Zachęcamy do komentowania! Co miesiąc na zwycięzcę tytułu Komentatora Miesiąca czeka nagroda książkowa!

Modlitwa

Proza pozbawiona wątków fantastycznych: obyczajowa, psychologiczna, romanse, kryminały i inne.
Regulamin forum
Przypomnienie:
Maksymalna objętość tekstu, jaką można umieścić w jednym temacie, to 10 stron znormalizowanego maszynopisu. Teksty przekraczające tę objętość (fragmenty powieści, długie opowiadania), należy publikować w częściach w dziale "Teksty wieloczęściowe". Każda część musi znaleźć się w osobnym temacie.
Nazwa tematu powinna składać się z tytułu tekstu. W przypadku publikowania fanfiction, należy podać źródło w nawiasie kwadratowym, przykładowo: "[Harry Potter] Tytuł opowiadania".
Każdy tekst należy odpowiednio otagować. Tagi wybieramy z pola pod tytułem tematu.
Satanachia.
scyzoryk
scyzoryk

Modlitwa

Post#1 » 16 paź 2017, o 19:27

Tekst jest stary, pochodzi z początku 2015 roku, kiedy o wiele częściej niż teraz zdarzało mi się zaglądać do papierowych gazet. Ah to rozkładanie prasówki. Powstanie "Modlitwy" kładę na karb Dużego Formatu, w którym rzadko zdarza się coś interesującego ale jednak się zdarza.
Dla zainteresowanych link do całości.

Modlitwa
Módlcie się, dzieci, za tą, co jest na przesłuchaniu. Dzieci Bóg wysłucha.

Tosia żegna się, tak jak ją mama uczyła, i składa drobne rączki do modlitwy. Klęcząca obok Kasia, niewiele starsza od niej, chlipie cicho i trzyma kurczowo skraj spódnicy starszej więźniarki, która zachęciła je do modlitwy.

Niech nie cierpi

Drżące Ojcze Nasz niesie się nierównym szeptem po celi; po drugiej stronie drzwi esesman nie podnosi nawet wzroku, żując w zamyśleniu końcówkę papierosa.

Niech nie mówi

W połowie modlitwy szczęka pordzewiały zamek drzwi i mężczyzna bez twarzy wpycha skatowaną kobietę do celi.

Tosia zakrywa drżącą dłonią usta.

Bóg nie słucha.

Tagi:

Awatar użytkownika
Głodzia
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Modlitwa

Post#2 » 17 paź 2017, o 11:40

Tekścik sam w sobie dobrze napisany. Ostatnie zdanie, w kontekście całej sytuacji, rozumiem, ale nie zgadzam się z nim.
Napisałaś, że wepchnął skatowaną kobietę do celi. A nie raczej dziewczynkę/dziewczynę? Ewentualnie młodą kobietę?
Niebo nad jej głową było tak nieprzeniknione, tak niewyobrażalnie głębokie i bezkresne, że poczuła się malutka i nic nieznacząca.

Awatar użytkownika
Eneriston
Zdobywca Artefaktu 2017 i Komentator Miesiąca

Modlitwa

Post#3 » 21 paź 2017, o 01:35

Twój drabble niestety mnie nie przekonał, choć piszesz dobrze i te przerywniki głównego tekstu (Niech nie cierpi, niech nie mówi) są dobrym pomysłem. Brakuje mi opisów, klimatu, emocji, dlatego proponowałabym całość bardziej rozwinąć, z chęcią przeczytam. Podoba mi się ostatnie zdanie, powoduje mocne zakończenie.

Satanachia. pisze: Klęcząca obok Kasia, niewiele starsza od niej, chlipie cicho i trzyma kurczowo skraj spódnicy starszej więźniarki, która zachęciła je do modlitwy.

Tutaj trafiło się powtórzenie, więc może: Obok klęczy mała Kasia, która pochlipując, kurczowo trzyma skraj spódnicy starszej więźniarki. Wychudzona dziewczyna upartym głosem zachęca wszystkich do wspólnej modlitwy.

Satanachia. pisze: Niech nie cierpi

Brakuje kropek: Niech nie cierpi. Niech nie mówi.

Satanachia. pisze: Drżące Ojcze Nasz niesie się nierównym szeptem po celi;

Drżące "Ojcze nasz" niesie się nierównym szeptem po celi;
Granice mojego języka są granicami mojego świata.

Awatar użytkownika
Karen
Mistrzyni tortur narzędziami dentystycznymi
Mistrzyni tortur narzędziami dentystycznymi

Modlitwa

Post#4 » 22 paź 2017, o 08:16

Krótki tekst, ale daje do myślenia. Dobrze napisany.
Jeśli nie wiesz, co masz dalej zrobić, to zrób sobie kawę.

Wróć do „Proza: obyczajowe”