Zachęcamy do komentowania tekstów! Na zwycięzcę tytułu Komentatora Kwietnia czeka nagroda książkowa - powieść ''Książę Mgły" - Carlos Ruiz Zafon!

Zapraszamy do udziału w zabawie komentatorskiej „Piórko”! Rozruszajmy forum na wiosnę!

Obrazek

Snajper bez oczu

Proza pozbawiona wątków fantastycznych: obyczajowa, psychologiczna, romanse, kryminały i inne.
Regulamin forum
Przypomnienie:
Maksymalna objętość tekstu, jaką można umieścić w jednym temacie, to 10 stron znormalizowanego maszynopisu. Teksty przekraczające tę objętość (fragmenty powieści, długie opowiadania), należy publikować w częściach w dziale "Teksty wieloczęściowe". Każda część musi znaleźć się w osobnym temacie.
Nazwa tematu powinna składać się z tytułu tekstu. W przypadku publikowania fanfiction, należy podać źródło w nawiasie kwadratowym, przykładowo: "[Harry Potter] Tytuł opowiadania".
Każdy tekst należy odpowiednio otagować. Tagi wybieramy z pola pod tytułem tematu.
Awatar użytkownika
Toyer
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Snajper bez oczu

Post#1 » 25 sty 2018, o 21:31

Jest to moje pierwsze drabble, powstałe na podstawie mojego starego tekstu. Nie wiem czy mi się udało poprawnie napisać ten rodzaj formy literackiej...

Na wysokiej i zniszczonej przez czas wieży siedzi na wózku bez kółek niepełnosprawny strzelec wyborowy. Wojna dawno przeminęła z ognistą falą zamieci, została mu w nawyku zabawa z bratem Mauserem bądź Mosinem, polegająca na strzelaniu w ruchome cele które nie mają szansy na obronę. W ciszy czeka tylko na szelest liści lub trzask łamanych gałęzi, pod stopami niewinnych przechodniów. Jest od dawna ślepy. Lat kilkadziesiąt snajper samotnie pozostał na placu boju-swoim posterunku. Wytracił cały wieżowy arsenał. Czeka na posiłki i dodatkową amunicję. Wrogów widzi w każdym żywym stworzeniu, martwym też. A wystarczyłby tylko jeden rozkaz majora, aby przerwać to szaleństwo.

Tagi:

Awatar użytkownika
Palmer
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Snajper bez oczu

Post#2 » 26 sty 2018, o 11:41

Fajoskie! :)

w ruchome cele, co nie maja szansy na obronę - może lepiej "które" niż "co"?
Wrogów widzi we wszystkim żywym stworzeniu - może lepiej "w każdym"?

Awatar użytkownika
Toyer
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Snajper bez oczu

Post#3 » 27 sty 2018, o 10:17

Masz rację, już poprawiam. Dzięki:)

Awatar użytkownika
DuralT
USS Gerald R. Ford
USS Gerald R. Ford

Snajper bez oczu

Post#4 » 27 sty 2018, o 12:18

Toyer pisze:Wojna dawno przeminęła z ognistą falą zamieci, została mu w nawyku zabawa z bratem Mauserem bądź Mosinem, polegająca na strzelaniu w ruchome cele, które nie maja szansy na obronę.

Literówka: mają.

Toyer pisze: A wystarczył by tylko jeden rozkaz majora, aby przerwać to szaleństwo.

Cząstki „-bym”, „-byś”, „-by”, „-byśmy”, „-byście” piszemy łącznie z czasownikami w formach osobowych. Poprawnie: „wystarczyłby”.

Nie spełnia ono pierwotnego wymagania drabble, masz 99 słów, po poprawieniu błędów będziesz miał ich 98.

Sama treść i pomysł są dobre.
— No to płyńmy dalej, marynarzu, bo?
— Navigare necesse est, vivere non est necesse.
Andrzej Ziemiański – Pomnik Cesarzowej Achai - Tom V

Awatar użytkownika
Eneriston
Zdobywca Artefaktu 2017

Snajper bez oczu

Post#5 » 27 sty 2018, o 14:03

Pomysł ciekawy, zakończenie też niczego sobie, dobre pierwsze drabble! ;) Ale miałabym kila uwag:

Toyer pisze:Na zniszczonej przez czas wieży, siedzi na wózku bez kółek, niepełnosprawny strzelec wyborowy.
W ciszy czeka tylko na szelest liści lub trzask łamanych gałęzi, pod stopami niewinnych przechodniów.

Za dużo przecinków jak na mój gust:
Na zniszczonej przez czas wieży siedzi na wózku bez kółek niepełnosprawny strzelec wyborowy.
W ciszy czeka tylko na szelest liści lub trzask gałęzi łamanych pod stopami niewinnych przechodniów.

Toyer pisze:Lat kilkadziesiąt snajper samotnie pozostał na placu boju-swoim posterunku.

Ten początek zdania mi zgrzyta, nie mam pewności, czy chodzi o snajpera, który ma kilkadziesiąt lat, czy może kilkadziesiąt lat siedzi na tym placu boju.
Granice mojego języka są granicami mojego świata.

Awatar użytkownika
Toyer
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Snajper bez oczu

Post#6 » 28 sty 2018, o 10:17

DuralT pisze:Nie spełnia ono pierwotnego wymagania drabble, masz 99 słów, po poprawieniu błędów będziesz miał ich 98.

Teraz powinno być 100 słów:)

Eneriston pisze:Ten początek zdania mi zgrzyta, nie mam pewności, czy chodzi o snajpera, który ma kilkadziesiąt lat, czy może kilkadziesiąt lat siedzi na tym placu boju.

W zasadzie to tak i tak. Snajper jest w podeszłym wieku i od zakończenia wojny nie opuszcza posterunku przez kilkadziesiąt lat.

Naniosłem poprawki, dzięki za poczytanie:)

Wróć do „Proza: obyczajowe”