Ostatni list

Proza pozbawiona wątków fantastycznych: obyczajowa, psychologiczna, romanse, kryminały i inne.
Regulamin forum
Przypomnienie:
Maksymalna objętość tekstu, jaką można umieścić w jednym temacie, to 10 stron znormalizowanego maszynopisu. Teksty przekraczające tę objętość (fragmenty powieści, długie opowiadania), należy publikować w częściach w dziale "Teksty wieloczęściowe". Każda część musi znaleźć się w osobnym temacie.
Nazwa tematu powinna składać się z tytułu tekstu. W przypadku publikowania fanfiction, należy podać źródło w nawiasie kwadratowym, przykładowo: "[Harry Potter] Tytuł opowiadania".
Każdy tekst należy odpowiednio otagować. Tagi wybieramy z pola pod tytułem tematu.
serceidusza
scyzoryk
scyzoryk

Ostatni list

Post#1 » 19 lip 2017, o 15:11

Mamo , odchodzę. Mam świadomość że umieram . Nie wiedziałam , że ten wyjazd będzie moją ostatnią podróżą . Tymi słowami , żegnała się moja koleżanka ze swoją mamą . Za zgodą jej rodziny publikuję ten krótki list , aby każdy kto go przeczyta zastanowił się nad spożyciem alkoholu przed , prowadzeniem samochodu . Ostatnie słowa spisał ratownik będący na miejscu .

Mamo , odchodzę. Mam świadomość że umieram . Nie wiedziałam , że ten wyjazd będzie moją ostatnią podróżą . Pomyślałam , że chciałabyś wiedzieć było . Chciałam bym Cię o coś prosić , ale to za chwilę . Było spoko . Ognisko , zabawa , wspólne wygłupianie się . Po wszystkim wsiedliśmy do samochodu , i wyruszyliśmy w drogę . Ja z Jagodą siedziałyśmy z tyłu , natomiast
Paweł prowadził . Przeglądałyśmy zdjęcia zrobione w trakcie wyjazdu , gdy zauważyłam , że
jedziemy lewym pasem . Krzyknęłam do Pawła : uważaj! Jedziemy nie tym pasem! Lecz mnie nie słyszał , ponieważ z głośników płynęła głośna muzyka . W którymś momencie usłyszałam dźwięk gniecionego metalu , i zrobiło mi się ciemno przed oczami . Obudziłam się , wszystko mnie bolało. Leżałam w lepkiej i czerwonej mazi . Zrozumiałam , że to moja krew. Podszedł do mnie ratownik . Co z Jagodą i z Pawłem? Zapytałam go , dławiąc się własną krwią . Jagoda zginęła na miejscu , a Paweł ma lekkie obrażenia . Najprawdopodobniej przyczyną wypadku był spożyty przez kogoś z was alkoholu . W mojej głowie pojawiła się taka myśl: Boże , ja piłam tylko wodę i pepsi a Paweł ?co on pił ? Ratownik odszedł ode mnie . W pewnej chwili zauważyłam nad sobą sylwetkę Pawła . Przepraszam , byłem pijany i nikomu nie powiedziałem . Odszedł. Kątem oka zobaczyłam , że płacze . Boże, to nie może być prawdą – pomyślałam .

To wszystko , Mamo co pamiętam . Żegnam się powoli z Tobą , cierpię , że się już nie zobaczymy tu na ziemi . Dziękuję ci za wszystko . Za dobre i za złe chwile . Po prostu , że ze mną byłaś . Mój oddech słabnie , więc Mamo chcę Cie o coś jeszcze prosić . Po pierwsze , przebacz Pawłowi . Wiem że to dobry chłopak . A po drugie proszę , abyś mój krótki list do ciebie Mamo opublikowała na dowolnym portalu społecznościowym . Chcę aby młodzi ludzie , którzy to przeczytają przez chwilę zastanowili się nad sensem wsiadania za kierownicę po spożyciu ….
Pamiętaj Mamo , nie płacz . Bratu powiedz że go bardzo kocham .

