Śmierć zakonnicy

Proza pozbawiona wątków fantastycznych: obyczajowa, psychologiczna, romanse, kryminały i inne.
Regulamin forum
Przypomnienie:
Maksymalna objętość tekstu, jaką można umieścić w jednym temacie, to 10 stron znormalizowanego maszynopisu. Teksty przekraczające tę objętość (fragmenty powieści, długie opowiadania), należy publikować w częściach w dziale "Teksty wieloczęściowe". Każda część musi znaleźć się w osobnym temacie.
Nazwa tematu powinna składać się z tytułu tekstu. W przypadku publikowania fanfiction, należy podać źródło w nawiasie kwadratowym, przykładowo: "[Harry Potter] Tytuł opowiadania".
Każdy tekst należy odpowiednio otagować. Tagi wybieramy z pola pod tytułem tematu.
Awatar użytkownika
Gorgiasz
Zdobywca Artefaktu 2014 i Autor Lata 2018

Śmierć zakonnicy

Post#31 » 21 lip 2017, o 21:40

Obraźliwe uwagi Eweliny pod adresem Grafomana są jedynie jej są nieudowodnionymi przypuszczeniami, opierającymi się na nieprawdziwych założeniach; na przykład:
bo na tamtym forum nie widziałeś nicków, które byłyby takie jak tu.

Grafoman widział tam mój nick i rozmawialiśmy o tym tutaj, wymieniając w swoim czasie opinie na temat wypadków na tamtym forum.

Zachodzi raczej pytanie, czemu mają służyć tego typu wypowiedzi Eweliny i jakie są ich motywy, gdyż jawnie dążą do zdyskredytowania innego użytkownika, poprzez obrzucanie go oskarżeniami i to w sprawie, z którą autorka pomówień nie ma nic wspólnego i w żadnym razie jej ona nie dotyczy. Tego typu kwestie leżą w gestii administracji.
W związku z tym bardzo proszę wszystkich o stonowane wypowiedzi i nie uleganie prowokacjom mającym na celu sianie niezgody i kłótni na forum. Sprawą zajmie się administracja.

Tagi:

Ewelina

Śmierć zakonnicy

Post#32 » 21 lip 2017, o 21:47

Te "obraźliwe uwagi" służą uczciwości i sprawiedliwości, Gorgiaszu, opowiadania nie komentowałeś, mogłeś nie widzieć go, albo nawet je zapomnieć.

Jeżeli zamykasz mi usta w ten sposób, to coś jest nie w porządku, bo wypowiedzieć się mam prawo. Skro Grafoman jest niewinny niech się broni.

Zamykasz mi usta chcąc mnie obrazić. Obrażasz mnie pisząc, że sieje prowokację i niezgodę. Bo dobrze wiemy, że żądam tylko wyjaśnienia sytuacji i sprawiedliwości.

lupuslumen

Śmierć zakonnicy

Post#33 » 21 lip 2017, o 21:52

Gorgiasz pisze:Obraźliwe uwagi Eweliny pod adresem Grafomana są jedynie jej są nieudowodnionymi przypuszczeniami, opierającymi się na nieprawdziwych założeniach; na przykład:
bo na tamtym forum nie widziałeś nicków, które byłyby takie jak tu.

Grafoman widział tam mój nick i rozmawialiśmy o tym tutaj, wymieniając w swoim czasie opinie na temat wypadków na tamtym forum.

Zachodzi raczej pytanie, czemu mają służyć tego typu wypowiedzi Eweliny i jakie są ich motywy, gdyż jawnie dążą do zdyskredytowania innego użytkownika, poprzez obrzucanie go oskarżeniami i to w sprawie, z którą autorka pomówień nie ma nic wspólnego i w żadnym razie jej ona nie dotyczy. Tego typu kwestie leżą w gestii administracji.
W związku z tym bardzo proszę wszystkich o stonowane wypowiedzi i nie uleganie prowokacjom mającym na celu sianie niezgody i kłótni na forum. Sprawą zajmie się administracja.

