Dieta i Mikołajki

Wszelkie formy krótkie. Drabble, miniatury, szorty.
Regulamin forum
W tym dziale należy publikować wyłącznie miniatury, drabble i krótkie opowiadania.

Przydatne definicje
drabble: krótka forma literacka licząca dokładnie sto słów

miniatura literacka (short story): krótki utwór składający się z mniej niż 7 500 słów

opowiadanie – krótki utwór epicki o prostej akcji, niewielkich rozmiarach, najczęściej jednowątkowej fabule, pisany prozą

Teksty dłuższe (fragmenty powieści, długie opowiadania) należy publikować w dziale "Opowiadania i fragmenty powieści".
Nazwa tematu powinna składać się z tytułu tekstu. W przypadku publikowania fanfiction, należy podać źródło w nawiasie kwadratowym, przykładowo: "[Harry Potter] Tytuł opowiadania".
Każdy tekst należy odpowiednio otagować. Tagi wybieramy z pola pod tytułem tematu.
Awatar użytkownika
Karen
Mistrzyni tortur narzędziami dentystycznymi

Dieta i Mikołajki

Post#1 » 6 gru 2017, o 20:57

Weekend jak zwykle skończył się stanowczo za szybko i nadszedł znienawidzony przez wszystkich poniedziałek. Jednak tym razem trochę mniej niesympatyczny, niż zazwyczaj, bo mikołajkowy. Dzieci cieszyły się na buty i skarpety wypchane słodkościami, dorośli też wręczali sobie drobne słodkie upominki.
Tylko Ania była niezadowolona, jakby na przekór świętu. Tradycyjnie, postanowiła zacząć dietę od poniedziałku, obiecując sobie, że tym razem wytrwa w postanowieniu. Trzymała się dzielnie cały dzień i może nawet dałaby radę do wtorku, gdyby ostatnia pacjentka nie zaproponowała jej czekolady. No trudno - westchnęła, zamykając na klucz gabinet dietetyczny - na szczęście mam jeszcze sześć miesięcy, żeby wyrobić sobie letnią formę!
Jeśli nie wiesz, co masz dalej zrobić, to zrób sobie kawę.

Tagi:

Awatar użytkownika
Briala
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Dieta i Mikołajki

Post#2 » 7 gru 2017, o 01:01

Aż zwątpiłam, czy dziś na pewno środa, nie poniedziałek... :D
Bardzo urocze i zabawne drabble. Przyjemne, nieco ironiczne (bo kto z nas nie zaczynał czegoś kilkukrotnie od jutra, od poniedziałku, przyszłego miesiąca, następnego roku...), a mimo wszystko wesołe. :D
I do not over-intellectualise the production process. I try to keep it simple: Tell the damned story.
—Tom Clancy

Awatar użytkownika
Echolalia
magiczna kosa
magiczna kosa

Dieta i Mikołajki

Post#3 » 9 gru 2017, o 10:39

A mnie ten gabinet dietetyczny nie pasuje... Wiem, że wszyscy jesteśmy ludźmi i tak dalej, ale nie bardzo przemawia do mnie dietetyczka potrzebująca diety.
Poza tym zawsze myślałam, że w gabinecie dietetycznym są klienci, a nie pacjenci :kuku: Kurczę, jesteś pewna, że to nie miał być gabinet dentystyczny? :D

Awatar użytkownika
Karen

Dieta i Mikołajki

Post#4 » 9 gru 2017, o 15:22

Nie, Echo. Nie miał być xD
Btw moja przyjaciółka była u grubej dietetyczki, więc i takie kwiatki się zdarzają.
Btw, dietetyka to kierunek medyczny też poniekąd (u nas na gumedzie jest), więc chyba to czy to pacjent czy klient zależy od interpretacji :D
Btw dużo osób też sądzi, że stomatolodzy mają klientów, patrząc przez pryzmat tego, jak drogie są ich niektóre usługi xD
Jeśli nie wiesz, co masz dalej zrobić, to zrób sobie kawę.

Awatar użytkownika
Briala
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Dieta i Mikołajki

Post#5 » 9 gru 2017, o 16:43

A ja tam opcję z dietetyczką i dietą od jutra kupuję. Ktoś może potrafić ułożyć innym dietę, ale samemu nie posiadać odpowiednio silnej woli, żeby w takiej diecie wytrwać. Poza tym to taka urocza ironia w tym drabble. :P
I do not over-intellectualise the production process. I try to keep it simple: Tell the damned story.
—Tom Clancy

Wróć do „Proza: miniatury i drabble”