Mikołajowa

Proza pozbawiona wątków fantastycznych: obyczajowa, psychologiczna, romanse, kryminały i inne.
Regulamin forum
Przypomnienie:
Maksymalna objętość tekstu, jaką można umieścić w jednym temacie, to 10 stron znormalizowanego maszynopisu. Teksty przekraczające tę objętość (fragmenty powieści, długie opowiadania), należy publikować w częściach w dziale "Teksty wieloczęściowe". Każda część musi znaleźć się w osobnym temacie.
Nazwa tematu powinna składać się z tytułu tekstu. W przypadku publikowania fanfiction, należy podać źródło w nawiasie kwadratowym, przykładowo: "[Harry Potter] Tytuł opowiadania".
Każdy tekst należy odpowiednio otagować. Tagi wybieramy z pola pod tytułem tematu.
Awatar użytkownika
Karen
Mistrzyni tortur narzędziami dentystycznymi
Mistrzyni tortur narzędziami dentystycznymi

Mikołajowa

Post#1 » 4 gru 2017, o 23:08

Nie ma nic nowego w stwierdzeniu, że święta uzdrawiały nastrój i łagodziły konflikty. Ludzie byli jacyś milsi, mówili sobie "dzień dobry" nawet z uśmiechem, a nie jak zwykle - z grymasem wiecznego niezadowolenia na poszarzałej od codzienności twarzy.
Nawet Marian, najbardziej złośliwy sąsiad we wspólnocie, którego hobby było zgłaszanie skarg na wszystkich i wszystko, chodził ostatnio cały w skowronkach. Z twarzy mężczyzny nie schodził głupkowaty, rozanielony uśmiech, a spojrzenie miał nieobecne. Wszyscy lokatorzy kamienicy głowili się nad przyczyną takiego stanu rzeczy. Nikomu przez myśl nie przeszło, że to wszystko z powodu Kasi spod trójki, która odwiedziła Mariana w przebraniu pani mikołajowej.
Jeśli nie wiesz, co masz dalej zrobić, to zrób sobie kawę.

Tagi:

Awatar użytkownika
Briala
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Mikołajowa

Post#2 » 5 gru 2017, o 13:25

Końcówka rozłożyła mnie na łopatki... :D Do poprawki tylko cudzysłów („”).
Reszta bajeczna. Prychnęłam ze śmiechu bardziej, niż powinnam :D
I do not over-intellectualise the production process. I try to keep it simple: Tell the damned story.
—Tom Clancy

Wróć do „Proza: obyczajowe”