Gnidowe teksty mające na celu zdyskredytowanie prawowitych użytkowników tego portalu.
Jak najbardziej zgadzam się z Eweliną. Na kilometry wali oszustwem, multikontem i gówniarstwem.

Awatar użytkownika
Gorgiasz
Zdobywca Artefaktu 2014 i Autor Lata 2018

Śmierć zakonnicy

Post#34 » 21 lip 2017, o 21:53

Powtórzę: prowokujesz i siejesz niezgodę. I nie wprowadzaj nieadekwatnych pojęć do zaistniałej sytuacji, czyli sprawiedliwości. Kto Cię skrzywdził i w jaki sposób? To również jest prowokacja, podobnie jak oskarżenie mnie, że Ciebie obrażam.
A Grafoman nie ma najmniejszego powodu udowadniać, że nie jest wielbłądem. Kolejna Twoja prowokacja i próba siania niezgody.

Ewelina

Śmierć zakonnicy

Post#35 » 21 lip 2017, o 21:59

Ja z Gorgiaszm nie będę więcej dyskutować, gdyż dostatecznie mnie obraził, stosując klasyczny psychologiczny chwyt odwracania uwagi i winy, przerzucania jej z jednej osoby, na drugą, tą niewygodną - to jest ohydne zachowanie, jest to próba właśnie prowokacji, ale ja dalej nie zamierzam w tym uczestniczyć.

lupuslumen

Śmierć zakonnicy

Post#36 » 21 lip 2017, o 22:02

O czym waść georiasz prawisz? Fiolet dają ci prawo do obrażania użytkowników tego portalu? Grafoman to oszust, nie wysługuje na ochronę. Jestem tu od niedawna, a widzę, że dzieje się tu bardzo źle. Ty fioletowy opluwasz użytkowników którzy ujawniają prawdę, może taką macie politykę, żeby rozmnażać plugastwo.ohyda.

Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska

Śmierć zakonnicy

Post#37 » 21 lip 2017, o 23:28

Widzę, że samosądy są w modzie i zdążono już wydać wyrok (odnośnie lupuslumen). Jest mi ogromnie przykro widzieć na forum palenie czarownicy ku uciesze tłumu. Rzeczywiście dzieje się źle w tym temacie.
Jakkolwiek wiele kamieni zostanie rzuconych, zarzuty, które tu padają, są rzeczywiście domysłami. I tu pragnę przypomnieć o domniemaniu niewinności. Grafoman w zasadzie nie musi się tłumaczyć, jeżeli nie jest winnym sytuacji, a nie mamy powodu by sądzić, że Grafoman nie został wykorzystany i oszukany przez swoją kuzynkę, która nadużyła jego zaufania i wykorzystała to w paskudny sposób. Biorąc pod uwagę, że wcale może nie być tak, jak twierdzicie, to jest to najzwyczajniej w świecie nie fair, więc wstrzymałabym się na waszym miejscu z osądzaniem. Kieruję to głównie do lupuslumen i nie nawiązuję do osób, które mają wątpliwości, ale wyrażają je w sposób kulturalny jak Anna czy Mirek. Każdy ma prawo do swojej opinii, teorii i wątpliwości. Nie daje to jednak prawa do osądzania i obrażania, a za obraźliwy uważam ton, który się tu pojawia, i słowa, które padają. Mnie również wytłumaczenie wydaje się dziecinne, ale to o wiele za mało, by kogoś w ten sposób traktować. Ubolewam nad tym, że niektórzy zapominają o kulturze i zachowaniu się fair, pisząc, że domagają się sprawiedliwości i prawdy. To ostatnie cenię i zresztą Ewelinie dziękuję za zdemaskowanie sprawy plagiatu, a o tym zapomniałam w pierwszej chwili, ale to, w jaki sposób ta sprawa ewoluuje, jest naprawdę niesmaczne.
Kary zostały rozdane zgodnie z przewiną - Beh dostała banicję. Co do jej winy nie ma żadnych wątpliwości. Nie ma powodu, by posuwać się za daleko i uznać, że Grafoman pisze nieprawdę, tylko dlatego, że tak się komuś wydaje. Ciągoty do chwytania za widły i formowania rozwścieczonego tłumu proszę powstrzymać.

lupuslumen, pierwsze upomnienie słowne. Proszę powstrzymać język.

