System

Proza pozbawiona wątków fantastycznych: obyczajowa, psychologiczna, romanse, kryminały i inne.
Regulamin forum
Przypomnienie:
Maksymalna objętość tekstu, jaką można umieścić w jednym temacie, to 10 stron znormalizowanego maszynopisu. Teksty przekraczające tę objętość (fragmenty powieści, długie opowiadania), należy publikować w częściach w dziale "Teksty wieloczęściowe". Każda część musi znaleźć się w osobnym temacie.
Nazwa tematu powinna składać się z tytułu tekstu. W przypadku publikowania fanfiction, należy podać źródło w nawiasie kwadratowym, przykładowo: "[Harry Potter] Tytuł opowiadania".
Każdy tekst należy odpowiednio otagować. Tagi wybieramy z pola pod tytułem tematu.
Awatar użytkownika
RebelMac
lekki sztylet
lekki sztylet

System

Post#1 » 1 year temu

Wymeldowałem się.
Mieszkam z matką, jestem niepełnosprawny, stopień drugi, umiarkowany. Niepełnosprawność ma symbol 02-P, to zdiagnozowana schizofrenia paranoidalna F20.0. Nie jestem chory, jestem ezoterykiem. Dziewięć lat temu, pracując w zakładzie produkcyjnym zobaczyłem hebrajski wyraz, rozszerzyła mi się świadomość, widzę rzeczy, których inni nie widzą. Od sześciu lat doznaję głosów telepatycznych, tzw. "Mind Control", to jak tortury psychiczne, ciężko wytrzymać. Jestem pierwszym przypadkiem w Polsce, który stara się o "pełnosprawność", wypełniłem wniosek i czekam.
Podejmuję próbę walki z systemem.
Wymeldowałem się i idę do MOPSu. Proszę o mieszkanie od państwa, tym jednak zajmuje się Zakład Gospodarki Mieszkaniowej, jeśli złożę teraz wniosek, po roku będzie rozpatrywany. Nie jestem jeszcze bezdomnym według ustawy, mam gdzie mieszkać, muszę przenocować w noclegowni trzy dni. Zjeść mogę w Kuchni Społecznej.
Udaję się do jadłodajni, zauważam tabliczkę: „sponsorowane przez parafię”. Odpuszczam. Wycofuję się z kolejki, nie będę jadł za pieniądze Kościoła, przecież chcę zostać heretykiem, poddać się ekskomunice. Tylko tak zmażę chrzest, Kodeks Prawa Kanonicznego w Kan 1364 paragraf 1 - „odstępca od wiary i, heretyk lub schizmatyk podlega ekskomunice wiążącej mocą samego prawa przy zachowaniu” - Kan 194 paragraf 1 n. 2 - „Kto publicznie odstąpił od wiary katolickiej lub wspólnoty z Kościołem”. Muszę to zrobić publicznie, może wystarczy „Facebook” lub „Twitter”?
Każda religia jest kłamstwem, to trawestacja astrologii. 24 grudnia Syriusz, najjaśniejsza gwiazda na niebie leży w jednej linii z trzema gwiazdami w Pasie Oriona, „Trzema Królami”. 25 grudnia, dzień przesilenia zimowego. Słońce wstrzymuje wędrówkę na trzy dni i przebywa w konstelacji Południowego Krzyża. Słońce podnosi się o 1 stopień, zapowiada wiosnę. Syn (Słońce, Jezus) umarł na krzyżu, martwy przez trzy dni zmartwychwstał. To okres zmiany kierunku poruszania się Słońca do półkuli północnej.
Dwunastu apostołów to 12 znaków zodiaku.
Religia (łac. religare) – unia, kontra Gnoza (z greckiego) – Wiedza jak i Daath (hebrajski) – Wiedza.
Jehovah Elohim – m y h l a h v h y (hebrajski) - „y” to Yod/Iod – Male;Phallus – Adam
„h v h” to Heva/Heve – Female;Mother;Uterus – Ewa
Jadę do szpitala psychiatrycznego, jestem ubezpieczony zdrowotnie przez Powiatowy Urząd Pracy. Staram się od dawna zatrudnić, nie jestem w stanie przez „Mind Control”, mógłbym zrobić sobie lub komuś krzywdę, mówią cały czas do mnie telepatycznie.
Dr Robert Duncan wspomina o czterech metodach „Mind Control”, wywołania głosów w głowie:
- przewodnictwo kostne (bone conductive), wibracje, które przechodzą do wewnętrznego ucha
- EEG heterodying,
- ultradźwiękowe heterodying, wykorzystanie fal ultradźwięków, niskich częstotliwości, które odczytuje mózg, ukierunkowana forma fali inaczej Audio Spot Light
- Microwave Hearing Effect – słyszenie radarowe
Do "psychiatryka" mnie nie przyjmą bo odmawiam farmakologii. Co prawda jestem zdrowy, ale ciężko wytrzymać z głosami. Proszę lekarzy o jedzenie, odmawia każdy. Gdy idę do kuchni i proszę o chleb, słyszę „nie poniesiemy tej odpowiedzialności”. Zgodnie z ustawą, musi być zagrożenie zdrowia, wtedy wezmą mnie do zwykłego szpitala i nie dadzą jeść, podłączą do kroplówki. Działa tu wentyl bezpieczeństwa systemu – następnie zabiorą mnie już do szpitala psychiatrycznego siłą, i siłą podadzą leki, po których tracę potencję.
Do 19:00 spędzam czas w przejściu podziemnym, interesuje się mną dwóch przechodniów i „Straż Miejska”, pytają” „Czy wszystko w porządku?”.Odpowiadam twierdząco.
Noclegownia już otwarta, jestem pierwszy raz i podaję dowód osobisty. Kierownik spisuje imię i nazwisko oraz numer. Numer PESEL. Jestem numerem w noclegowni. Mam czekać w kuchni, zauważam krzyż. Idę do kierownika, nie mogę tu mieszkać, słyszę: „Każdy wybiera swoją wiarę”.
Do dziewiątej wieczór siedzę na ławce na dworcu, głód zwycięża, przecież mam gdzie mieszkać i co jeść, to wszystko z renty matki. To renta po ojcu, byłym funkcjonariuszu SB, pozytywnie zweryfikowanym. Odzyskał część pieniędzy dla państwa w aferze ART - B, złapał niemieckiego szpiega, który miał zakopane kosztowności w słoiku. Na jesieni, zgodnie z ustawą, matce zmniejszą świadczenie.
Wracam, poddaje się systemowi.
May The Force Be WIth You!

