Zachęcamy do głosowania! Na zwycięzcę tytułu Komentatora Maja czeka nagroda książkowa - powieść ''W imię dziecka'' autorstwa Iana McEwana!

Ogłaszamy czas wielkich wyborów na Autora Miesiąca w dziale prozy!

Ciepło

Proza pozbawiona wątków fantastycznych: obyczajowa, psychologiczna, romanse, kryminały i inne.
Regulamin forum
Przypomnienie:
Maksymalna objętość tekstu, jaką można umieścić w jednym temacie, to 10 stron znormalizowanego maszynopisu. Teksty przekraczające tę objętość (fragmenty powieści, długie opowiadania), należy publikować w częściach w dziale "Teksty wieloczęściowe". Każda część musi znaleźć się w osobnym temacie.
Nazwa tematu powinna składać się z tytułu tekstu. W przypadku publikowania fanfiction, należy podać źródło w nawiasie kwadratowym, przykładowo: "[Harry Potter] Tytuł opowiadania".
Każdy tekst należy odpowiednio otagować. Tagi wybieramy z pola pod tytułem tematu.
Awatar użytkownika
Briala
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Ciepło

Post#1 » 12 gru 2017, o 20:33

Dziś, niestety, trochę bez pomysłu. :(

12 grudnia: bałwan, szalik, zima

Przyszła zima. Przyglądałem się powstającemu na zewnątrz bałwanowi chwilę, może dwie, zanim wróciłem do lektury. Westchnąłem ciężko, kręcąc z niedowierzaniem głową. Przewróciłem kolejną stronę. Skupienie się na tekście nie było łatwe, kiedy mama z bratem hałasowali za oknem. Przełknąłem kilka słów goryczy, umościłem się wygodniej i poprawiłem poduszkę za plecami.
Zerknąłem jeszcze raz w stronę okna. Obrzucali się śnieżkami.
Założyłem szalik, który dostałem kiedyś od babci, wmówiwszy sobie, że było zimno i powinienem o siebie dbać. Dotykałem białych, puchatych, ciepłych śnieżynek, potem uśmiechniętych, wydzierganych bałwanków, udając, że są prawdziwe.
Byłoby całkiem miło i wygodnie, gdyby nie ta rurka w nosie.

Tagi:

Awatar użytkownika
Eneriston
Zdobywca Artefaktu 2017

Ciepło

Post#2 » 17 gru 2017, o 16:39

Podoba mi się, jak to wszystko opisałaś. Trudny temat, dużo smutków i niedoścignionych marzeń, ale wszystko jest tak delikatnie ujęte w słowa, że wzbudza jeszcze więcej emocji.
Granice mojego języka są granicami mojego świata.

Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska

Ciepło

Post#3 » 18 gru 2017, o 13:51

Pomysł jest właśnie bardzo dobry moim zdaniem - drabble z tych z zaskakującą puentą, ale ta zrobiła na mnie duże wrażenie. To chyba najlepsze twoje drabble z akcji literackiej, jakie czytałam.

:piorko:
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Awatar użytkownika
Briala
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Ciepło

Post#4 » 18 gru 2017, o 13:58

Dziękuję za miłe słowa. <3
Cam, jeszcze jednej akcji nie skończyłam z komentowaniem, a już mnie do drugiej wciągasz? :D

Awatar użytkownika
Camenne

Ciepło

Post#5 » 18 gru 2017, o 15:55

Cam, jeszcze jednej akcji nie skończyłam z komentowaniem, a już mnie do drugiej wciągasz? :D

Guilty :mrgreen:
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Wróć do „Proza: obyczajowe”