Przez śnieg

Proza pozbawiona wątków fantastycznych: obyczajowa, psychologiczna, romanse, kryminały i inne.
Regulamin forum
Przypomnienie:
Maksymalna objętość tekstu, jaką można umieścić w jednym temacie, to 10 stron znormalizowanego maszynopisu. Teksty przekraczające tę objętość (fragmenty powieści, długie opowiadania), należy publikować w częściach w dziale "Teksty wieloczęściowe". Każda część musi znaleźć się w osobnym temacie.
Nazwa tematu powinna składać się z tytułu tekstu. W przypadku publikowania fanfiction, należy podać źródło w nawiasie kwadratowym, przykładowo: "[Harry Potter] Tytuł opowiadania".
Każdy tekst należy odpowiednio otagować. Tagi wybieramy z pola pod tytułem tematu.
Awatar użytkownika
Briala
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Przez śnieg

Post#1 » 8 miesiące temu

Ostatnio nie mam pomysłu na używanie słówek do drabbli. :/

Jak co roku brodziłam w śniegu, szurając butami. Biały puch skrzypiał, rozsypywał się, czasem nawet wpadał do cholewy, drażniąc zimnem wrażliwą skórę. To przyspieszałam kroku, to zwalniałam, rysując stopami fantazyjne wzory, z łopoczącym sercem, niczym zachwycone pierwszym śniegiem dziecko.
Ślizgałam się chwiejnie po lodowej tafli odsłoniętej na chodniku, bez obaw, że mogłam się wywrócić, gnana ukłuciem adrenaliny. Rękawiczki raz po raz przemakały, gdy lepiłam kolejne śnieżne kule, by rzucać nimi w drzewa. Wystawiałam język, pozwalając, by szczypiące mrozem śnieżynki stopiły się na nim.
— Ale super, nie? — zapytałam zasapana, lecz odpowiedziała mi cisza.
Obejrzałam się za siebie.
Obok brakowało twoich śladów.

Tagi:

Wróć do „Proza: obyczajowe”