Tagi:

Awatar użytkownika
Marian
runiczny rapier
runiczny rapier

System

Post#2 » 1 year temu

W sumie ciekawy tekst o naszym zaplątaniu w systemie.

Troszkę błędów:
RebelMac pisze:Tylko tak zmażę chrzest, Kodeks Prawa Kanonicznego w Kan 1364 paragraf 1 - „odstępca od wiary i, heretyk lub schizmatyk podlega ekskomunice wiążącej mocą samego prawa przy zachowaniu” - Kan 194 paragraf 1 n. 2 - „Kto publicznie odstąpił od wiary katolickiej lub wspólnoty z Kościołem”.

To chyba trzeba by napisać inaczej, np: Tylko tak zmażę chrzest (Kodeks Prawa Kanonicznego w Kan 1364 paragraf 1 - „odstępca od wiary i, heretyk lub schizmatyk podlega ekskomunice wiążącej mocą samego prawa przy zachowaniu” - Kan 194 paragraf 1 n. 2 - „Kto publicznie odstąpił od wiary katolickiej lub wspólnoty z Kościołem”).

RebelMac pisze:24 grudnia, 25 grudnia, 1 stopień, 12 znaków zodiaku, Do 19:00

W tekstach literackich należy raczej unikać cyfr.

RebelMac pisze:Do "psychiatryka" mnie nie przyjmą bo odmawiam farmakologii.

Przed "bo" stawiamy przecinek.

RebelMac pisze:„Straż Miejska”

Zbędny cudzysłów.
Pozdrawiam :smiley:

Awatar użytkownika
RebelMac
lekki sztylet
lekki sztylet

System

Post#3 » 1 year temu

@Marian

Dzięki za komentarz, przeczytanie i spostrzeżenia.

Pozdrawiam również.
May The Force Be WIth You!

Awatar użytkownika
Gorgiasz
Zdobywca Artefaktu 2014

System

Post#4 » 1 year temu

Tekst bardzo smutny, przygnębiający, ale brzmi autentycznie, widać, że autor wie, o czym pisze. Z tym, że charakter ma bardziej publicystyczny niż literacki.
Dwunastu apostołów to 12 znaków zodiaku.
Religia (łac. religare) – unia, kontra Gnoza (z greckiego) – Wiedza jak i Daath (hebrajski) – Wiedza.
Jehovah Elohim – m y h l a h v h y (hebrajski) - „y” to Yod/Iod – Male;Phallus – Adam
„h v h” to Heva/Heve – Female;Mother;Uterus – Ewa
Jadę do szpitala psychiatrycznego, jestem ubezpieczony zdrowotnie przez Powiatowy Urząd Pracy. Staram się od dawna zatrudnić, nie jestem w stanie przez „Mind Control”, mógłbym zrobić sobie lub komuś krzywdę, mówią cały czas do mnie telepatycznie.
Dr Robert Duncan wspomina o czterech metodach „Mind Control”, wywołania głosów w głowie:
- przewodnictwo kostne (bone conductive), wibracje, które przechodzą do wewnętrznego ucha
- EEG heterodying,
- ultradźwiękowe heterodying, wykorzystanie fal ultradźwięków, niskich częstotliwości, które odczytuje mózg, ukierunkowana forma fali inaczej Audio Spot Light
- Microwave Hearing Effect – słyszenie radarowe

Powyższy fragment niewiele ma wspólnego z tekstem literackim, to publicystyka z akcentem popularno-naukowym.

Powyżej brakuje trochę spacji i nie bardzo rozumiem m y h l a h v h y. Wiem, że to Jehovah Elohim wspak (z tym, że przyjęta transliteracja litery Jod, to J), ale nie wiem dlaczego tak to przestawiłeś oraz czemu Jod ma się łączyć z męskością; nigdy się z tym nie spotkałem i nie dostrzegam uzasadnienia. Chętnie je poznam.

Ale ogólnie tekst ciekawy i porusza bardzo ważne tematy. Podobało się.

Wróć do „Proza: obyczajowe”