Wesołe miasteczko

Wszelkie formy krótkie. Drabble, miniatury, szorty.
Regulamin forum
W tym dziale należy publikować wyłącznie miniatury, drabble i krótkie opowiadania.

Przydatne definicje
drabble: krótka forma literacka licząca dokładnie sto słów

miniatura literacka (short story): krótki utwór składający się z mniej niż 7 500 słów

opowiadanie – krótki utwór epicki o prostej akcji, niewielkich rozmiarach, najczęściej jednowątkowej fabule, pisany prozą

Teksty dłuższe (fragmenty powieści, długie opowiadania) należy publikować w dziale "Opowiadania i fragmenty powieści".
Nazwa tematu powinna składać się z tytułu tekstu. W przypadku publikowania fanfiction, należy podać źródło w nawiasie kwadratowym, przykładowo: "[Harry Potter] Tytuł opowiadania".
Każdy tekst należy odpowiednio otagować. Tagi wybieramy z pola pod tytułem tematu.
Awatar użytkownika
Briala
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Wesołe miasteczko

Post#1 » 4 gru 2017, o 18:42

Dzień czwarty: mróz, śnieg, pług

Cóż za zimnica! Mróz wdzierał się w moje ciało coraz bardziej. Ale za to jakie miałem widoki! W oddali widziałem pokryte śniegiem wesołe miasteczko. Kolorowe światełka diabelskiego młyna kręciły się leniwie, elektryczne samochodziki zderzały się na torze. Prawie czułem zapach waty cukrowej.
Nudziło mnie to obserwowanie wszystkiego z daleka, choć na ten moment było to moją jedyną rozrywką. Czasem ktoś wywrócił się na lodowisku. Zawsze to trochę śmiechu i różnorodności.
Jednak wolałbym wrócić już do domu.
Pług przejechał obok mnie, przysypując sztywne ciało kolejną warstwą śniegu.
Cholera. Nie dość, że nie mogłem się podrapać, to teraz jeszcze nic nie widzę!
I do not over-intellectualise the production process. I try to keep it simple: Tell the damned story.
—Tom Clancy

Tagi:

Awatar użytkownika
Karen
Mistrzyni tortur narzędziami dentystycznymi
Mistrzyni tortur narzędziami dentystycznymi

Wesołe miasteczko

Post#2 » 4 gru 2017, o 18:50

Ciekawy drabbelek - niespodziewane zakończenie robi swoje i zostawia znak zapytania. ;)
Jedno zastrzeżenie - troszkę za dużo tych ''ale'' jak na tak krótki tekst, bo 4 naliczyłam.
Jeśli nie wiesz, co masz dalej zrobić, to zrób sobie kawę.

Awatar użytkownika
Briala
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Wesołe miasteczko

Post#3 » 4 gru 2017, o 20:48

Faktycznie, a jeszcze dwa wymiotłam... xD zaraz to poprawię, jak tylko dotrę do laptopa~~
I do not over-intellectualise the production process. I try to keep it simple: Tell the damned story.
—Tom Clancy

Wróć do „Proza: miniatury i drabble”