List

Wszelkie formy krótkie. Drabble, miniatury, szorty.
Regulamin forum
W tym dziale należy publikować wyłącznie miniatury, drabble i krótkie opowiadania.

Przydatne definicje
drabble: krótka forma literacka licząca dokładnie sto słów

miniatura literacka (short story): krótki utwór składający się z mniej niż 7 500 słów

opowiadanie – krótki utwór epicki o prostej akcji, niewielkich rozmiarach, najczęściej jednowątkowej fabule, pisany prozą

Teksty dłuższe (fragmenty powieści, długie opowiadania) należy publikować w dziale "Opowiadania i fragmenty powieści".
Nazwa tematu powinna składać się z tytułu tekstu. W przypadku publikowania fanfiction, należy podać źródło w nawiasie kwadratowym, przykładowo: "[Harry Potter] Tytuł opowiadania".
Każdy tekst należy odpowiednio otagować. Tagi wybieramy z pola pod tytułem tematu.
Awatar użytkownika
Dziagdyś
Użytkownik zbanowany

List

Post#1 » 28 gru 2017, o 12:14

Korzystając z chwili wolnego czasu, piszę do Ciebie list z więzienia. U mnie cisza aż piszczy. Dobrze karmią, trzy razy dziennie. Raz w tygodniu prysznic.

Chciałbym wiedzieć, czy dobrze się bawisz, czy chodzisz na imprezy do,Eda` Chyba się nie gniewa za ostatnią demolkę, połamane krzesła. Nie otrzymuję od Ciebie listów, różnie myślę, może masz innego. Wierz mi! Jeśli tak, to nóż w słońcu zabłyśnie.

U mnie rozrywek mało, jedynie książki, ale czytać nie lubię, jak i ty zresztą. Siedzę w izolatce, poturbowałem frajera, zadzierał. Wiem, mam trudny charakter, to temat do dyskusji.

Wiesz! nawijał tutaj jeden facio, że jedna laska czekała na swojego 20 lat. Musiała go bardzo kochać. Zaraz, zaraz, jak jej było? Chyba Penelopa. Dziwne, nie znam żadnej o takiej ksywie, by po mieście śmigała.

Mam mały teatrzyk pod celą. Pająk i mucha mają kryjówkę przy kracie. Bawią się w chowanego i w berka. On czatuje na nią, ona bzyczy, ucieka. Najciekawszy będzie ostatni akt. Egzekucja. Obym był przy tym.

Pożółkła ściana niemalowana od lat, przypomina globus. Pęknięcia i rysy wyznaczają morza i lądy. Gdybym miał wyobraźnię, poszedłbym teraz na szczyty niezdobyte, może są takie, zapomnieć na chwilę o slumsach.

Napisz co u Ciebie. U chłopaków z doliny księżyców. Czy dobrze buców kroją, czy któryś się powalił. Wiesz przecież, że nikomu tego nie życzę.

Raz dziennie jest spacer, godzinę. Nie idę mówię. Klawisz musisz. Kręcę się jak wariat, zgrzytam zębami kopię kamyczki pluję.

Muszę na chwilę przerwać. Jest dzwonek na apel. Wchodzi ekipa z drewnianym młotkiem i wali w kratę. Cela numer jeden, stan jeden, melduję. Niby czym miałbym przepiłować, mam dwa razy dziennie kipisz.

Za chwilę klawisz zgasi światło `żeby ci życie zgasło gadzie` Tak się tu mówi, nie słyszy, ale wie.

Jedna mała żarówka za siatką przy suficie ćmi, żeby trafić do bardachy w nocy. Klawisz patrzy przez judasz, czy się nie powiesiłem.

Kończę już Mój kwiatuszku. Myślę, że mi się przyśnisz. Twój na zawsze Odys.

Ps. Nie wiem, czy wiesz. Ten facio od Penelopy ma ksywę Odys

Tagi:

Awatar użytkownika
Marian
runiczny rapier
runiczny rapier

List

Post#2 » 29 gru 2017, o 10:42

Wyszła Ci taka taka mini Odyseja zza krat.
Jest sporo błędów. Oto kilka z nich:
1. "...czy chodzisz na imprezy do, ,Eda" Chyba się nie gniewa za ostatnią..."
Coś Ci się kokogutkowała interpunkcja.
Lepiej byłoby:
"...czy chodzisz na imprezy do "Eda". Chyba się nie gniewa za ostatnią...
2. "Wiesz! nawijał tutaj jeden facio, że jedna laska czekała na swojego 20 lat. "
Lepiej byłoby:
"Wiesz, nawijał tutaj jeden facio, że jedna laska czekała na swojego dwadzieścia lat. "
3. "Nie idę mówię. Klawisz musisz."
Lepiej byłoby:
"Mówię: "Nie idę". Klawisz: "Musisz."
4. "Kończę już Mój kwiatuszku."
Lepiej byłoby:
"Kończę już Mój Kwiatuszku."

Pozdrawiam :smile:

Awatar użytkownika
Karen
Mistrzyni tortur narzędziami dentystycznymi
Mistrzyni tortur narzędziami dentystycznymi

List

Post#3 » 29 gru 2017, o 11:02

Marian wytknął już wszystkie istotne błędy.
Myślę, że tekst ma potencjał na ciekawy i całkiem niezły, gdyby go dopracować.
PS. Nie łapie się na Literacki Grudzień, bo to drabblemania ( drabble = 100 słów, a u Ciebie jest ich ponad 300). ;)
Jeśli nie wiesz, co masz dalej zrobić, to zrób sobie kawę.

Awatar użytkownika
Dziagdyś
Użytkownik zbanowany

List

Post#4 » 29 gru 2017, o 21:17

Marianie, może pisz " Lepieje

Demmi
scyzoryk
scyzoryk

Bledy

Post#5 » 29 gru 2017, o 23:22

Ah te wyliczanie bledow :) Ciekawe ile znajdą u mnie :)
Pozdrawiam

Wróć do „Proza: miniatury i drabble”