Miasto

Wszelkie formy krótkie. Drabble, miniatury, szorty.
Regulamin forum
W tym dziale należy publikować wyłącznie miniatury, drabble i krótkie opowiadania.

Przydatne definicje
drabble: krótka forma literacka licząca dokładnie sto słów

miniatura literacka (short story): krótki utwór składający się z mniej niż 7 500 słów

opowiadanie – krótki utwór epicki o prostej akcji, niewielkich rozmiarach, najczęściej jednowątkowej fabule, pisany prozą

Teksty dłuższe (fragmenty powieści, długie opowiadania) należy publikować w dziale "Opowiadania i fragmenty powieści".
Nazwa tematu powinna składać się z tytułu tekstu. W przypadku publikowania fanfiction, należy podać źródło w nawiasie kwadratowym, przykładowo: "[Harry Potter] Tytuł opowiadania".
Każdy tekst należy odpowiednio otagować. Tagi wybieramy z pola pod tytułem tematu.
Awatar użytkownika
DuralT
USS Gerald R. Ford
USS Gerald R. Ford

Miasto

Post#1 » 15 wrz 2017, o 23:36

Deszcz powoli przechodził w mżawkę, a ja zaczynałem dostrzegać pragmatyzm architekta miasta, o ile takowy kiedykolwiek istniał. Przecinające kamienne drogi i żwirowe ścieżki kanały, powoli i skutecznie odprowadzały nadmiar wody, niepotrzebny pnącym się wszędzie roślinom.
Chłonąłem aurę tego miejsca, które pomimo kiepskiej pogody tętniło życiem, pulsowało odwiecznym rytmem dyktowanym przez naturę. Otaczająca mnie zieleń koiła nerwy. Wszechobecny zapach rozmiękłej gleby i deszczu sycił wyostrzone zmysły. Nie przeszkadzała mi przemoknięta koszula, odkryłem, że z własnej nieprzymuszonej woli uśmiecham się do mijających mnie sprzedawców, przechodniów, a nawet zwierząt, jeśli któreś mi się spodobało.

A później się obudziłem i zapłakałem nad szarością blokowisk.
— No to płyńmy dalej, marynarzu, bo?
— Navigare necesse est, vivere non est necesse.
Andrzej Ziemiański – Pomnik Cesarzowej Achai - Tom V

Tagi:

Awatar użytkownika
Gorgiasz
Zdobywca Artefaktu 2014 i Autor Lata 2018

Miasto

Post#2 » 16 wrz 2017, o 12:18

Pierwsze zdanie do przeredagowania. To "miasta" na końcu wyskakuje jak przysłowiowy Filip z konopi.

Awatar użytkownika
DuralT
USS Gerald R. Ford
USS Gerald R. Ford

Miasto

Post#3 » 16 wrz 2017, o 14:30

Gorgi, filip w tym przypadku z małej, tu chodzi o szaraka, zająca z przysłowia ;-)

Przeredaguję :-)

Awatar użytkownika
Eneriston
Zdobywca Artefaktu 2017 i Komentator Miesiąca

Miasto

Post#4 » 25 lis 2017, o 00:16

Pomysł dobry i dałam się wciągnąć w ten piękny opis miasta, nie spodziewając się zupełnie przykrego zakończenia. Ale fragment "pulsowało odwiecznym pulsem" to dla mnie trochę masło maślane.

:piorko:
Granice mojego języka są granicami mojego świata.

Awatar użytkownika
DuralT
USS Gerald R. Ford
USS Gerald R. Ford

Miasto

Post#5 » 25 lis 2017, o 09:56

Dziękuję za komentarz. Poprawione.

Wezmę udział w zabawie z piórkiem.

Awatar użytkownika
Karen
Mistrzyni tortur narzędziami dentystycznymi
Mistrzyni tortur narzędziami dentystycznymi

Miasto

Post#6 » 26 lis 2017, o 13:09

Ja też dałam się już wciągnąć w klimat miasta, a tu ups, pobudka. Ciekawy pomysł na zakończenie. :)
Błędy wytknęli już poprzednicy.
Sympatyczny drabbelek.

:piorko:
Jeśli nie wiesz, co masz dalej zrobić, to zrób sobie kawę.

Wróć do „Proza: miniatury i drabble”