Guns of Brixton

Okruchy realizmu. Proza pozbawiona wątków fantastycznych: obyczajowa, psychologiczna, romanse, kryminały i inne.
Awatar użytkownika
DuralT
USS Gerald R. Ford
USS Gerald R. Ford

Guns of Brixton

Post#1 » 21 wrz 2017, o 00:38

Czy to wojna uczyniła mnie potworem?
Raczej nie, pamiętam ją jak przez mgłę, padały rozkazy, a ja je wykonywałem. Powinność żołnierza sił specjalnych, odzyskać, co nasze, nie ważne, że jest to na drugim krańcu globu. Raczej to nie stanowczość Żelaznej Damy wyzwoliła we mnie potwora.
Mroczne zaułki pachną uryną i krwią, sam się zdegradowałem swoimi czynami, pasuję tutaj. Soho. Dbam o porządek dzielnicy zapomnianej przez anioły. W innym krańcu świata dzielnica o tej nazwie jest azylem artystów, tutaj katów. Ja mieszkam niewielki kawałek od niej.

Skończyłem, znów policją będzie miała zajęcie. Krew powoli spływa po ostrzu. Kolejna ofiara londyńskiej nocy.
— No to płyńmy dalej, marynarzu, bo?
— Navigare necesse est, vivere non est necesse.
Andrzej Ziemiański – Pomnik Cesarzowej Achai - Tom V

Tagi:

Awatar użytkownika
Eneriston
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Guns of Brixton

Post#2 » 24 wrz 2017, o 14:48

Przykra historia, dobrze napisana. Trudno jest przetrwać na ulicach dzielnic, o których istnieniu większość woli zapomnieć. Jeszcze trudniej, kiedy nawet we własnych oczach jest się skreślonym.
Granice mojego języka są granicami mojego świata.

Awatar użytkownika
Karen
mistrzyni tortur przy użyciu narzędzi dentystycznych
mistrzyni tortur przy użyciu narzędzi dentystycznych

Guns of Brixton

Post#3 » 26 wrz 2017, o 11:02

Nie moja tematyka, ale dobrze napisane drabble. Ma swój klimat, na pewno byłby bardziej wyczuwalny, gdyby dłużej go budować, ale takie ograniczenia tej formy. ;) Angielski tytuł jak dla mnie trochę psuje atmosferę całości.
Jeśli nie wiesz, co masz dalej zrobić, to zrób sobie kawę.

Wróć do „Proza obyczajowa”