Zachęcamy do komentowania tekstów! Na zwycięzcę tytułu Komentatora Kwietnia czeka nagroda książkowa - powieść ''Książę Mgły" - Carlos Ruiz Zafon!

Zapraszamy do udziału w zabawie komentatorskiej „Piórko”! Rozruszajmy forum na wiosnę!

Obrazek

Miła wiadomość

Proza pozbawiona wątków fantastycznych: obyczajowa, psychologiczna, romanse, kryminały i inne.
Regulamin forum
Przypomnienie:
Maksymalna objętość tekstu, jaką można umieścić w jednym temacie, to 10 stron znormalizowanego maszynopisu. Teksty przekraczające tę objętość (fragmenty powieści, długie opowiadania), należy publikować w częściach w dziale "Teksty wieloczęściowe". Każda część musi znaleźć się w osobnym temacie.
Nazwa tematu powinna składać się z tytułu tekstu. W przypadku publikowania fanfiction, należy podać źródło w nawiasie kwadratowym, przykładowo: "[Harry Potter] Tytuł opowiadania".
Każdy tekst należy odpowiednio otagować. Tagi wybieramy z pola pod tytułem tematu.
Awatar użytkownika
Marian
runiczny rapier
runiczny rapier

Miła wiadomość

Post#1 » 24 sty 2018, o 19:49

Dzwonek i okrzyk: „Alarm!” brutalnie obudziły żołnierzy.
– Wstawać, koty! – wrzeszczeli kaprale. – Za dziesięć minut zbiórka na placu ze wszystkim, co ojczyzna dała!
Po kilku minutach żołnierze wybiegali już z budynku. Biegnąc, zapinali jeszcze mundury, zakładali plecaki, a następnie sprawnie stawali w dwuszeregu.
Dokładnie po dziesięciu minutach padła komenda: „Baczność!” i w świetle reflektorów pojawił się dowódca. Przeszedł powoli przed frontem kompanii, uważnie lustrując każdego żołnierza. Niektórym kazał dociągnąć pasy lub zapiąć przeoczone w pośpiechu guziki.
Gdy skończył, wrócił na środek i powiedział:
– Żołnierze! Mam dla was miłą wiadomość. Właśnie dowiedziałem się, że zostałem ojcem.
– Ku chwale ojczyzny! – odpowiedziała gromko kompania.

Tagi:

Awatar użytkownika
Palmer
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Miła wiadomość

Post#2 » 24 sty 2018, o 19:51

Ha! Dosko! :D

Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska

Miła wiadomość

Post#3 » 24 sty 2018, o 19:54

Puenta jest świetna, bardzo sympatyczna, ciepła i na pewno niespodziewana. Klimatyczny drabbelek, poprawił mi humor :)

– Wstawać koty!

przecinek po "wstawać"

Biegnąc, zapinali jeszcze mundury, zakładali plecaki a następnie sprawnie stawali w dwuszeregu.

przecinek po "plecaki"
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Awatar użytkownika
Briala
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Miła wiadomość

Post#4 » 24 sty 2018, o 19:55

Ech, dwa razy próbowałam dodać komentarz z poprawkami, ale najpierw ubiegł mnie Palmer (w sensie nie mogłam dodać komentarza, bo pojawił się komunikat, że ktoś coś napisał, kiedy tworzyłam odpowiedź... ;p ), potem Cam, więc po prostu je wykasuję...
:)

Przypomina mi to stary dowcip. Dobrze zgaduję, że to on był inspiracją, Marianie? :D

Awatar użytkownika
Palmer
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Miła wiadomość

Post#5 » 24 sty 2018, o 19:57

Marianie, dodaj tag "akcja-drabblemania". :)

Awatar użytkownika
Marian
runiczny rapier
runiczny rapier

Miła wiadomość

Post#6 » 24 sty 2018, o 20:04

Palmer pisze:Ha! Dosko! :D

Dzięki. :smiley:

Dodano po 1 minucie 26 sekundach:
Camenne pisze:Puenta jest świetna, bardzo sympatyczna, ciepła i na pewno niespodziewana. Klimatyczny drabbelek, poprawił mi humor :)

– Wstawać koty!

przecinek po "wstawać"

Biegnąc, zapinali jeszcze mundury, zakładali plecaki a następnie sprawnie stawali w dwuszeregu.

przecinek po "plecaki"

Dziękuję za uwagi. Już poprawiłem błędy. :smiley:

Dodano po 3 minutach 18 sekundach:
Palmer pisze:Marianie, dodaj tag "akcja-drabblemania". :)

To nie jest drabble do drabblemanii. Tam trzeba pisać codziennie, a to jest takie "jednorazowe" drabble.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Palmer
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Miła wiadomość

Post#7 » 24 sty 2018, o 20:05

Jak to codziennie? :)
Coś przeoczyłem?

Awatar użytkownika
Marian
runiczny rapier
runiczny rapier

Miła wiadomość

Post#8 » 24 sty 2018, o 20:06

Briala pisze:Ech, dwa razy próbowałam dodać komentarz z poprawkami, ale najpierw ubiegł mnie Palmer (w sensie nie mogłam dodać komentarza, bo pojawił się komunikat, że ktoś coś napisał, kiedy tworzyłam odpowiedź... ;p ), potem Cam, więc po prostu je wykasuję...
:)

Przypomina mi to stary dowcip. Dobrze zgaduję, że to on był inspiracją, Marianie? :D

Dziękuję za wizytę.
Nie znam tego dowcipu, ale chętnie go poznam. :smiley:

Awatar użytkownika
Camenne

Miła wiadomość

Post#9 » 24 sty 2018, o 20:15

Palmer pisze:Jak to codziennie? :)
Coś przeoczyłem?

Nie trzeba codziennie :) Taki jest cel/założenie drabblemanii, ale nic poza tym, nie ma przymusu.
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Awatar użytkownika
Palmer
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Miła wiadomość

Post#10 » 24 sty 2018, o 20:17

No właśnie! :)
Marian "dezę" zasiał. :P
Dzięki za wyjaśnienie.

Wróć do „Proza: obyczajowe”