Świąteczne szaleństwo

Wszelkie formy krótkie. Drabble, miniatury, szorty.
Regulamin forum
W tym dziale należy publikować wyłącznie miniatury, drabble i krótkie opowiadania.

Przydatne definicje
drabble: krótka forma literacka licząca dokładnie sto słów

miniatura literacka (short story): krótki utwór składający się z mniej niż 7 500 słów

opowiadanie – krótki utwór epicki o prostej akcji, niewielkich rozmiarach, najczęściej jednowątkowej fabule, pisany prozą

Teksty dłuższe (fragmenty powieści, długie opowiadania) należy publikować w dziale "Opowiadania i fragmenty powieści".
Nazwa tematu powinna składać się z tytułu tekstu. W przypadku publikowania fanfiction, należy podać źródło w nawiasie kwadratowym, przykładowo: "[Harry Potter] Tytuł opowiadania".
Każdy tekst należy odpowiednio otagować. Tagi wybieramy z pola pod tytułem tematu.
Awatar użytkownika
Karen
Mistrzyni tortur narzędziami dentystycznymi

Świąteczne szaleństwo

Post#1 » 8 gru 2017, o 22:53

Dzień zaczął się zwyczajnie. Środa jak każda inna - wrzucona gdzieś między poniedziałkiem, a weekendem, niezbyt lubiana, każdy chciał szybko ją ominąć i dotrwać piątku. Dziwnie zaczęło się robić, kiedy rano w radiu usłyszał kolędę. A gdy wyszedł na miasto powitały go bożonarodzeniowe dekoracje. Kolorowe światełka były wszędzie. W sklepach sprawy wyglądały jeszcze gorzej. Półki podbiły promocje, świąteczne zestawy kosmetyków i czekoladowe mikołaje.
Czy ja zwariowałem? - pomyślał. Pracował dużo, często nie miał dnia wolnego i przez to czasem mylił dni tygodnia. Ale żeby tak pomylić miesiące? Szybko sprawdził datę. Piąty listopada. Na szczęście to tylko przedwczesne świąteczne szaleństwo, bynajmniej nie jego.
Jeśli nie wiesz, co masz dalej zrobić, to zrób sobie kawę.

Tagi:

Awatar użytkownika
Echolalia
magiczna kosa
magiczna kosa

Świąteczne szaleństwo

Post#2 » 9 gru 2017, o 10:22

gdzieś między poniedziałkiem, a weekendem

Bez przecinka.

Nie pasuje mi tutaj tylko to zdanie ze środą, bo piszesz, że każdy chciał ją ominąć, a cała reszta mówi o jakimś onym, przez to jakoś mi to zazgrzytało przy czytaniu. Zrobiłabym więc tak, żeby to on chciał szybko tę środę ominąć i dotrwać piątku, żeby było jednolicie.
A tekst to sama prawda. Można czasem zwątpić, czy nie przespało się miesiąca, bo niby listopad, a wygląda na to, że święta za pasem :D

Awatar użytkownika
Karen

Świąteczne szaleństwo

Post#3 » 9 gru 2017, o 15:23

Dzięksy, poprawię w wolnej chwili :)
Jeśli nie wiesz, co masz dalej zrobić, to zrób sobie kawę.

Wróć do „Proza: miniatury i drabble”