Puste Więzienie — Lato

Proza pozbawiona wątków fantastycznych: obyczajowa, psychologiczna, romanse, kryminały i inne.
Regulamin forum
Przypomnienie:
Maksymalna objętość tekstu, jaką można umieścić w jednym temacie, to 10 stron znormalizowanego maszynopisu. Teksty przekraczające tę objętość (fragmenty powieści, długie opowiadania), należy publikować w częściach w dziale "Teksty wieloczęściowe". Każda część musi znaleźć się w osobnym temacie.
Nazwa tematu powinna składać się z tytułu tekstu. W przypadku publikowania fanfiction, należy podać źródło w nawiasie kwadratowym, przykładowo: "[Harry Potter] Tytuł opowiadania".
Każdy tekst należy odpowiednio otagować. Tagi wybieramy z pola pod tytułem tematu.
Awatar użytkownika
DuralT
USS Gerald R. Ford
USS Gerald R. Ford

Puste Więzienie — Lato

Post#11 » 1 year temu (9 cze 2017, o 09:40)

szczepantrzeszcz pisze:Podobnie jak Głodzia twierdzę (albo przynajmniej mam nadzieję), że się nie tylko przygląda.

Jeśli się nie tylko przygląda, to wspiera którąś ze stron. Ja wiem, że każdy, rzuci: "Bóg jest po naszej stronie", ale pragnąłbym zwrócić uwagę na fakt, że Niemcy obecnie biją nas na głowę, więc chyba: "Gott mit uns", wyraża prawdę.

Tak wiem, że się to wkrótce zamieni w: "Allah mit uns".
— No to płyńmy dalej, marynarzu, bo?
— Navigare necesse est, vivere non est necesse.
Andrzej Ziemiański – Pomnik Cesarzowej Achai - Tom V

Tagi:

szczepantrzeszcz
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu

Puste Więzienie — Lato

Post#12 » 1 year temu (9 cze 2017, o 09:50)

DuralT pisze:Jeśli się nie tylko przygląda, to wspiera którąś ze stron.
Wierzę, że tak nie jest.

DuralT pisze:Ja wiem, że każdy, rzuci: "Bóg jest po naszej stronie"
Ludzką rzeczą jest rzucać takie opinie, ale bardziej ludzką w takie opinie nie wierzyć.

DuralT pisze:ale pragnąłbym zwrócić uwagę na fakt, że Niemcy obecnie biją nas na głowę
Są gospodarczo silniejsi, ciągle jest ich więcej, jednak "biją" i to jeszcze "na głowę" nie opisuje zbyt dokładnie miłości polsko-niemieckiej :))

DuralT pisze:więc chyba: "Gott mit uns", wyraża prawdę.

Tak wiem, że się to wkrótce zamieni w: "Allah mit uns".
Czy się zmieni - nie wiem. Pewien jednak jestem, że ktoś zmienić spróbuje.

Awatar użytkownika
DuralT
USS Gerald R. Ford
USS Gerald R. Ford

Puste Więzienie — Lato

Post#13 » 1 year temu (9 cze 2017, o 09:57)

Dobra, może masz rację, nie biją na głowę, ale mają przewagę, zwyciężają gospodarczo.

Awatar użytkownika
Głodzia
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Puste Więzienie — Lato

Post#14 » 1 year temu (9 cze 2017, o 10:17)

Myślę, że Bóg nie jest po żadnej stronie. Chce dobra każdego człowieka bez względu na jego pochodzenie, kulturę, itp. Chce pokoju. I myślę, że wspiera każdego człowieka, który chce tego samego.
Nie ma też znaczenia kto jest "silniejszy" gospodarczo.
Niebo nad jej głową było tak nieprzeniknione, tak niewyobrażalnie głębokie i bezkresne, że poczuła się malutka i nic nieznacząca.

Awatar użytkownika
DuralT
USS Gerald R. Ford
USS Gerald R. Ford

Puste Więzienie — Lato

Post#15 » 1 year temu (9 cze 2017, o 10:28)

No według mnie nie jest, bo nie ingeruje. Chodziło mi tylko o teksty typu: "Bóg jest z nami, a nie z wami". Zażartowałem, że skoro drugie państwo jest bardziej rozwinięte, to widocznie ich hasło jest mocniejsze.

Awatar użytkownika
Głodzia
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Puste Więzienie — Lato

Post#16 » 1 year temu (9 cze 2017, o 10:34)

Szkoda mi słów.
Ingeruje. Ale nie będę się z tobą spierać. Każdy w końcu na własnej skórze się o tym przekona. O ile nie będzie ślepy.
Niebo nad jej głową było tak nieprzeniknione, tak niewyobrażalnie głębokie i bezkresne, że poczuła się malutka i nic nieznacząca.

szczepantrzeszcz
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu

Puste Więzienie — Lato

Post#17 » 1 year temu (9 cze 2017, o 10:45)

Głodzia pisze:Szkoda mi słów.
Niekonsekwentnie. Takich słów nie powinno być szkoda.

Głodzia pisze:Ingeruje. (...) Każdy w końcu na własnej skórze się o tym przekona.
Myślę... wierzę... mam nadzieję, że kiedy się przekonamy, własna skóra nie będzie już taka ważna.

Głodzia pisze:O ile nie będzie ślepy.
Nie potrafię uzasadnić (trudno uzasadniać wiarę), ale lepszy świat łączę ze znacznym poszerzeniem tego, co w życiu doczesnym okreslamy mianem percepcji.

Awatar użytkownika
Głodzia
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Puste Więzienie — Lato

Post#18 » 1 year temu (9 cze 2017, o 10:59)

Przekonywać możemy się za życia. Jak już umrzemy albo Pan Jezus ponownie przyjdzie i dane nam będzie być tego świadkami - wtedy będziemy wiedzieć (na pewno).
Jak to mój mąż mówi: Człowieka niewierzącego nie przekonasz słowami.
Dlatego uważam, że trzeba doświadczyć ingerencji Boga za życia. Wtedy słowa będą raczej zbędne.

agathas
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu

Puste Więzienie — Lato

Post#19 » 1 year temu (10 cze 2017, o 20:14)

Nie uważam, że Bóg pozostawił świat i ludzi samym sobie. Bardzo smutna byłaby taka myśl. I pozbawiona jakiejkolwiek nadziei. cytat Głodzi.

Jak dla mnie jedyna odpowiedź, dlaczego ktoś wierzy.

Co do drabbelków, to tylko dodam, że zazdroszczę pomysłu.

Awatar użytkownika
Karen
Mistrzyni tortur narzędziami dentystycznymi
Mistrzyni tortur narzędziami dentystycznymi

Puste Więzienie — Lato

Post#20 » 1 year temu (30 cze 2017, o 08:15)

Ciekawy drabbelek. Co do błędów, to poprzednicy już wytknęli, więc nie będę powtarzać.
Chociaż to nie moja tematyka, nie me gusta, to jednak spojrzę z zaciekawenia na kolejne części.
Co do przedstawienia Boga w Twoim utworze i całej dyskusji o religii - nie dołączę się. Nie razi mnie taka wizja. Może dlatego, że od długiego już czasu jestem ateistką.
Jeśli nie wiesz, co masz dalej zrobić, to zrób sobie kawę.

Wróć do „Proza: obyczajowe”