Sylwester

Proza pozbawiona wątków fantastycznych: obyczajowa, psychologiczna, romanse, kryminały i inne.
Regulamin forum
Przypomnienie:
Maksymalna objętość tekstu, jaką można umieścić w jednym temacie, to 10 stron znormalizowanego maszynopisu. Teksty przekraczające tę objętość (fragmenty powieści, długie opowiadania), należy publikować w częściach w dziale "Teksty wieloczęściowe". Każda część musi znaleźć się w osobnym temacie.
Nazwa tematu powinna składać się z tytułu tekstu. W przypadku publikowania fanfiction, należy podać źródło w nawiasie kwadratowym, przykładowo: "[Harry Potter] Tytuł opowiadania".
Każdy tekst należy odpowiednio otagować. Tagi wybieramy z pola pod tytułem tematu.
Awatar użytkownika
DuralT
USS Gerald R. Ford
USS Gerald R. Ford

Sylwester

Post#1 » 1 year temu (3 wrz 2017, o 18:22)

Korek uderzył w pęknięcie na suficie dawnej sali szpitala psychiatrycznego. Ktoś, kto wpadł na pomysł zorganizowania sylwestra w tak upiornym miejscu, urządził się finansowo na resztę roku, ponieważ wejściówka kosztowała ponad tysiąc złotych. Teraz szefostwo różnych korporacji, właściciele własnych przedsiębiorstw i kancelarii prawniczych, poprzebierani za lekarzy i lekarki mijali hostessy przebrane za seksowne pielęgniarki i masę osób świadczących dodatkowe usługi, zagadujące do nich słowami: "Jesteśmy chętni na skrupulatne przebadanie całego ciała."

Nikt z ubranych w fartuchy nie podejrzewał, że jeden z przebranych za wariata żigolaków ma ukryty w kaftanie pistolet maszynowy.
Nie użył go jednak z prozaicznego powodu: schlał się.
— No to płyńmy dalej, marynarzu, bo?
— Navigare necesse est, vivere non est necesse.
Andrzej Ziemiański – Pomnik Cesarzowej Achai - Tom V

Tagi:

Awatar użytkownika
Karen
Mistrzyni tortur narzędziami dentystycznymi
Mistrzyni tortur narzędziami dentystycznymi

Sylwester

Post#2 » 1 year temu (3 wrz 2017, o 18:54)

Podoba mi się. Puenta :D
Jeśli nie wiesz, co masz dalej zrobić, to zrób sobie kawę.

Awatar użytkownika
Marian
runiczny rapier
runiczny rapier

Sylwester

Post#3 » 1 year temu (3 wrz 2017, o 19:02)

Bomba! Tak trzymać!
Wyrzuciłbym zwrot "CEO".
Wystarczyłoby "prezesi" lub "szefowie"?
Pozdrawiam :smile:

Awatar użytkownika
DuralT
USS Gerald R. Ford
USS Gerald R. Ford

Sylwester

Post#4 » 1 year temu (4 wrz 2017, o 16:46)

CEO jest wygodne, ponieważ nie ukazuje płci danej osoby, bo szef lub szefowa, czy Pan lub Pani prezes już definiują nam mężczyznę lub kobietę. Ciężko mi znaleźć...

A gdyby tak zastosować "szefostwo"?
Dobra,mam rozwiązanie. Dziękuję Marianie.
Również Ciebie pozdrawiam ;-)

Awatar użytkownika
koralintens
scyzoryk
scyzoryk

Sylwester

Post#5 » 1 year temu (4 wrz 2017, o 20:43)

Najlepsze <3 Ta końcówka xD Chociaż nie lubię słowa : "prozaiczny"

Awatar użytkownika
Eneriston
Zdobywca Artefaktu 2017 i Komentator Miesiąca

Sylwester

Post#6 » 11 miesiące temu (5 paź 2017, o 22:51)

Kiedy czytałam, przypomniał mi się "Lot nad kukułczym gniazdem." :D Miłe wspomnienie.
Ale wracając do Twojego tekstu, to zaciekawił mnie pomysł, szczególnie na zakończenie. I styl, w jakim piszesz również lekturę uprzyjemnia. Oczy się uradowały.
Granice mojego języka są granicami mojego świata.

Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska
Jawna opcja Mandaloriańska

Sylwester

Post#7 » 10 miesiące temu (21 lis 2017, o 20:26)

Puenta rozbraja! Jak zobaczyłam tytuł, pomyślałam, że może odniesiesz się do nieco czerstwego już żartu z Sylwestrem z jedynką, i wspominam o tym, bo tym bardziej pozytywnie zaskoczyło mnie twoje drabble.

Obrazek
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

szczepantrzeszcz
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu

Sylwester

Post#8 » 5 miesiące temu (24 mar 2018, o 20:30)

"Alkohol zabija powoli" - takie hasło wisiało w przychodni. Ktoś dowcipny dopisał pod spodem: "To dobrze, bo mi się nie spieszy". Ty zaproponowałeś inne podejście: "alkohol ratuje życie". Mądre i warte, aby wziąć pod rozwagę :))

Awatar użytkownika
DuralT
USS Gerald R. Ford
USS Gerald R. Ford

Sylwester

Post#9 » 5 miesiące temu (25 mar 2018, o 17:31)

szczepantrzeszcz pisze:"Alkohol zabija powoli" - takie hasło wisiało w przychodni. Ktoś dowcipny dopisał pod spodem: "To dobrze, bo mi się nie spieszy". Ty zaproponowałeś inne podejście: "alkohol ratuje życie". Mądre i warte, aby wziąć pod rozwagę :))

Ja znam jeszcze inne hasło: Alkohol życie daje i życie odbiera. Podobno takowe było na drzwiach do klatki schodowej, która prowadziła na pierwszym piętrze do oddziału położniczego, a w piwnice do prosektorium. W każdym razie w obu dużo płaczu.

Wróć do „Proza: obyczajowe”