Zachęcamy do komentowania tekstów! Na zwycięzcę tytułu Komentatora Kwietnia czeka nagroda książkowa - powieść ''Książę Mgły" - Carlos Ruiz Zafon!

Proza marca: Złodziej wspomnień - prolog | Poezja marca: cztery pory odpustów

Zapraszamy do udziału w zabawie komentatorskiej „Piórko”!
Rozruszajmy forum na wiosnę!

Obrazek

Umarły Opowie - Rozdział I

Długa proza (powyżej 10 stron) publikowana w częściach: fragmenty powieści, długie opowiadania i tasiemce innej maści.
Regulamin forum
Przypomnienie:
Maksymalna objętość tekstu, jaką można umieścić w jednym temacie, to 10 stron znormalizowanego maszynopisu. Teksty przekraczające tę objętość (fragmenty powieści, długie opowiadania), należy publikować w częściach w dziale "Teksty wieloczęściowe". Każda część musi znaleźć się w osobnym temacie.
Nazwa tematu powinna składać się z tytułu tekstu. Dodatkowo, dla tekstów wieloczęściowych, w tytule należy podać numer części, na przykład "Tytuł - część 1". W przypadku publikowania fanfiction, należy podać źródło w nawiasie kwadratowym, przykładowo: "[Harry Potter] Tytuł opowiadania".
Każdy tekst należy odpowiednio otagować. Tagi wybieramy z pola pod tytułem tematu. Listę tagów oraz ich podział można znaleźć na podstronie.
Dla publikacji wieloczęściowych funkcjonuje dodatkowy tag tekst wieloczęściowy, a dla fanfiction fandomowe (np. fanfiction-harry-potter).
Dla tekstów wieloczęściowych, w treści każdej części należy dodać odnośniki do opublikowanych części: pierwszej, poprzedniej i następnej (jeżeli jest dodana). Służy to ułatwieniu czytelnikom dotarcia do reszty tekstu.
MischiefCrime
scyzoryk
scyzoryk

Post#11 » 26 maja 2017, o 20:46

Dziękuję Wam bardzo :*

Tagi:

Awatar użytkownika
whatsername
Furia Pustyni
Furia Pustyni

Post#12 » 31 maja 2017, o 15:06

Nie jestem fanką żołnierskiego stylu, jaki nam zapodałaś - krótkich, urywanych zdań, ubogich opisów. Brak tu plastyczności, sporo zostawiasz czytelnikowi. Ma to swoje plusy i minusy (jak wszystko na tym świecie, to jasne, chcę tylko powiedzieć, że nie dla mnie takie pisanie).
Tekst jest niedopracowany pod względem technicznym - mamy tu sporo błędów, nawet ortograficznych ("przemierzać" a nie "przemieżać"), już o dywizach i półpauzach nie wspominając. Czytało się to jednak dobrze, szybko (możliwe, że dzięki zastosowaniu czasu teraźniejszego) i pewnie wrócę tu na kolejną część, bo lubię tajemniczo-dworsko-romantyczne klimaty. :D
Pozdrawiam.
where does everybody go when they go?

Awatar użytkownika
Głodzia
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Post#13 » 16 cze 2017, o 19:18

Kiedy będzie dalej?
Niebo nad jej głową było tak nieprzeniknione, tak niewyobrażalnie głębokie i bezkresne, że poczuła się malutka i nic nieznacząca.

Ewelina

Post#14 » 19 cze 2017, o 16:31

Coś tu wrzuciła za kawałek? Myślisz, że mamy czas na czytanie po jakichś kilku stronkach?!
Niedokończone takie...
Zamiast od razu przynajmniej dwieście stron wrzucić. To nie wiesz, że nam się poprawia lepiej po większej części tekstu?! Kochanie, co ty wiesz o pisaniu?
Ale cóż ja mogę z definicji wybaczam poczatkującym pisarzom i pisarkom, ale... ględzącym bez sensu, to już nie.

Dobra dosyć ironii, a teraz poważnie. Masz dryg do pisania. Dobry koncept, napięcie również jest.
Pierdółki poprawią ci inni, to bardzo niewdzięczna robota, o ile już tego nie zrobili.

Wróć do „Proza: teksty wieloczęściowe”