Jeszcze co do publicznej prośbie Grafomana o zniesieniu jego funkcji - nie widzę powodu, by ponosił odpowiedzialność za Beh, tym bardziej pod wpływem emocji. Jeżeli za jakiś czas, po ochłonięciu i przemyśleniu sprawy, zdecyduje o podtrzymaniu prośby, to oczywiście stanie się, jakąkolwiek podejmie decyzję.
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

mirek13

Śmierć zakonnicy

Post#38 » 21 lip 2017, o 23:32

Jakie tu są samosądy, Camm? I dlaczego Twoje " wydaje się" jest lepsze, od mojego? Gołym okiem widać, na co wskazują fakty. Oczywiście znane są przypadki, kiedy biała kobieta, rodziła czarne dziecko nie widząc Murzyna na oczy i kochając się tylko z mężem, który kochał się tylko z żoną, ale nikt nie zaczyna rozwikłania sprawy, od szukania wyjątków. Ale to tylko tok rozumowania, a najważniejszy jest motyw . Powiedz mi więc Ewelino, po co on to zrobił?! (Jeśli zrobił)

Awatar użytkownika
Camenne

Śmierć zakonnicy

Post#39 » 22 lip 2017, o 00:09

Mirku, źle się wyraziłam na początku i nie dziwię się twojej odpowiedzi ;) Kierując się podobnym tokiem myślenia, zmieniłam fragment swojego postu, zanim zdążyłeś odpisać. Nie miałam celu wywoływać pod tablicę osób, które mają wątpliwości i je wyrażają, bo przy tak osobliwej sprawie są one nieuniknione.

Zgadzam się prywatnie, że jednym jest rozważanie, że to zrobił, a bardzo istotnym, dlaczego miałby to zrobić, bo wobec tego i ja mam wątpliwości - ale skracam wypowiedź, nie chcąc snuć domysłów.
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Awatar użytkownika
Grafoman
Użytkownik zbanowany

Śmierć zakonnicy

Post#40 » 22 lip 2017, o 08:44

Ewelino, rozumiem, sytuacja może wydawać ci się dziwna, zagmatwana (jakkolwiek ją nawiesz - decyzja należy do ciebie). Nie bierzesz jednak pod uwagę faktu, że nie jestem strażnikiem swojej kuzynki i naprawdę nie mam pojęcia, kiedy korzysta z komputera. Mieszkamy razem, ale nie siedzę nad nią 24/7 i nie śledzę każdego ruchu. Osoba o nicku Beh mogła być kimkolwiek, stąd "opóźnione rozpoznanie" w cytowanym przez ciebie fragmencie.
Tłumaczyć się jednak nie będę, ponieważ nie jestem Ci nic winiem, poza wdzięcznością za znalezienie tekstu.
Ja się swoich starych tekstów nie wstydzę, a nawet jeśli, to po cóż miałbym dla publikacji czegoś, co mnie zawstydza, zakładać nowe konto? Zapomniałem o tekście i nie ruszałem go. I jeszcze: napewno, gdyby zależało mi na ocenie debiutu, to nie przerabiałbym w nim nic, a Beh zmieniła początek i końcówkę. Po co ja miałbym to zmieniać?
Jeśli mi to wyjaśnisz, będę wdzięczny.
G
"Jeśli chcesz się po­wiesić, po­wieś się na wy­sokim drzewie. "

Wróć do „Proza: obyczajowe”