Twoja córusia Agnieszka

Dodano po 2 minutach 53 sekundach:
Opublikuj to dalej , być może uratuje to komuś życie

mirek13

Ostatni list

Post#2 » 19 lip 2017, o 15:35

Proszę, nie publikujcie tego dalej na jakimkolwiek portalu literackim. Dawno nie czytałem takiego ckliwego kiczu. Tak niechlujnego w zapisie i tak niewiarygodnego psychologicznie. Od kiedy dajemy spacje przed przecinkami i kropkami? Literówki, powtórzenia, a ten kawałek z ratownikiem rozbawił mnie do łez. "Najprawdopodobniej przyczyną wypadku był spożyty przez któregoś z was, alkohol". Jezu, wypadki powodują pijani kierowcy, a nie ktokolwiek! Pijany pasażer zawinił? Co Ty, dziecko wypisujesz?
Jeśli masz więcej niż piętnaście lat, to schowaj ten tekst głęboko do szuflady, przeproś czytelników za mordęgę i tyle.
Jeszcze dalej publikować...!!! :crying:

Ewelina

Ostatni list

Post#3 » 19 lip 2017, o 17:21

Masz w sobie dużo bólu. Nie wiem, czy to jest autentyczne, pewnie nie, ale ból autentyczny jakiś w tobie tkwi.
Uporządkuj te szalejące kropki i przecinki.

mirek13

Ostatni list

Post#4 » 19 lip 2017, o 17:51

Tak, z myśli luźnych. Nikt nie zakwestionuje, że zwierzęta też cierpią, a przecież gniotów nie piszą.
Cierpienie jeszcze z nikogo nie zrobiło nawet malutkiego literata.

Ewelina

Ostatni list

Post#5 » 19 lip 2017, o 18:51

Mirek, nie zgadzam się, niektórzy traktują pisanie terapeutycznie, wypisują rzeczy wymyślone, niestworzone, ckliwe, przejmując, nieraz wprawiające w osłupienie itd., szczególnie osoby młodsze, jakoś zagubione, żeby zyskać uwagę, poeksperymentować. Sama kiedyś tak robiłam, będąc to parę lat młodsza. Nikt od razu nie musi zostawać alfą i omegą, być super poprawnym. To jest portal po prostu - zbiorowisko internautów, - tylko i aż portal, a nie światowy np. konkurs prozy czy poezji, mający wyodrębnić geniusza wśród geniuszy.

mirek13

Ostatni list

Post#6 » 19 lip 2017, o 18:58

Ewelino, motywacje napisania nie mają specjalnie znaczenia. Jak terapeutyczny, to można u babci na pączkach przeczytać.
Bowiem cokolwiek napiszesz i pokręcisz w meandrach duszy autora, nie zmieni to faktu, że to fatalnie poprowadzony i napisany łzawy gniot.
Jest scholarium i tam mógłbym się zastanawiać z autorem. Ale tu?
Szanujmy się trochę i nie dopieszczajmy takich literackich parchów. Jak w wypadku nominowania.

Ewelina

Ostatni list

Post#7 » 19 lip 2017, o 19:10

Też uważam, że miejsce tekstu jest w scholarium, ale pisać każdemu wolno, jeszcze kary śmierci za nieudane "dzieła" nie wprowadzono.

I poprzestańmy na tym.

mirek13

Ostatni list

Post#8 » 19 lip 2017, o 19:49

Toteż wyraziłem swoje zdanie. To też mi wolno.
Strzelać do nikogo nie będę.
Pochwalony.

Awatar użytkownika
Nuria
runiczny rapier
runiczny rapier

Ostatni list

Post#9 » 19 lip 2017, o 21:16

Oczom nie wierzę...to "działo" jest w dziale POEZJA?
Zgadzam się z Mirkiem od A do Ź.
Nie mam monopolu na rację.

Awatar użytkownika
Grafoman
Użytkownik zbanowany

Ostatni list

Post#10 » 20 lip 2017, o 12:48

Serdeczna prośba od OP: Proszę zatroszczyć się o wcięcia akapitowe. Zrobić to można w oknie forumowego edytora tekstu, poprzez wybranie komendy: [p] [/ p]( bez spacji) na początku każdego akapitu.
Ułatwi to znacznie lekturę tekstu.
"Jeśli chcesz się po­wiesić, po­wieś się na wy­sokim drzewie. "

Wróć do „Proza: obyczajowe”