Dokarmianie ptaszków

Proza pozbawiona wątków fantastycznych: obyczajowa, psychologiczna, romanse, kryminały i inne.
Regulamin forum
Przypomnienie:
Maksymalna objętość tekstu, jaką można umieścić w jednym temacie, to 10 stron znormalizowanego maszynopisu. Teksty przekraczające tę objętość (fragmenty powieści, długie opowiadania), należy publikować w częściach w dziale "Teksty wieloczęściowe". Każda część musi znaleźć się w osobnym temacie.
Nazwa tematu powinna składać się z tytułu tekstu. W przypadku publikowania fanfiction, należy podać źródło w nawiasie kwadratowym, przykładowo: "[Harry Potter] Tytuł opowiadania".
Każdy tekst należy odpowiednio otagować. Tagi wybieramy z pola pod tytułem tematu.
Awatar użytkownika
Briala
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Dokarmianie ptaszków

Post#1 » 9 miesiące temu

10 grudnia: wrona, sikorka, ziarno

Pani Gienia rozrzuciła na środku chodnika ziarno. Siedząc na parkowej ławeczce, przyglądała się, jak okoliczne ptaszki zleciały się na dzisiejsze śniadanko. Z uśmiechem spoglądała na sikoreczki skubiące ziarenka leżące najdalej, bo to dwie wrony zdominowały centrum. Mniejsze wróbelki przyglądały się tej sytuacji z niepewnością. Pewnie chętnie by coś zjadły, gdyby nie to, że większe ptaki przejęły władzę nad smakowitym posiłkiem.
Sikorki rzuciły się w stronę wron, raz po raz atakując je w grupie. Wróbelki, zachęcone poczynaniami żółciutkich kolegów, przyłączyły się niedługo później.
Pani Gienia ze spokojnym, rozmarzonym uśmiechem przyglądała się bitwie.
Nikt nie wiedział, że skrycie lubiła oglądać ptasi wrestling.

Tagi:

Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska

Dokarmianie ptaszków

Post#2 » 9 miesiące temu

Urocze drabble. Prosty, przyjemny tekścik ze świetną puentą, ptasi wrestling mnie rozbroił na łopatki.
W pierwszym akapicie powtarzają się wrony, a trochę dalej są "dwie większe wrony", "większych ptaków" i "większych kolegów". To pierwsze powtórzenie pewnie można by zostawić, by już nie generować bardziej zawiłych synonimów, ale drugie już nieco razi.
Plus prawdopodobnie masz na myśli gawrony, wron w Polsce wcale nie ma tak dużo.

:piorko:
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Awatar użytkownika
Briala
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Dokarmianie ptaszków

Post#3 » 9 miesiące temu

Zaraz to ogarnę. Pisałam znowu na pięć minut przed północą. :v Dzięki za z zwrócenie uwagi. :)
Nawet nie wiedziałam, że wron jest mniej. :o to znaczy fakt, widywałam je rzadziej (umiem generalnie rozróżnić albo przynajmniej tak mi się wydaje xD), ale nie przemyślałam tego ogólnie.

edit: ok, poprawione. Teraz chyba nawet trochę bardziej klimatyczne. :D

Awatar użytkownika
Camenne

Dokarmianie ptaszków

Post#4 » 9 miesiące temu

Nawet nie wiedziałam, że wron jest mniej. :o to znaczy fakt, widywałam je rzadziej (umiem generalnie rozróżnić, albo tak mi się wydaje xD), ale nie przemyślałam tego ogólnie.

Babcia mogła dokarmiać wrony, bo bywają w dużych miastach, ale gawronów jest bez porównania więcej i w zasadzie osiedlają się wszędzie (wrony wolą jednak tereny otwarte). Przy tym dużo osób nazywa gawrony wronami, dlatego napisałam :D

Zmiana na plus! Powtórzenia wyeliminowane, a przy tym brzmi to teraz zgrabniej.
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Wróć do „Proza: obyczajowe”