Zachęcamy do głosowania! Na zwycięzcę tytułu Komentatora Maja czeka nagroda książkowa - powieść ''W imię dziecka'' autorstwa Iana McEwana!

Ogłaszamy czas wielkich wyborów na Autora Miesiąca w dziale prozy!

Mamusia

Proza pozbawiona wątków fantastycznych: obyczajowa, psychologiczna, romanse, kryminały i inne.
Regulamin forum
Przypomnienie:
Maksymalna objętość tekstu, jaką można umieścić w jednym temacie, to 10 stron znormalizowanego maszynopisu. Teksty przekraczające tę objętość (fragmenty powieści, długie opowiadania), należy publikować w częściach w dziale "Teksty wieloczęściowe". Każda część musi znaleźć się w osobnym temacie.
Nazwa tematu powinna składać się z tytułu tekstu. W przypadku publikowania fanfiction, należy podać źródło w nawiasie kwadratowym, przykładowo: "[Harry Potter] Tytuł opowiadania".
Każdy tekst należy odpowiednio otagować. Tagi wybieramy z pola pod tytułem tematu.
Awatar użytkownika
Briala
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Mamusia

Post#1 » 11 gru 2017, o 19:53

11 grudnia: zakalec, orzechy, teściowa

Moja teściowa zawsze mnie lubiła. Kiedy inni narzekali na matki swoich ukochanych, ja mogłam się cieszyć dobrym słowem i uśmiechem. Mamusia, jak pieszczotliwie nazywałam ją w myślach, zawsze zauważyła, kiedy przybrało mi się choć pół kilo. Mówiła, że uroczo wyglądam z krągłościami i pytała, czy byłam w ciąży. Na święta co roku dawała mi sweter z prosiakiem w czapce Mikołaja, mówiąc, że trochę go przypominam. Pamiętała też, jak lubię świąteczną babkę. Niestety zawsze wychodził zakalec, ale liczą się chęci!
W tym roku zaproponowałam, że to ja upiekę ciasto. Będzie pyszne, bo z orzechami.
Wspominałam, że mamusia ma alergię na orzechy?

(już tak poza tekstem: ja na szczęście mam fajną teściową :kuku: )

Tagi:

Awatar użytkownika
Głodzia
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Mamusia

Post#2 » 19 sty 2018, o 17:34

Zabawne drabble :)
Niebo nad jej głową było tak nieprzeniknione, tak niewyobrażalnie głębokie i bezkresne, że poczuła się malutka i nic nieznacząca.

Awatar użytkownika
Briala
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Mamusia

Post#3 » 19 sty 2018, o 17:42

Dzięki. :)

Awatar użytkownika
chinatsa
scyzoryk
scyzoryk

Mamusia

Post#4 » 19 sty 2018, o 18:33

Chyba polubię drabble. Jakoś wcześniej nie zwracałam na nie większej uwagi, ale jak widać, potrafią zaciekawić. :) Fajne, krótkie i pełne spokojnego humoru. :)
— A ja im udowodnię, że potrafię!
— Co potrafisz?
— Marzyć.
— I komu chcesz to udowodnić?
— Światu i tym, którzy zapomnieli już, że coś takiego istnieje.

Awatar użytkownika
Karen
Mistrzyni tortur narzędziami dentystycznymi
Mistrzyni tortur narzędziami dentystycznymi

Mamusia

Post#5 » 21 sty 2018, o 08:41

Ach, ta alergia na orzechy. Mam nadzieję, że ja nie będę kiedyś taką teściową <uczulonam> :kuku:
PS. Na szczęście też mam spoko teściową.

Fajne, wesołe drabble. :)
Jeśli nie wiesz, co masz dalej zrobić, to zrób sobie kawę.

Wróć do „Proza: obyczajowe”