 » 22 mar 2017, o 08:53

Baw się czymś innym, Sowo.
Trauma szpitalnego pobytu, ciężkiej choroby i poczucia uzależnienia od innych.
Taki stan funduje nam często starość i idąca za nią zależność od innych. Parszywie jest doświadczyć tego wcześniej.
Te dziecięce deja vu jest zupełnie na miejscu. To wtórny infantylizm, wynikający z "nie możenia nic".
A że jak to u Ciebie - ciepła miniaturka, taka mniamniusina... No, tu leży jej czarny urok.
Brrrr....

Awatar użytkownika
Marian
runiczny rapier
runiczny rapier

Krajobraz po wiośnie

Post#3 » 22 mar 2017, o 18:02

Czy opisujesz Twoją aktualną sytuację?
Jeśli tak, to życzę Ci szybkiego wydobrzenia i powrotu na normalne tory. :tul:
Jeśli wszystko to wymyśliłaś, to zrobiłaś to dobrze. Chyba tak to jest.

Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska
Jawna opcja Mandaloriańska

Krajobraz po wiośnie

Post#4 » 22 mar 2017, o 19:20

Bardzo mocny tekst. Nie wiem, czy nie aż za mocny jak na mój gust, raz, że prawie dawka uderzeniowa, bo w bardzo krótkiej formie, i opisane w pozornie ciepłej formie - te wspomnienia z dzieciństwa, przywołanie wiosny. Ten dysonans jest świetny, opisać tak lekko i prawie beztrosko, gdy mowa o pobycie w szpitalu i chorobie, pewnie ciężkiej, to bardzo ciekawa rzecz, ale jako całość - dreszcz mnie przeszedł.
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Awatar użytkownika
Grafoman
Użytkownik zbanowany

Krajobraz po wiośnie

Post#5 » 22 mar 2017, o 21:53

Przedmówcy powiedzieli w zasadzie wszystko, co chciałbym napisać. Tekst trudny, taka końska dawka do rozmyślań.
Napisany bardzo wprawnie, jestem pod wrażeniem.
Pozdrawiam,
Graf
"Jeśli chcesz się po­wiesić, po­wieś się na wy­sokim drzewie. "

Awatar użytkownika
Depakiniarz
lekki sztylet
lekki sztylet

Krajobraz po wiośnie

Post#6 » 22 mar 2017, o 22:38

Tekst mi bardzo bliski, widzę że chyba podzielamy podobne klimaty. Ciężko ubrać to w słowa, ale jest naprawdę na poziomie.

Awatar użytkownika
Tjereszkowa
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Krajobraz po wiośnie

Post#7 » 23 mar 2017, o 09:19

mirek13 pisze:Baw się czymś innym, Sowo.
Trauma szpitalnego pobytu, ciężkiej choroby i poczucia uzależnienia od innych.
Taki stan funduje nam często starość i idąca za nią zależność od innych. Parszywie jest doświadczyć tego wcześniej.
Te dziecięce deja vu jest zupełnie na miejscu. To wtórny infantylizm, wynikający z "nie możenia nic".
A że jak to u Ciebie - ciepła miniaturka, taka mniamniusina... No, tu leży jej czarny urok.
Brrrr....

Czyli tym razem mniamniusie jest ok? :D I dobrze wiesz, że deja vu jest jak najbardziej na miejscu... :) Dzięki za odwiedziny.

Dodano po 1 minucie 12 sekundach:
Marian pisze:Czy opisujesz Twoją aktualną sytuację?
Jeśli tak, to życzę Ci szybkiego wydobrzenia i powrotu na normalne tory. :tul:
Jeśli wszystko to wymyśliłaś, to zrobiłaś to dobrze. Chyba tak to jest.

Dzięki Marianie :). To sytuacja sprzed roku. Skończyła się dobrze, niestety bohaterka wciąż nie posprzątała na biurku :D.

Dodano po 3 minutach 34 sekundach:
Camenne pisze:Bardzo mocny tekst. Nie wiem, czy nie aż za mocny jak na mój gust, raz, że prawie dawka uderzeniowa, bo w bardzo krótkiej formie, i opisane w pozornie ciepłej formie - te wspomnienia z dzieciństwa, przywołanie wiosny. Ten dysonans jest świetny, opisać tak lekko i prawie beztrosko, gdy mowa o pobycie w szpitalu i chorobie, pewnie ciężkiej, to bardzo ciekawa rzecz, ale jako całość - dreszcz mnie przeszedł.

Cieszę się Camm, że tekst działa. W sumie nawet nie było moim zamierzeniem, by był mocny, to raczej skutek uboczny (nomen omen) :D
Dzięki za komentarz.

Dodano po 1 minucie 3 sekundach:
Grafoman pisze:Przedmówcy powiedzieli w zasadzie wszystko, co chciałbym napisać. Tekst trudny, taka końska dawka do rozmyślań.
Napisany bardzo wprawnie, jestem pod wrażeniem.
Pozdrawiam,
Graf

Dziękuję Graf, czasem trzeba coś tam z siebie wymieść... ;)

Dodano po 1 minucie 5 sekundach:
Depakiniarz pisze:Tekst mi bardzo bliski, widzę że chyba podzielamy podobne klimaty. Ciężko ubrać to w słowa, ale jest naprawdę na poziomie.

Dziękuję Depakiniarzu, miło mi. :)

mirek13

Krajobraz po wiośnie

Post#8 » 23 mar 2017, o 09:19

Tym razem tak, Sowo :roll:

Awatar użytkownika
Gorgiasz
Zdobywca Artefaktu 2014 i Autor Lata 2018

Krajobraz po wiośnie

Post#9 » 23 mar 2017, o 10:41

Dobre, poruszające i prawdziwe - a wiem co mówię, bo niedawno leżałem na podobnym łóżku. Niezwykła zwartość przy jednoczesnej wielotorowości przekazu, rzeczywiście nadaje mu charakter "dawki uderzeniowej".

Awatar użytkownika
Tjereszkowa
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Krajobraz po wiośnie

Post#10 » 23 mar 2017, o 17:45

Dziękuję Gorgiaszu, to duży komplement dla mnie. :)

Wróć do „Proza: obyczajowe”