Zachęcamy do głosowania na prozę i poezję kwietnia!

Zagłosuj na Komentatora Kwietnia!

Zachęcamy do komentowania tekstów! Na zwycięzcę tytułu Komentatora Maja czeka nagroda książkowa - powieść ''W imię dziecka'' autorstwa Iana McEwana!

Obrazek

Guns of Brixton

Proza pozbawiona wątków fantastycznych: obyczajowa, psychologiczna, romanse, kryminały i inne.
Regulamin forum
Przypomnienie:
Maksymalna objętość tekstu, jaką można umieścić w jednym temacie, to 10 stron znormalizowanego maszynopisu. Teksty przekraczające tę objętość (fragmenty powieści, długie opowiadania), należy publikować w częściach w dziale "Teksty wieloczęściowe". Każda część musi znaleźć się w osobnym temacie.
Nazwa tematu powinna składać się z tytułu tekstu. W przypadku publikowania fanfiction, należy podać źródło w nawiasie kwadratowym, przykładowo: "[Harry Potter] Tytuł opowiadania".
Każdy tekst należy odpowiednio otagować. Tagi wybieramy z pola pod tytułem tematu.
Awatar użytkownika
DuralT
USS Gerald R. Ford
USS Gerald R. Ford

Guns of Brixton

Post#1 » 21 wrz 2017, o 00:38

Czy to wojna uczyniła mnie potworem?
Raczej nie, pamiętam ją jak przez mgłę, padały rozkazy, a ja je wykonywałem. Powinność żołnierza sił specjalnych, odzyskać, co nasze, nie ważne, że jest to na drugim krańcu globu. Raczej to nie stanowczość Żelaznej Damy wyzwoliła we mnie potwora.
Mroczne zaułki pachną uryną i krwią, sam się zdegradowałem swoimi czynami, pasuję tutaj. Soho. Dbam o porządek dzielnicy zapomnianej przez anioły. W innym krańcu świata dzielnica o tej nazwie jest azylem artystów, tutaj katów. Ja mieszkam niewielki kawałek od niej.

Skończyłem, znów policją będzie miała zajęcie. Krew powoli spływa po ostrzu. Kolejna ofiara londyńskiej nocy.
— No to płyńmy dalej, marynarzu, bo?
— Navigare necesse est, vivere non est necesse.
Andrzej Ziemiański – Pomnik Cesarzowej Achai - Tom V

Tagi:

Awatar użytkownika
Eneriston
Zdobywca Artefaktu 2017

Guns of Brixton

Post#2 » 24 wrz 2017, o 14:48

Przykra historia, dobrze napisana. Trudno jest przetrwać na ulicach dzielnic, o których istnieniu większość woli zapomnieć. Jeszcze trudniej, kiedy nawet we własnych oczach jest się skreślonym.
Granice mojego języka są granicami mojego świata.

Awatar użytkownika
Karen
mistrzyni tortur narzędziami dentystycznymi i Autor Miesiąca
mistrzyni tortur narzędziami dentystycznymi i Autor Miesiąca

Guns of Brixton

Post#3 » 26 wrz 2017, o 11:02

Nie moja tematyka, ale dobrze napisane drabble. Ma swój klimat, na pewno byłby bardziej wyczuwalny, gdyby dłużej go budować, ale takie ograniczenia tej formy. ;) Angielski tytuł jak dla mnie trochę psuje atmosferę całości.
Jeśli nie wiesz, co masz dalej zrobić, to zrób sobie kawę.

Wróć do „Proza: obyczajowe”