Zachęcamy do komentowania! Co miesiąc na zwycięzcę tytułu Komentatora Miesiąca czeka nagroda książkowa!

Gerda

Proza pozbawiona wątków fantastycznych: obyczajowa, psychologiczna, romanse, kryminały i inne.
Regulamin forum
Przypomnienie:
Maksymalna objętość tekstu, jaką można umieścić w jednym temacie, to 10 stron znormalizowanego maszynopisu. Teksty przekraczające tę objętość (fragmenty powieści, długie opowiadania), należy publikować w częściach w dziale "Teksty wieloczęściowe". Każda część musi znaleźć się w osobnym temacie.
Nazwa tematu powinna składać się z tytułu tekstu. W przypadku publikowania fanfiction, należy podać źródło w nawiasie kwadratowym, przykładowo: "[Harry Potter] Tytuł opowiadania".
Każdy tekst należy odpowiednio otagować. Tagi wybieramy z pola pod tytułem tematu.
Awatar użytkownika
DuralT
USS Gerald R. Ford
USS Gerald R. Ford

Gerda

Post#1 » 17 wrz 2017, o 23:22

Chcąc dziś wyjść pobiegać, napotkałem przeszkodę.
Zamknięte drzwi.
Ktoś stwierdzi oczywistą rzecz: możesz przecież je otworzyć, skoro masz klucz.
Prawda.
Jednak dziurka od klucza jest po drugiej stronie drzwi, a ja stoję zatrzaśnięty, patrząc się w zamek jak sroka w gnat.
Gerda.
Dobra firma, która tak tworzy zamki, że po podwójnym przekręceniu od zewnątrz, ten wewnątrz nie otworzy.
Miło.
Znów współlokator lub współlokatorka, nie bądźmy przecież seksistami, zamknęła mnie w mieszkaniu.
Fajnie.
Zrezygnowany wracam do pokoju, po drodze zdejmując buty, które kupiłem sobie, by ćwiczyć.

Dziesięć minut później błogosławię tego, kto mnie zatrzasnął. Zaczęło lać, teraz byłbym w połowie biegu.
— No to płyńmy dalej, marynarzu, bo?
— Navigare necesse est, vivere non est necesse.
Andrzej Ziemiański – Pomnik Cesarzowej Achai - Tom V

Tagi:

szczepantrzeszcz
Autor miesiąca

Gerda

Post#2 » 18 wrz 2017, o 09:04

Podobno deszcz biegaczom nie przeszkadza.

Jeżeli chcesz użyć "seksista", przydałaby się "mocniejsza" wstawka na temat.

Awatar użytkownika
Briala
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Gerda

Post#3 » 8 lis 2017, o 14:04

>tekst zawiera lokowanie produktu! :D
Ładny, miły, taki, żeby akurat się uśmiechnąć. Napisany poprawnie. Nie bardzo wiem, co więcej mogłabym powiedzieć. :( Trochę dziwnie wygląda to pocięcie tekstu, ale to pewnie przez format forum i to, że jednak to drabble, a te są króciutkie — więc się nie czepiam. ;p

Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska
Jawna opcja Mandaloriańska

Gerda

Post#4 » 8 lis 2017, o 14:28

Znam problem gerdy aż za dobrze.
Przyjemny drabbelek, fajna puenta, kto by pomyślał, że bohater zyska na zamknięciu go w mieszkaniu.
Byłam pewna, że skomentowałam we wrześniu, więc mea culpa, że pojawiam się dopiero teraz!
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Awatar użytkownika
DuralT
USS Gerald R. Ford
USS Gerald R. Ford

Gerda

Post#5 » 10 lis 2017, o 10:56

Dziękuję wszystkim za przeczytanie.
Przeżyłem to na własnej skórze nie raz, a jedynie ten jeden zakończył się pozytywnie.
— No to płyńmy dalej, marynarzu, bo?
— Navigare necesse est, vivere non est necesse.
Andrzej Ziemiański – Pomnik Cesarzowej Achai - Tom V

Awatar użytkownika
Karen
Mistrzyni tortur narzędziami dentystycznymi
Mistrzyni tortur narzędziami dentystycznymi

Gerda

Post#6 » 11 lis 2017, o 11:17

Zgadzam się z poprzednikami, przyjemny drabbelek. :)
Tylko trochę sposób ułożenia tekstu drażni mi oczy. ;)
Jeśli nie wiesz, co masz dalej zrobić, to zrób sobie kawę.

Wróć do „Proza: obyczajowe”