Zachęcamy do komentowania! Co miesiąc na zwycięzcę tytułu Komentatora Miesiąca czeka nagroda książkowa!

Nocny dyżur

Proza pozbawiona wątków fantastycznych: obyczajowa, psychologiczna, romanse, kryminały i inne.
Regulamin forum
Przypomnienie:
Maksymalna objętość tekstu, jaką można umieścić w jednym temacie, to 10 stron znormalizowanego maszynopisu. Teksty przekraczające tę objętość (fragmenty powieści, długie opowiadania), należy publikować w częściach w dziale "Teksty wieloczęściowe". Każda część musi znaleźć się w osobnym temacie.
Nazwa tematu powinna składać się z tytułu tekstu. W przypadku publikowania fanfiction, należy podać źródło w nawiasie kwadratowym, przykładowo: "[Harry Potter] Tytuł opowiadania".
Każdy tekst należy odpowiednio otagować. Tagi wybieramy z pola pod tytułem tematu.
Awatar użytkownika
Karen
Mistrzyni tortur narzędziami dentystycznymi

Nocny dyżur

Post#1 » 3 wrz 2017, o 21:16

Kolejna sobota, a on w pracy. Opadł na krzesło i sięgnął po stojący na biurku kubek kawy, która już dawno zdążyła wystygnąć. Napój ten pijał całymi litrami, chyba bardziej z przyzwyczajenia i nadziei na placebo, bo zamglone myśli i senne spojrzenie potwierdzały, że kofeina już dawno przestała na niego działać. Czuł się jak gówno, a przecież dopiero minęła północ. Przed nim jeszcze siedem godzin dyżuru. Wygładził poplamiony fartuch nerwowym gestem, wręcz z nienawiścią patrząc na medyczny uniform. Pomyśleć, że ten sam kitel założony na studiach wywoływał dumę i radość. A było kurwa zostać prawnikiem, jak radziła mama, pomyślał z goryczą.
Jeśli nie wiesz, co masz dalej zrobić, to zrób sobie kawę.

Tagi:

Awatar użytkownika
Anna Nazabi
świetlista lanca mrozu
świetlista lanca mrozu

Nocny dyżur

Post#2 » 3 wrz 2017, o 21:28

HA HA HA, lekarzem nie jestem, ale jakbym siebie widziała.

Awatar użytkownika
DuralT
USS Gerald R. Ford
USS Gerald R. Ford

Nocny dyżur

Post#3 » 4 wrz 2017, o 19:17

Zdanie puentujące oddaje klimat reszty tekstu, tą rezygnację dorosłości, żałowanie, że nie wybrało się innej drogi życiowej. Z drugiej strony słyszałem, że człowiek jest zdolny w ciągu doby przyjąć jedynie pewną dawkę kofeiny, a reszta jest zbędna i odfiltrowywana przez nerki. Prawda to, czy kolejny internetowy mit?
— No to płyńmy dalej, marynarzu, bo?
— Navigare necesse est, vivere non est necesse.
Andrzej Ziemiański – Pomnik Cesarzowej Achai - Tom V

Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska
Jawna opcja Mandaloriańska

Nocny dyżur

Post#4 » 4 wrz 2017, o 19:25

A było kurwa zostać prawnikiem, jak radziła mama, pomyślał z goryczą.

A było, kurwa, zostać prawnikiem

Nie kitel, chałat! Zawsze mnie bardziej rozbrajał, zwłaszcza wypowiadany z charczącym chhhh na początku. Ach, ta studencka duma z fartuchów :D

Przyjemne drabble, z dobrą puentą i jednocześnie bardzo życiowe.
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Awatar użytkownika
Karen

Nocny dyżur

Post#5 » 5 wrz 2017, o 08:34

Anna, to biednaś Ty :kuku:
Dural, nie mam pojęcia. Na studiach nie uczą nas ile kawy możemy skutecznie wypić.
Cam, dzięki :)

Awatar użytkownika
DuralT
USS Gerald R. Ford
USS Gerald R. Ford

Nocny dyżur

Post#6 » 5 wrz 2017, o 11:32

Szkoda, chciałem się przekonać czy to jest prawdą.

Dzięki współlokatorowi dzisiaj Yerby spróbowałem, lepiej działa bo dodaje nieskokowo pobudzenie. Chyba też się na nią przerzucę.
— No to płyńmy dalej, marynarzu, bo?
— Navigare necesse est, vivere non est necesse.
Andrzej Ziemiański – Pomnik Cesarzowej Achai - Tom V

szczepantrzeszcz
Autor miesiąca

Nocny dyżur

Post#7 » 10 wrz 2017, o 11:58

Trzy rodzaje białej śmierci: cukier, sól i lekarz w kitlu. Dobrze napisane. Bez powołania trudno robić cokolwiek. Zrobić jeszcze trudniej.

Awatar użytkownika
Eneriston
Zdobywca Artefaktu 2017 i Komentator Miesiąca

Nocny dyżur

Post#8 » 25 lis 2017, o 00:05

Zgadzam się z Przedmówcami. Lekko (ale dosadnie!) napisane drabble, z bardzo dobrą puentą. Sto słów idealnie starczyło, aby opisać całą scenę i wyrazić jasny przekaz. Nic dodać, nic ująć.

:piorko:
Granice mojego języka są granicami mojego świata.

Awatar użytkownika
Karen

Nocny dyżur

Post#9 » 26 lis 2017, o 13:07

Dziękuję za odwiedziny i opinię, Ener. I za nominację do Piórka. :)

Awatar użytkownika
Nuria
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Nocny dyżur

Post#10 » 2 gru 2017, o 12:38

Dla mnie rewelacja....może dlatego, że nie przepadam za tą formą prozy.
A co do wyboru zawodu.............trzy razy się przekwalifikowałam, lekarz też może.
Uśmiech posyłam :smiley:
Nie mam monopolu na rację.

Wróć do „Proza: obyczajowe”