Wigilia

Proza pozbawiona wątków fantastycznych: obyczajowa, psychologiczna, romanse, kryminały i inne.
Regulamin forum
Przypomnienie:
Maksymalna objętość tekstu, jaką można umieścić w jednym temacie, to 10 stron znormalizowanego maszynopisu. Teksty przekraczające tę objętość (fragmenty powieści, długie opowiadania), należy publikować w częściach w dziale "Teksty wieloczęściowe". Każda część musi znaleźć się w osobnym temacie.
Nazwa tematu powinna składać się z tytułu tekstu. W przypadku publikowania fanfiction, należy podać źródło w nawiasie kwadratowym, przykładowo: "[Harry Potter] Tytuł opowiadania".
Każdy tekst należy odpowiednio otagować. Tagi wybieramy z pola pod tytułem tematu.
Awatar użytkownika
Briala
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Wigilia

Post#1 » 8 gru 2017, o 18:53

Dziś bez polotu. Trochę drabble o niczym, ale jednak myślę, że część z Was zobaczy w głównym bohaterze cząstkę siebie. :P
8 grudnia: mak, makaron, pigwa

Ach, Wigilia. Piękny wieczór. Rodzina, prezenty, jedzonko.
Jak zawsze wujek Paweł będzie denerwował się na partię rządzącą. Ciotka Marysia nie nadąży z laniem nalewki z pigwą na uspokojenie. Gruby wujo Marcin nażre się ciasta. Dzieciaki będą uciekać przed nim i jego wąsiskiem oraz zębami pełnymi maku z świątecznego makowca. Ciotka Bożenka będzie narzekała na sałatkę, ale to nie przeszkodzi jej w zjedzeniu jeszcze pięciu dokładek. Barbara znowu będzie wypominała Dorocie spadek. Zdzichu znowu będzie robił obrzydliwą sztuczkę z makaronem puszczonym przez nos. Dobrze, że babcia Jolka zdążyła się przekręcić, bo znowu by zwymiotowała…
A ja? Ja to bym zeżarł schabowego.
I do not over-intellectualise the production process. I try to keep it simple: Tell the damned story.
—Tom Clancy

Tagi:

Awatar użytkownika
Echolalia
magiczna kosa
magiczna kosa

Wigilia

Post#2 » 9 gru 2017, o 10:12

Zdzichu znowu będzie robił obrzydliwą sztuczkę z makaronem puszczonym przez nos

Eee... co? :shock:
zębami pełnymi maku z świątecznego makowca

Mnie się wydaje, że tutaj powinno być ze.

Niestety z głównym bohaterem nie utożsamiam się ani trochę, bo ja jem mięso w Wigilię, chociaż akurat nie schaboszczaka :kuku:
Mnie tekst się podobał, fajnie oddany ten wigilijno-rodzinny klimat, który dobrze znam.

Awatar użytkownika
Głodzia
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Wigilia

Post#3 » 19 sty 2018, o 17:24

Ja też nie zobaczyłam. U mnie w święta tak nie jest.
Niebo nad jej głową było tak nieprzeniknione, tak niewyobrażalnie głębokie i bezkresne, że poczuła się malutka i nic nieznacząca.

Awatar użytkownika
Briala
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Wigilia

Post#4 » 19 sty 2018, o 17:44

U mnie też tak nie jest, przede wszystkim święta spędzam tylko z mamą i tatą (i chwała), ale znam osoby, które mają klasyczny obraz podobny do tego z nowego polskiego filmu „Cicha noc”. U mnie na święta są za to tylko ryby (no i owoce/warzywa, wiadomo). Niby rodzice raczej nie wierzą, ja nie wierzę na pewno, ale tego, że ma być bezmięsnie, bardzo się trzymają. :v
(w ogóle widziałam ten pierwszy komentarz w grudniu i całkiem zapomniałam odpisać! :( )
I do not over-intellectualise the production process. I try to keep it simple: Tell the damned story.
—Tom Clancy

Wróć do „Proza: obyczajowe”