Ulubiony sweter

Wszelkie formy krótkie. Drabble, miniatury, szorty.
Regulamin forum
W tym dziale należy publikować wyłącznie miniatury, drabble i krótkie opowiadania.

Przydatne definicje
drabble: krótka forma literacka licząca dokładnie sto słów

miniatura literacka (short story): krótki utwór składający się z mniej niż 7 500 słów

opowiadanie – krótki utwór epicki o prostej akcji, niewielkich rozmiarach, najczęściej jednowątkowej fabule, pisany prozą

Teksty dłuższe (fragmenty powieści, długie opowiadania) należy publikować w dziale "Opowiadania i fragmenty powieści".
Nazwa tematu powinna składać się z tytułu tekstu. W przypadku publikowania fanfiction, należy podać źródło w nawiasie kwadratowym, przykładowo: "[Harry Potter] Tytuł opowiadania".
Każdy tekst należy odpowiednio otagować. Tagi wybieramy z pola pod tytułem tematu.
Awatar użytkownika
Karen
Mistrzyni tortur narzędziami dentystycznymi

Ulubiony sweter

Post#1 » 3 gru 2017, o 20:24

Oddychała głęboko, próbując zmusić serce do porzucenia szaleńczego tempa. Euforia, która chwilę wcześniej zmąciła jej w głowie, powoli znikała.
W tej samej chwili rozległ się dzwonek do drzwi. Zamierzała go zignorować, ale przybysz, kimkolwiek był, raz po raz naduszał przycisk, dając do zrozumienia, że nie odejdzie.
Ruszyła korytarzem, krzycząc: - Już idę!
Przystanęła przed lustrem, żeby upewnić się, że nie jest poplamiona na twarzy. Jak dobrze, że ubrała dzisiaj swój ulubiony, bordowy sweter, na którym nie widać krwi. Wygładziła kaszmirowy materiał i przywołała na usta uśmiech, chwytając za klamkę. Ktokolwiek stał za drzwiami, nie mógł wiedzieć, że za plecami trzymała nóż.
Jeśli nie wiesz, co masz dalej zrobić, to zrób sobie kawę.

Tagi:

Awatar użytkownika
Briala
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Ulubiony sweter

Post#2 » 3 gru 2017, o 20:29

Fajne, przewrotne. Trochę się człowiek w sumie nie spodziewa tego zakończenia. :D
I do not over-intellectualise the production process. I try to keep it simple: Tell the damned story.
—Tom Clancy

Awatar użytkownika
Eneriston
Zdobywca Artefaktu 2017 i Komentator Miesiąca

Ulubiony sweter

Post#3 » 3 gru 2017, o 21:41

Bardzo mi się podoba. Sprawnie napisane z ciekawym zakończeniem. No i tytuł też wart uwagi, bo świetnie pasuje.
Granice mojego języka są granicami mojego świata.

Awatar użytkownika
Karen

Ulubiony sweter

Post#4 » 3 gru 2017, o 21:46

Dzięki dziewczyny za odwiedziny i opinię :D

Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska
Jawna opcja Mandaloriańska

Ulubiony sweter

Post#5 » 4 gru 2017, o 08:46

Oczyma wyobraźni zobaczyłam biednego listonosza z paczką z aliexpress w rękach, który koniecznie chce dostarczyć te pierdoły za dolca. A trzeba było zostawić awizo! :(
Dobre drabble.

:piorko:
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Awatar użytkownika
Karen

Ulubiony sweter

Post#6 » 4 gru 2017, o 17:01

Dzięki za opinię Cam. Żeby nie skłamać, oczyma wyobraźni też widziałam listonosza/kuriera. :D

Wróć do „Proza: miniatury i drabble”