Zachęcamy do głosowania! Na zwycięzcę tytułu Komentatora Maja czeka nagroda książkowa - powieść ''W imię dziecka'' autorstwa Iana McEwana!

Ogłaszamy czas wielkich wyborów na Autora Miesiąca w dziale prozy!

Rodzinna pamiątka

Proza pozbawiona wątków fantastycznych: obyczajowa, psychologiczna, romanse, kryminały i inne.
Regulamin forum
Przypomnienie:
Maksymalna objętość tekstu, jaką można umieścić w jednym temacie, to 10 stron znormalizowanego maszynopisu. Teksty przekraczające tę objętość (fragmenty powieści, długie opowiadania), należy publikować w częściach w dziale "Teksty wieloczęściowe". Każda część musi znaleźć się w osobnym temacie.
Nazwa tematu powinna składać się z tytułu tekstu. W przypadku publikowania fanfiction, należy podać źródło w nawiasie kwadratowym, przykładowo: "[Harry Potter] Tytuł opowiadania".
Każdy tekst należy odpowiednio otagować. Tagi wybieramy z pola pod tytułem tematu.
Awatar użytkownika
Karen
Mistrzyni tortur narzędziami dentystycznymi

Rodzinna pamiątka

Post#1 » 3 gru 2017, o 22:11

Korzystam z okazji i publikuję zaległe drabble za 2.12, póki jest możliwość. Enjoy :kuku:

Choinka już wystrojona, jemioła zawieszona na ścianie. Już prawie wszystko gotowe, pomyślała, stawiając na stole świecznik. Była to świąteczna pamiątka. Tradycyjny, mosiężny kandelabr na trzy świecie. Zaśniedziały i wyszczerbiony, przez co krzywo stał. Jednak nie potrafiła go wyrzucić.
Skończyła dekorować salon, po czym krzyknęła do dzieci, że idzie do sklepu. Nawet nie zareagowały, zbyt zaabsorbowane bajką. Narzuciła kurtkę i wyszła na zewnątrz. Sklepik dzisiaj był wypełniony ludźmi.
Kwadrans później opuściła market. Migające światła na moment ją oślepiły. Pod domem, a raczej tym, co z niego pozostało, parkowała straż pożarna. Kobieta zamarła w szoku. Wszystko, co kochała, obróciło się w pył.
Jeśli nie wiesz, co masz dalej zrobić, to zrób sobie kawę.

Tagi:

Awatar użytkownika
Briala
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Rodzinna pamiątka

Post#2 » 3 gru 2017, o 22:14

Wszystko, co kochała, obróciło się w pył.

Tylko tę uwagę odnośnie przecinka mam. :D

Ładne, smutne. A to mnie zarzucasz feelsy! W każdym razie chyba jestem w stanie sobie to wyobrazić. Tę sytuację, znaczy. Taką przewrotność losu.

Awatar użytkownika
Karen

Rodzinna pamiątka

Post#3 » 3 gru 2017, o 22:15

Dzięki, już poprawiam.
Ach, za dużo kryminałów i thrillerów, taki mamy klimat, widać moje drabble nie będą świąteczno-optymistyczne. :D

Awatar użytkownika
whatsername
Furia Pustyni
Furia Pustyni

Rodzinna pamiątka

Post#4 » 5 gru 2017, o 18:10

Kurczę, trochę wyszłam z wprawy jeśli chodzi o pisanie, komentowanie et cetera, ale mam nadzieję, że się dogadamy. :D
Nie do końca rozumiem, dlaczego 99,9999999999999999% autorów drabbli uważa, że świetnym pomysłem jest zaskoczenie czytelnika jakimś ekscytującym plot-twistem. Serio, tyle już się ich człowiek w życiu naczytał, że w szoku bym była, gdyby nie wyskoczył mi z tych stu słów jakiś (najczęściej) trup. :D

Poza tym, dwa pierwsze równoważniki zdań jakoś średnio mi leżą. Trudno złapać rytm. Aczkolwiek na plus trzeba oddać ładnie nakreślony klimat świąt. :renifer: :renifer:

Pozdrawiam zimowo, ale ciepło. :snowflake: :serce:
where does everybody go when they go?

Awatar użytkownika
Karen

Rodzinna pamiątka

Post#5 » 5 gru 2017, o 20:07

Dzięki za opinię, whatshername.
Drabble nigdy nie były moim konikiem, ale że grudniową drabblemanię mamy, to może nabiorę trochę wprawy w ich pisaniu. ;)

Wróć do „Proza: obyczajowe”