Zachęcamy do komentowania! Co miesiąc na zwycięzcę tytułu Komentatora Miesiąca czeka nagroda książkowa!

Chyba nie potrafiłbym …

Proza pozbawiona wątków fantastycznych: obyczajowa, psychologiczna, romanse, kryminały i inne.
Regulamin forum
Przypomnienie:
Maksymalna objętość tekstu, jaką można umieścić w jednym temacie, to 10 stron znormalizowanego maszynopisu. Teksty przekraczające tę objętość (fragmenty powieści, długie opowiadania), należy publikować w częściach w dziale "Teksty wieloczęściowe". Każda część musi znaleźć się w osobnym temacie.
Nazwa tematu powinna składać się z tytułu tekstu. W przypadku publikowania fanfiction, należy podać źródło w nawiasie kwadratowym, przykładowo: "[Harry Potter] Tytuł opowiadania".
Każdy tekst należy odpowiednio otagować. Tagi wybieramy z pola pod tytułem tematu.
Awatar użytkownika
Marian
runiczny rapier
runiczny rapier

Chyba nie potrafiłbym …

Post#1 » 11 lut 2018, o 11:02

Chyba nie potrafiłbym napisać drabbla o miłości, bo sto słów to za mało.
Uważam, że w stu słowach nie umiałbym opisać, co widzę w jej oczach i jak słyszę słowa płynące z jej ust.
Nie potrafiłbym opisać jej ust i włosów, ani dotknięć dłoni.
Mógłbym porównać oczy do błękitu morza, głos do śpiewu słowika, usta do pączka róży, włosy do promieni słońca, a dłonie do wiosennego wiatru.
Mógłbym, ale tak pisało już wielu i robili to o wiele lepiej.
Dlatego nie będę pisał nic więcej.
Po prostu ją przytulę i do wyczerpania tych przepisowych stu słów … … … pomilczę.

Tagi:

Awatar użytkownika
Karen
Mistrzyni tortur narzędziami dentystycznymi
Mistrzyni tortur narzędziami dentystycznymi

Chyba nie potrafiłbym …

Post#2 » 11 lut 2018, o 11:54

Coś w tym jest. ;)
Jeśli nie wiesz, co masz dalej zrobić, to zrób sobie kawę.

Awatar użytkownika
Głodzia
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Chyba nie potrafiłbym …

Post#3 » 11 lut 2018, o 15:19

Jest to coś ciekawego, nietypowego, innego :) Fajne :)
Niebo nad jej głową było tak nieprzeniknione, tak niewyobrażalnie głębokie i bezkresne, że poczuła się malutka i nic nieznacząca.

Awatar użytkownika
Marian
runiczny rapier
runiczny rapier

Chyba nie potrafiłbym …

Post#4 » 11 lut 2018, o 17:54

Dziekuję Karen i Głodzia za przeczytanie mojego drabbla i za komentarze. Staram się jak mogę, a jak nie mogę, to też się staram. :smile:

Awatar użytkownika
Gorgiasz
Zdobywca Artefaktu 2014 i Autor Miesiąca

Chyba nie potrafiłbym …

Post#5 » 11 lut 2018, o 19:17

Za dużo "jej" na początku. Ładne zakończenie. Ponoć milczenie jest wymowniejsze od słów (Mędrcy z Dalekiego Wschodu tak twierdzą).

Awatar użytkownika
Marian
runiczny rapier
runiczny rapier

Chyba nie potrafiłbym …

Post#6 » 12 lut 2018, o 11:23

Gorgiasz pisze:Za dużo "jej" na początku. Ładne zakończenie. Ponoć milczenie jest wymowniejsze od słów (Mędrcy z Dalekiego Wschodu tak twierdzą).

Ojej! Faktycznie sporo tych "jej", ale niech już tak zostanie.
Pozdrawiam :smile:

Awatar użytkownika
DuralT
USS Gerald R. Ford
USS Gerald R. Ford

Chyba nie potrafiłbym …

Post#7 » 17 mar 2018, o 18:35

Nietypowe drabble, bardzo pasujące do Ciebie Marianie. Zawsze czymś zaskoczysz czytelnika. Przez chwilę zastanawiałem się, czy nie ma sentencji po łacinie "oratio agere est, silere aurum est", ale nie znalazłem :-) Coś mi się uroiło. Co ciekawe nie znalazłem tego również wśród dalekowschodnich przysłów. Znalazłem natomiast tam bardzo ciekawe zdanie: zawsze korzystnie jest przemilczeć to, czego nie musi się powiedzieć.
— No to płyńmy dalej, marynarzu, bo?
— Navigare necesse est, vivere non est necesse.
Andrzej Ziemiański – Pomnik Cesarzowej Achai - Tom V

szczepantrzeszcz
Autor miesiąca

Chyba nie potrafiłbym …

Post#8 » 17 mar 2018, o 21:16

Większość z nas - męskich szowinistycznych drani - nie ma problemu kiedy trzeba bajerować panienki. Z tą jedną jedyną jest zupełnie inaczej, ale tak już świat urządzony, fajnie urządzony. Dokładnie tak, jak napisałeś w swojej miniaturce.

Doskonały tekst.

Awatar użytkownika
Marian
runiczny rapier
runiczny rapier

Chyba nie potrafiłbym …

Post#9 » 18 mar 2018, o 18:54

DuralT pisze:Nietypowe drabble, bardzo pasujące do Ciebie Marianie. Zawsze czymś zaskoczysz czytelnika. Przez chwilę zastanawiałem się, czy nie ma sentencji po łacinie "oratio agere est, silere aurum est", ale nie znalazłem :-) Coś mi się uroiło. Co ciekawe nie znalazłem tego również wśród dalekowschodnich przysłów. Znalazłem natomiast tam bardzo ciekawe zdanie: zawsze korzystnie jest przemilczeć to, czego nie musi się powiedzieć.

Dziękuję DuralT za przeczytanie mojej miniaturki i miły komentarz.
Też nie przypominam sobie żadnej sentencji na ten temat poza: "Mowa jest srebrem, a milczenie złotem."
Pozdrawiam.

Dodano po 2 minutach 57 sekundach:
szczepantrzeszcz pisze:Większość z nas - męskich szowinistycznych drani - nie ma problemu kiedy trzeba bajerować panienki. Z tą jedną jedyną jest zupełnie inaczej, ale tak już świat urządzony, fajnie urządzony. Dokładnie tak, jak napisałeś w swojej miniaturce.

Doskonały tekst.

Dziękuję Szczepan za przeczytanie mojego drabble i miły komentarz.
Dlaczego zaraz "męskich szowinistycznych drani". Przecież my jesteśmy tacy milutcy i subtelni. :wink:
Pozdrawiam.

Wróć do „Proza: obyczajowe”