A Julek tylko leżał

Proza pozbawiona wątków fantastycznych: obyczajowa, psychologiczna, romanse, kryminały i inne.
Regulamin forum
Przypomnienie:
Maksymalna objętość tekstu, jaką można umieścić w jednym temacie, to 10 stron znormalizowanego maszynopisu. Teksty przekraczające tę objętość (fragmenty powieści, długie opowiadania), należy publikować w częściach w dziale "Teksty wieloczęściowe". Każda część musi znaleźć się w osobnym temacie.
Nazwa tematu powinna składać się z tytułu tekstu. W przypadku publikowania fanfiction, należy podać źródło w nawiasie kwadratowym, przykładowo: "[Harry Potter] Tytuł opowiadania".
Każdy tekst należy odpowiednio otagować. Tagi wybieramy z pola pod tytułem tematu.
Awatar użytkownika
Eneriston
Zdobywca Artefaktu 2017 i Komentator Miesiąca

A Julek tylko leżał

Post#1 » 11 miesiące temu (23 wrz 2017, o 23:20)

Na wiosnę zrobiliśmy z Julkiem przeogromny, czerwony latawiec. Stojąc pewnego dnia na wzgórzu, z zachwytem patrzyliśmy, jak nasze dzieło szybuje pod chmurami. Aż do momentu, gdy straciliśmy nad nim kontrolę i wylądował na starym dębie.
— Zdejmę go dla ciebie — powiedział Julek, dostrzegając mój smutek.
Z podziwem obserwowałem, jak wdrapuje się na gigantyczne drzewo, siada na gałęzi. Ptaki wciąż śpiewały, kiedy do moich uszu dotarł trzask łamiącego się drewna, a najlepszy przyjaciel zaczął spadać na ziemię. Cały świat wypełnił się głuchym uderzeniem. Przeraziłem się, zapragnąłem uciec. I biegłem przed siebie, bardzo długo, jak najdalej. A Julek tylko leżał, trzymając czerwony latawiec.
Granice mojego języka są granicami mojego świata.

Tagi:

Awatar użytkownika
Karen
Mistrzyni tortur narzędziami dentystycznymi
Mistrzyni tortur narzędziami dentystycznymi

A Julek tylko leżał

Post#2 » 11 miesiące temu (29 wrz 2017, o 21:31)

Takiego zakończenia się nie spodziewałam! A zaczęło się tak wesoło i beztrosko - samo życie ;)
Jeśli nie wiesz, co masz dalej zrobić, to zrób sobie kawę.

Awatar użytkownika
Eneriston

A Julek tylko leżał

Post#3 » 11 miesiące temu (29 wrz 2017, o 23:11)

Karen, dziękuję za przeczytanie i słowo!

Awatar użytkownika
Anna Nazabi
świetlista lanca mrozu
świetlista lanca mrozu

A Julek tylko leżał

Post#4 » 11 miesiące temu (30 wrz 2017, o 09:02)

Dzieci nie zdają sobie sprawy z zagrożeń. Ostatnio sama przeżyłam szok. Bo coś wycinamy i kleimy, takie zabawy itd i nagle słyszę..."...dobrze że sobie wczoraj nie obcięłam tego palca. Bo tak myślałam obciąć, czy nie obciąć... :shock:
Krew mi zmroziło, no i się okazało, że przecież palec odrośnie tak jak paznokieć...Nie odrośnie mówię, nie odrośnie.... :crying: :fear:
Mało co mnie już chyba zdziwi.

Awatar użytkownika
Eneriston

A Julek tylko leżał

Post#5 » 11 miesiące temu (1 paź 2017, o 14:41)

U mnie aż tak ekstremalnych przypadków nie było, ale kiedy widziałam, jak młodsza siostra nieraz przechodziła przez jezdnię bez żadnego oglądania się, bez chwili namysłu, mimo że tyle razy się jej tłumaczyło, to aż włosy stawały dęba. Czasem nawet oczy dookoła głowy nie wystarczają.

Awatar użytkownika
Gorgiasz
Zdobywca Artefaktu 2014

A Julek tylko leżał

Post#6 » 11 miesiące temu (1 paź 2017, o 14:52)

Temat nienowy, ale ładnie ujęty. Dobre zakończenie pod względem stylistycznym. Robi wrażenie.

Awatar użytkownika
Eneriston

A Julek tylko leżał

Post#7 » 11 miesiące temu (2 paź 2017, o 13:48)

Bardzo dziękuję za przeczytanie i komentarz!

Ross_Rabiaka
gladius tytanów
gladius tytanów

A Julek tylko leżał

Post#8 » 11 miesiące temu (4 paź 2017, o 19:37)

Przeczytałem z przyjemnością tę etiudę.
Matt C.

Awatar użytkownika
Eneriston

A Julek tylko leżał

Post#9 » 11 miesiące temu (4 paź 2017, o 22:46)

Niezwykle się cieszę, że owa przyjemność wystąpiła. Dziękuję za czas poświęcony przeczytaniu i skomentowaniu!

Ross_Rabiaka
gladius tytanów
gladius tytanów

A Julek tylko leżał

Post#10 » 11 miesiące temu (4 paź 2017, o 22:50)

Luz. Fajnie piszesz. Czytałem i inne rzeczy spod twego pióra.
Matt C.

Wróć do „Proza: obyczajowe”