Zachęcamy do komentowania! Co miesiąc na zwycięzcę tytułu Komentatora Miesiąca czeka nagroda książkowa!

Wind Of Change i bryza

Proza pozbawiona wątków fantastycznych: obyczajowa, psychologiczna, romanse, kryminały i inne.
Regulamin forum
Przypomnienie:
Maksymalna objętość tekstu, jaką można umieścić w jednym temacie, to 10 stron znormalizowanego maszynopisu. Teksty przekraczające tę objętość (fragmenty powieści, długie opowiadania), należy publikować w częściach w dziale "Teksty wieloczęściowe". Każda część musi znaleźć się w osobnym temacie.
Nazwa tematu powinna składać się z tytułu tekstu. W przypadku publikowania fanfiction, należy podać źródło w nawiasie kwadratowym, przykładowo: "[Harry Potter] Tytuł opowiadania".
Każdy tekst należy odpowiednio otagować. Tagi wybieramy z pola pod tytułem tematu.
witka
magiczna kosa
magiczna kosa

Wind Of Change i bryza

Post#1 » 9 paź 2017, o 00:59

Życie z żoną nie do zdarcia kotów było powiązane z róznymi zdarzenaiami drogowymi.
Nie przemyciłem zbyt wiele w autorskiej piosence Najlepsza - póki co teściowa, śpiewanej pod leżakowany do wakacji bimber. Ten wdowi grosz dzielony był pomiędzy czterech zięciów apokalipsy, chociaż najmłodszego, z krótkimi kiszkami poniewierało zjawisko cofki.
W tamtych czasach jeszcze Niemiec miał silne wole jak pelikan i łykał mój towar na bazarze.
Zaopatrywałem się u hurtowników, jeżdząc pod Łodź, niemal co tydzień.
Kiedyś na takie tańsze zakupy, w Tuszynie postanowiła wybrać się żona. W busie zmieściło się
jeszcze kilka kobiet z zaprzyjaźnionych stadeł.

Wracaliśmy obkupieni. Rolnicy przy A8 zarobkowali wystawiając owoce i warzywa na sprzedaż.
Na poboczu, przy ziemniakach zatrzymałem busa. Do worków wolno podeszła starsza kobieta.
- Jaka to odmiana spytałem.
- Bryza.
- Wezmę worek, lepiej dwa, muszę czymś karmić tę agencję.

Obiad zjedliśmy w sprawdzonym barze. Od tego miejsca licznik pokazywal tylko ciche kilometry,
świeciła się już inna kontrolka, aż na A4 zabrakło paliwa.
Stały na poboczu, ja próbowałem zorganizować kilka litrów na dojechanie do najbliższej stacji.
Krysia oszacowała wschodzący rynek pracy:
- Chyba mogłybyśmy wyżywić się same.

Awatar użytkownika
Anna Nazabi
świetlista lanca mrozu
świetlista lanca mrozu

Wind Of Change i bryza

Post#2 » 9 paź 2017, o 08:20

Kolejny dziwny tekst. Mam z rana złoty traf, bo takie lubię najbardziej. Bardzo fajne, niby takie no..., ale zapełnione emocjami. Mam wrażenie, że ten tekst to urywek życia, jak ze starej pocztówki. Nawet klimat potrafiłam sobie zobrazować. I widziałam zieloną syrenkę....

witka
magiczna kosa
magiczna kosa

Wind Of Change i bryza

Post#3 » 9 paź 2017, o 08:59

Dzięki.Z rzadka popełniam i takie miniaki, ale jak się coś wydobywa z pamięci - to muszę i już.

Awatar użytkownika
Eneriston
Zdobywca Artefaktu 2017 i Komentator Miesiąca

Wind Of Change i bryza

Post#4 » 14 paź 2017, o 13:54

I mnie ta opowiastka się podoba. Atrakcyjnie łączysz słowa, więc czytam z zaciekawieniem, chcąc dostrzec jak najwięcej.
Granice mojego języka są granicami mojego świata.

Awatar użytkownika
Karen
Mistrzyni tortur narzędziami dentystycznymi
Mistrzyni tortur narzędziami dentystycznymi

Wind Of Change i bryza

Post#5 » 5 lis 2017, o 12:33

Na pierwsze czytanie ciężki do zrozumienia, poplątany. Ale tak jak mówią dziewczyny powyżej, taka migawka różnych wspomnień, zlepek chwil. Ma swój klimat i urok. Ciekawy pomysł.
Jeśli nie wiesz, co masz dalej zrobić, to zrób sobie kawę.

Awatar użytkownika
Kelorth
scyzoryk
scyzoryk

Wind Of Change i bryza

Post#6 » 5 lis 2017, o 17:05

Na pierwszy rzut oka wygląda jak losowe zdania. Od tej strony nie oceniam, bo czasami wpadały mi Twoje wiersze i pewnie jest tam ukryty sens, którego oczywiście nie rozumiem. W każdym razie... może na sztuce się nie znam, ale wiem, co mi się nie podoba. Tutaj zachowuję neutralną pozycję.
Od strony "technicznej" trochę cierpi, bo interpunkcja jest dosyć uboga i są literówki. Zabrakło również wcięć. Tekst jest, ale bardzo surowy.
Sometimes... I dream about cheese...

witka
magiczna kosa
magiczna kosa

Wind Of Change i bryza

Post#7 » 5 lis 2017, o 17:18

tak

szczepantrzeszcz
Autor miesiąca

Wind Of Change i bryza

Post#8 » 7 lis 2017, o 17:19

Za "zięciów apokalipsy" należy sie Nobel, albo przynajmniej nominacja :))

Tekst odleciany, ale czytało się doskonale.

Wróć do „Proza: obyczajowe”