Przyjechali Ruscy!

Długa proza: fragmenty powieści, długie opowiadania i tasiemce innej maści.
Regulamin forum
W tym dziale należy publikować opowiadania, powieści oraz inne długie formy prozatorskie. Utwory krótkie (drabble, miniatury, krótkie opowiadania) publikujemy w dziale "Miniatury i drabble".

Przydatne definicje
drabble – krótka forma literacka licząca dokładnie sto słów

miniatura literacka (short story) – krótki utwór składający się z mniej niż 7 500 słów

opowiadanie – krótki utwór epicki o prostej akcji, niewielkich rozmiarach, najczęściej jednowątkowej fabule, pisany prozą

powieść – długi utwór narracyjny opisujący rozbudowany ciąg zdarzeń

Jeżeli twój tekst jest dłuższy niż 25000 tysięcy znaków ze spacjami, należy go podzielić na części. Każda część musi znaleźć się w osobnym temacie i nie przekraczać ww. objętości.
Nazwa tematu powinna składać się z tytułu tekstu. Dodatkowo, dla tekstów wieloczęściowych, w tytule należy podać numer części, na przykład "Tytuł - część 1". W przypadku publikowania fanfiction, należy podać źródło w nawiasie kwadratowym, przykładowo: "[Harry Potter] Tytuł opowiadania".
Każdy tekst należy odpowiednio otagować. Tagi wybieramy z pola pod tytułem tematu. Listę tagów oraz ich podział można znaleźć na podstronie. Dla publikacji wieloczęściowych funkcjonuje dodatkowy tag tekst wieloczęściowy, a dla fanfiction fandomowe (np. fanfiction-harry-potter).
szczepantrzeszcz
Księżycowe Ostrze
Księżycowe Ostrze

Przyjechali Ruscy!

Post#11 » 19 kwie 2017, o 20:23

A ja zwyczajnie lubię Ruskich. Lubię, pomimo ekstremalnej alergii na socjalizm, lubię, chociaż nie poważam ich obecnego przywódcy. Dodam, że moja wszechpolska, nieco narodowa postawa wcale nie przeszkadza... tak samo nienawidzą, tak samo kochają... wiele więcej nie trzeba.

Marian pisze:Ale jakby nie patrzeć, wszyscy oni mają jakieś takie poczucie wielkości swojego państwa.
Chociaż wcale nie pragnę by była wielka, zbrojna po zęby, od morza do morza mam poczucie wielkości Rzeczpospolitej ;))

Nieraz sobie myślę, że Wszechmocny musi mieć poczucie humoru, bo dlaczego niby umieścił nas między Ruskimi a Germanią? :))

Tagi:

Awatar użytkownika
whatsername
Furia Pustyni
Furia Pustyni

Przyjechali Ruscy!

Post#12 » 6 gru 2017, o 16:32

Kuuurczę, tak wracam pomału na to forum, przedzieram się z wielkim trudem przez gąszcz nieprzeczytanych postów i ze smutkiem zauważam, że ten zbanowany, tamta już nie wchodzi, jeszcze ktoś usunął konto… Po czym docieram do Mariana, a Marian… jest! :D I całe szczęście, bo Mariana zawsze z przyjemnością mi się czytało.
Ja lubię Twoje teksty. Nie głosisz prawd objawionych, nie moralizujesz, piszesz prosto, poprawnie i z polotem – mnie absolutnie niczego więcej do szczęścia nie potrzeba. Wybierasz ciekawe fragmenty ze swojego życia (bo domyślam się, że sporo w Twoich tekstach autobiografii, prawda? Swoją drogą – jakbyś miał to określić procentowo, jaki wtedy byłby stosunek prawdy do fikcji?), które z perspektywy czasu są sympatyczne w odbiorze i przy których miejscami nie sposób się nie uśmiechnąć. :)
Nie wie pan? Puszkin był rosyjski, a Stalin sowiecki. Taka to różnica. <3 Niby takie proste, ale za to jakie mądre! :D
Pozdrawiam cieplutko. :renifer:
where does everybody go when they go?

Awatar użytkownika
Marian
runiczny rapier
runiczny rapier

Przyjechali Ruscy!

Post#13 » 8 gru 2017, o 20:51

whatsername pisze:Kuuurczę, tak wracam pomału na to forum, przedzieram się z wielkim trudem przez gąszcz nieprzeczytanych postów i ze smutkiem zauważam, że ten zbanowany, tamta już nie wchodzi, jeszcze ktoś usunął konto… Po czym docieram do Mariana, a Marian… jest! :D I całe szczęście, bo Mariana zawsze z przyjemnością mi się czytało.
Ja lubię Twoje teksty. Nie głosisz prawd objawionych, nie moralizujesz, piszesz prosto, poprawnie i z polotem – mnie absolutnie niczego więcej do szczęścia nie potrzeba. Wybierasz ciekawe fragmenty ze swojego życia (bo domyślam się, że sporo w Twoich tekstach autobiografii, prawda? Swoją drogą – jakbyś miał to określić procentowo, jaki wtedy byłby stosunek prawdy do fikcji?), które z perspektywy czasu są sympatyczne w odbiorze i przy których miejscami nie sposób się nie uśmiechnąć. :)
Nie wie pan? Puszkin był rosyjski, a Stalin sowiecki. Taka to różnica. <3 Niby takie proste, ale za to jakie mądre! :D
Pozdrawiam cieplutko. :renifer:

Dziękuję Ci za wizytę i miły komentarz.
Ile procentowo jest moich przeżyć, a ile fikcji?
Nie zastanawiałem się nad tym, ale w każdym kawałku jest coś z mojego życia - czasem tylko drobny motywik, a czasem całość.
Pozdrawiam. :smile:

Wróć do „Proza: opowiadania i fragmenty powieści”