Obrońca

Proza pozbawiona wątków fantastycznych: obyczajowa, psychologiczna, romanse, kryminały i inne.
Regulamin forum
Przypomnienie:
Maksymalna objętość tekstu, jaką można umieścić w jednym temacie, to 10 stron znormalizowanego maszynopisu. Teksty przekraczające tę objętość (fragmenty powieści, długie opowiadania), należy publikować w częściach w dziale "Teksty wieloczęściowe". Każda część musi znaleźć się w osobnym temacie.
Nazwa tematu powinna składać się z tytułu tekstu. W przypadku publikowania fanfiction, należy podać źródło w nawiasie kwadratowym, przykładowo: "[Harry Potter] Tytuł opowiadania".
Każdy tekst należy odpowiednio otagować. Tagi wybieramy z pola pod tytułem tematu.
Hanna Greń
Wydany pisarz
Posty: 237

Obrońca

Post#11 » 26 sie 2017, o 17:31

dauxerre pisze:Szkoda, że nie zamierzasz kontynuować, coś czuję, że byłoby ciekawie.


To jest decyzja na chwilę obecną, ale ze mną nigdy nic nie wiadomo :P Krótkiego opowiadania o Pliszce też nie zamierzałam kontynuować, a właśnie ukazała się druga część. Więc kto wie?
Pozdrawiam :)
Najwięcej zawsze mówią ci, którzy nie mają nic do powiedzenia.

Tagi:

szczepantrzeszcz
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu
Posty: 1886

Obrońca

Post#12 » 26 sie 2017, o 21:02

Gdzieś umknęło w natłoku zdarzeń, którym pozwalamy płynąć zbyt wartko.

Zastanawiają mnie uwagi, dotyczące pierwszego fragmentu, uwagi o nadmiernej sztampowości opisu. Testosteron i efekty z nim związane są sztampowe i ciężko jest wnieść cokolwiek, nie popadając w jakąś inną skrajność. Można oczywiście pójść w artystyczne efekty, jednak, czy taki zabieg urealni opis? Moim zdaniem najprościej skrócić pierwszą scenę do niezbędnego minimum, ewentualnie dorzucić kilka przemyśleń głównego bohatera o tym, jaki świat jest niedobry.

Fajnie, Haniu, że znowu pojawiłaś się w artefaktowym świecie. U nas niewiele się zmienia... to chyba dobra wiadomość ;))

Hanna Greń
Wydany pisarz
Posty: 237

Obrońca

Post#13 » 26 sie 2017, o 22:12

szczepantrzeszcz pisze: Zastanawiają mnie uwagi, dotyczące pierwszego fragmentu, uwagi o nadmiernej sztampowości opisu. Testosteron i efekty z nim związane są sztampowe i ciężko jest wnieść cokolwiek, nie popadając w jakąś inną skrajność. Można oczywiście pójść w artystyczne efekty, jednak, czy taki zabieg urealni opis?

Podobnie jak Tobie, mnie się wydaje, że takie zdarzenia na ogół bywają sztampowe. To nie sparring mistrzów sztuk walki, tylko zwykłe mordobicie, więc nie ma co dorabiać do tego ideologii.

Fajnie, Haniu, że znowu pojawiłaś się w artefaktowym świecie. U nas niewiele się zmienia... to chyba dobra wiadomość ;))

Na pewno będę tu zaglądać, choć niekoniecznie wstawiać jakiś tekst. Artefakty to moje ulubione forum i nie mam zamiaru go porzucać.
Pozdrawiam
Najwięcej zawsze mówią ci, którzy nie mają nic do powiedzenia.

Wróć do „Proza: obyczajowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości