Zachęcamy do komentowania! Co miesiąc na zwycięzcę tytułu Komentatora Miesiąca czeka nagroda książkowa!

Jak umrzeć na nowo

Proza pozbawiona wątków fantastycznych: obyczajowa, psychologiczna, romanse, kryminały i inne.
Regulamin forum
Przypomnienie:
Maksymalna objętość tekstu, jaką można umieścić w jednym temacie, to 10 stron znormalizowanego maszynopisu. Teksty przekraczające tę objętość (fragmenty powieści, długie opowiadania), należy publikować w częściach w dziale "Teksty wieloczęściowe". Każda część musi znaleźć się w osobnym temacie.
Nazwa tematu powinna składać się z tytułu tekstu. W przypadku publikowania fanfiction, należy podać źródło w nawiasie kwadratowym, przykładowo: "[Harry Potter] Tytuł opowiadania".
Każdy tekst należy odpowiednio otagować. Tagi wybieramy z pola pod tytułem tematu.
Awatar użytkownika
Karen
Mistrzyni tortur narzędziami dentystycznymi
Mistrzyni tortur narzędziami dentystycznymi

Wszystkie kobiety Bradleya

Post#11 » 30 paź 2017, o 19:57

Wiesz, skoro ona oponowała, a on mimo wszystko kontynuował i zrobił jej krzywdę, to, technicznie rzecz ujmując, mogę to spokojnie nazwać gwałtem i nie ma tutaj nic przesadzonego w tymże określeniu. ;)
Co do opisu - wg mnie zbędny. Większość z tych rzeczy można spokojnie wywnioskować samemu, czytając tekst (jak mniemam jest to początek dłuższej całości?), a myślę, że jak czytelnik ruszy głową, to i ciekawiej będzie.
Żeby nie było, moje biadolenie swoją drogą, ale z chęcią przeczytam ciąg dalszy - jeśli takowy jest/będzie i się z nami podzielisz. ;)
Jeśli nie wiesz, co masz dalej zrobić, to zrób sobie kawę.

Tagi:

Awatar użytkownika
Towne Baws
scyzoryk
scyzoryk

Wszystkie kobiety Bradleya

Post#12 » 30 paź 2017, o 20:31

Będzie, i nie pojawi się już na Wattpadzie, a tutaj. Nieporównywalne grono odbiorców. Dostałem po łapie za głupie błędy, i teraz wiem, na co zwracać uwagę. :)

Dodano po 31 minutach 58 sekundach:
Jak umrzeć na nowo
Dzięki wszystkim za wypowiedzi. Poprawiłem tekst w oparciu o nie, nadchodzące części będą, mam nadzieję, lepsze o te kilka porad.
Obrazek

Awatar użytkownika
Głodzia
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Jak umrzeć na nowo

Post#13 » 30 paź 2017, o 22:52

Hmmmm
A więc tak.
Wszystko było takie same.
Powinno być takie samo.
Wydaje mi się, że jeszcze jakieś błędy gdzieś tam widziałam, ale nie mogę ich teraz znaleźć.
Co do samego tekstu. Jest w porządku. Dość ciekawy. Czasami używasz zbyt wyszukanych słów, a lepiej niekiedy pisać prościej.
Bohaterowie zbyt idealni. Nudne jest to już szczerze mówiąc.
Przedstawiona scena namiętności nie wydaje mi się ani niczym odkrywczym ani realnym. W sensie - jest dość oklepana, wszystko super, tra la la la, nic ich nie rozprasza, nawet myśli. Nierealne. Wyidealizowane. Jak w jakichś komediach romantycznych albo romansach (książki).
Końcówka to oczywiście scena gwałtu. W małżeństwie też można się tego dopuścić.
Czyli ogólnie jest dość dobrze, ale warto popracować, aby było lepiej.
Niebo nad jej głową było tak nieprzeniknione, tak niewyobrażalnie głębokie i bezkresne, że poczuła się malutka i nic nieznacząca.

Awatar użytkownika
Towne Baws
scyzoryk
scyzoryk

Jak umrzeć na nowo

Post#14 » 30 paź 2017, o 22:57

Z biegiem czasu okaże się, że nie są idealni. Popracuję nad tym, bo w ogóle nie przyszło mi do głowy to, jak idealnie ich opisałem.

Co do sceny namiętności - faktycznie mogłem ją trochę urealnić, teraz już trochę na to za późno. Będę miał to na uwadze w przyszłości.

Cieszę się, że pomimo wpadek czytało Ci się to w miarę przyjemnie. To znak, że wszystko idzie w dobrym kierunku.
Obrazek

Wróć do „Proza: obyczajowe”