Oszukani

Proza pozbawiona wątków fantastycznych: obyczajowa, psychologiczna, romanse, kryminały i inne.
Regulamin forum
Przypomnienie:
Maksymalna objętość tekstu, jaką można umieścić w jednym temacie, to 10 stron znormalizowanego maszynopisu. Teksty przekraczające tę objętość (fragmenty powieści, długie opowiadania), należy publikować w częściach w dziale "Teksty wieloczęściowe". Każda część musi znaleźć się w osobnym temacie.
Nazwa tematu powinna składać się z tytułu tekstu. W przypadku publikowania fanfiction, należy podać źródło w nawiasie kwadratowym, przykładowo: "[Harry Potter] Tytuł opowiadania".
Każdy tekst należy odpowiednio otagować. Tagi wybieramy z pola pod tytułem tematu.
Demmi
scyzoryk
scyzoryk

Oszukani

Post#11 » 8 miesiące temu

Jejku, czuję się jakbym do wydawnictwa pisała. Albo przynajmniej wypracowanie pisała. Tak a pro po historii, to nie jest moja historia. ROBIĘ BŁĘDY!!! I BĘDĘ je robić ( przepraszam jeśli teraz źle napisałam cokolwiek). Nigdy nie czytałam " Grey'a" ( i w tym nazwisku to Ty popełniłaś błąd) . Nie skupiałam się na błędach bo nie wiedziałam, że aż tak tutaj copywrit' ują ?? ( Sorry nie wiem jak to się pisze). Skupiłam sie na pewnej historii... A błędy poprawie na sam koniec, jak już całość skończe za jakiś czas. Podchodżmy luźno do tematu no kurcze! Nie bądzmy sztywniakami znajacymi sie najlepiej na wszystkim. Miejmy troche szacunku dla osoby siedzącej po drugiej stronie, bo nigdy nie wiesz kto tam siedzi.
Pozdrawiam i dziekuje za zarys i zasady jakie panują na tym forum.

Tagi:

Awatar użytkownika
Briala
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Oszukani

Post#12 » 8 miesiące temu

Nie bardzo wiem, gdzie popełniłam błąd w nazwisku.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Pięćdziesiąt_twarzy_Greya
Widzisz tu apostrof? Bo ja nie.
ROBIĘ BŁĘDY!!! I BĘDĘ je robić

To rób sobie dalej. Ja twoich tekstów czytać już nie będę, bo, jak widać, szkoda na nie czasu. Albo jesteś trollem, albo ¯\_(ツ)_/¯
Błędy można zminimalizować. Nauczyć się pisać w miarę poprawnie i przede wszystkim bez rozboju na języku polskim.

Nie skupiałam się na błędach bo nie wiedziałam, że aż tak tutaj copywrit' ują ?

<hahaha>
( Sorry nie wiem jak to się pisze)

A sprawdzić za trudno.

Podchodżmy luźno do tematu no kurcze! Nie bądzmy sztywniakami znajacymi sie najlepiej na wszystkim.

Opublikowałaś tekst na publicznym forum. Czego się spodziewałaś? Peanów pochwalnych nad czymś, co nadaje się tylko do zeszyciku i szuflady? Piszesz źle. Słabo. Kiepsko. No nie będę udawać, że jest inaczej. Co innego poprawiać drobne błędy przy druku (ale akurat o to nie ma się tu co obawiać, chyba że jakimś vanity to pójdzie, też bym się nie zdziwiła), co innego pisać coś, czego praktycznie nie można zrozumieć i nie ma w tym fabuły, tylko mokry sen autorki.

Miejmy troche szacunku dla osoby siedzącej po drugiej stronie, bo nigdy nie wiesz kto tam siedzi.

Dla mnie elementarny szacunek do czytelnika, to napisanie w miarę poprawnego tekstu i pracowanie nad nim, żeby był poprawny i przystępny. Moja droga, poprawiłam ci, za darmo, tekst. Poświęciłam na to swój wolny czas, mimo że wiszą nade mną do zrobienia dwie redakcje i korekta. Nie wiem, jakiego jeszcze rodzaju szacunku więcej ode mnie oczekujesz.

Kończę, nie chce mi się przekrzykiwać z trollem, do siego roku! ;)

Demmi
scyzoryk
scyzoryk

Oszukani

Post#13 » 8 miesiące temu

Ale użyłaś samego nazwiska a nie tytułu książki czy filmu..sorrrrry
Ale Dzięki Ci Panie Boże ukłony w twe strony:) ! :)
Żegnam :)

Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska
Jawna opcja Mandaloriańska

Oszukani

Post#14 » 8 miesiące temu

Miejmy troche szacunku dla osoby siedzącej po drugiej stronie, bo nigdy nie wiesz kto tam siedzi.

Szanować należałoby swojego rozmówcę niezależnie od tego, czy jest w tej sytuacji autorem, czy komentującym. Bo czytelnicy też zasługują na szacunek, a to, jak tekst się prezentuje, to jeden z objawów tego, czy się to robi.

Ostatnio przelewa się dla mnie czara goryczy w podejściu różnych osób do społeczności naszego typu (nie tylko do samych Artefaktów), więc parę słów skierowanych może nawyrost w stosunku do ciebie, ale prawdziwych w stosunku do różnych osób, które przewijają się przez tę stronę i inne. Fora/portale/grupy są społecznościami, każda działa na tej samej zasadzie - jesteśmy na nich koleżeńsko, by sobie pomagać, a nie w relacji klient-firma, gdzie wrzucający tekst ma prawo do wymagania atencji i zaangażowania za sam fakt wrzucenia tekstu, a dużo osób przychodzi z takim oczekiwaniem. To obraźliwe, więc nic dziwnego, że odbiorcom to nie odpowiada, a im częściej się to widzi, tym łatwiej posądzić kogoś, kto się nie wita, tylko wrzuca tekst, o podobne podejście. W wielu przypadkach może niesłusznie, ale trudno się temu dziwić (dlatego na górze forum jest zaproszenie do przywitania się - bo to wypada zrobić zawsze, gdy się gdzieś dołącza, a wiele osób tego nie robi).
Ktoś pomaga komuś, inni pomagają mu, tak to działa w różnego rodzaju grupach literackich. Jeżeli założy się bloga, to każdy wie, że, żeby mieć czytelników, sam musi do nich sięgnąć, czytać cudze blogi, komentować. Dlaczego tak wiele osób wchodzi na fora, uważając, że tu można tylko brać, nie trzeba niczego dawać?

Odnośnie błędów = to jest forum literackie, więc siłą rzeczy patrzymy na poprawność językową. Każdy robi błędy, ale największe znaczenie ma to, jakie ma się podejście do ich wytykania i co się z tymi wytkniętymi błędami zrobi. Gdy wrzucisz rysunek człowieczka z patyków na grupę grafików, będziesz oczekiwała, że każdy pochwali? Gdy wrzuci się nagranie, na którym okropnie się fałszuje, na forum muzyczne, każdy ma mówić, że śpiew jest piękny? Krytyka jest oczywista, gdy się dzieli czymkolwiek. Krytyka nie jest najprzyjemniejsza, ale to ona naprawdę rozwija.

Tak więc nie ma co się poddawać, nieporozumienia się zdarzają. Głowa do góry ;)
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Wróć do „Proza: obyczajowe”