Obrońca

Długa proza: fragmenty powieści, długie opowiadania i tasiemce innej maści.
Regulamin forum
W tym dziale należy publikować opowiadania, powieści oraz inne długie formy prozatorskie. Utwory krótkie (drabble, miniatury, krótkie opowiadania) publikujemy w dziale "Miniatury i drabble".

Przydatne definicje
drabble – krótka forma literacka licząca dokładnie sto słów

miniatura literacka (short story) – krótki utwór składający się z mniej niż 7 500 słów

opowiadanie – krótki utwór epicki o prostej akcji, niewielkich rozmiarach, najczęściej jednowątkowej fabule, pisany prozą

powieść – długi utwór narracyjny opisujący rozbudowany ciąg zdarzeń

Jeżeli twój tekst jest dłuższy niż 25000 tysięcy znaków ze spacjami, należy go podzielić na części. Każda część musi znaleźć się w osobnym temacie i nie przekraczać ww. objętości.
Nazwa tematu powinna składać się z tytułu tekstu. Dodatkowo, dla tekstów wieloczęściowych, w tytule należy podać numer części, na przykład "Tytuł - część 1". W przypadku publikowania fanfiction, należy podać źródło w nawiasie kwadratowym, przykładowo: "[Harry Potter] Tytuł opowiadania".
Każdy tekst należy odpowiednio otagować. Tagi wybieramy z pola pod tytułem tematu. Listę tagów oraz ich podział można znaleźć na podstronie. Dla publikacji wieloczęściowych funkcjonuje dodatkowy tag tekst wieloczęściowy, a dla fanfiction fandomowe (np. fanfiction-harry-potter).
Hanna Greń
Wydany pisarz

Obrońca

Post#11 » 26 sie 2017, o 17:31

dauxerre pisze:Szkoda, że nie zamierzasz kontynuować, coś czuję, że byłoby ciekawie.

To jest decyzja na chwilę obecną, ale ze mną nigdy nic nie wiadomo :P Krótkiego opowiadania o Pliszce też nie zamierzałam kontynuować, a właśnie ukazała się druga część. Więc kto wie?
Pozdrawiam :)
Najwięcej zawsze mówią ci, którzy nie mają nic do powiedzenia.

Tagi:

szczepantrzeszcz
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu

Obrońca

Post#12 » 26 sie 2017, o 21:02

Gdzieś umknęło w natłoku zdarzeń, którym pozwalamy płynąć zbyt wartko.

Zastanawiają mnie uwagi, dotyczące pierwszego fragmentu, uwagi o nadmiernej sztampowości opisu. Testosteron i efekty z nim związane są sztampowe i ciężko jest wnieść cokolwiek, nie popadając w jakąś inną skrajność. Można oczywiście pójść w artystyczne efekty, jednak, czy taki zabieg urealni opis? Moim zdaniem najprościej skrócić pierwszą scenę do niezbędnego minimum, ewentualnie dorzucić kilka przemyśleń głównego bohatera o tym, jaki świat jest niedobry.

Fajnie, Haniu, że znowu pojawiłaś się w artefaktowym świecie. U nas niewiele się zmienia... to chyba dobra wiadomość ;))

Hanna Greń
Wydany pisarz

Obrońca

Post#13 » 26 sie 2017, o 22:12

szczepantrzeszcz pisze: Zastanawiają mnie uwagi, dotyczące pierwszego fragmentu, uwagi o nadmiernej sztampowości opisu. Testosteron i efekty z nim związane są sztampowe i ciężko jest wnieść cokolwiek, nie popadając w jakąś inną skrajność. Można oczywiście pójść w artystyczne efekty, jednak, czy taki zabieg urealni opis?

Podobnie jak Tobie, mnie się wydaje, że takie zdarzenia na ogół bywają sztampowe. To nie sparring mistrzów sztuk walki, tylko zwykłe mordobicie, więc nie ma co dorabiać do tego ideologii.

Fajnie, Haniu, że znowu pojawiłaś się w artefaktowym świecie. U nas niewiele się zmienia... to chyba dobra wiadomość ;))

Na pewno będę tu zaglądać, choć niekoniecznie wstawiać jakiś tekst. Artefakty to moje ulubione forum i nie mam zamiaru go porzucać.
Pozdrawiam
Najwięcej zawsze mówią ci, którzy nie mają nic do powiedzenia.

Wróć do „Proza: opowiadania i fragmenty powieści”