Miłość wymaga poświęceń

Proza pozbawiona wątków fantastycznych: obyczajowa, psychologiczna, romanse, kryminały i inne.
Regulamin forum
Przypomnienie:
Maksymalna objętość tekstu, jaką można umieścić w jednym temacie, to 10 stron znormalizowanego maszynopisu. Teksty przekraczające tę objętość (fragmenty powieści, długie opowiadania), należy publikować w częściach w dziale "Teksty wieloczęściowe". Każda część musi znaleźć się w osobnym temacie.
Nazwa tematu powinna składać się z tytułu tekstu. W przypadku publikowania fanfiction, należy podać źródło w nawiasie kwadratowym, przykładowo: "[Harry Potter] Tytuł opowiadania".
Każdy tekst należy odpowiednio otagować. Tagi wybieramy z pola pod tytułem tematu.
Awatar użytkownika
Karen
Mistrzyni tortur narzędziami dentystycznymi

Miłość wymaga poświęceń

Post#1 » 7 miesiące temu (11 lut 2018, o 12:19)

Spóźnione drabble z okazji Tłustego Czwartku. ;)

— Jednego z adwokatem, z różą, z rafaello, z budyniem — wyliczała skrupulatnie. Kolejka za nią drgnęła. Ludzie chyba zastanawiali się, czy i dla nich starczy. Ktoś wychylił się zza dziewczyny, co nie było łatwym wyczynem dla kręgosłupa, zważywszy na jej obwód. — I jednego… Nie, dwa z czekoladą.
— Raz w roku można sobie pozwolić, prawda? — zagadnęła do kasjerki. Kobieta kiwnęła głową, przemilczając, że Andżelika tłusty czwartek obchodziła w każdy czwartek, jak i we wszystkie pozostałe dni tygodnia. Ale co mogła Andżelika na to, że kochała słodycze miłością szczerą i nieograniczoną kaloriami. W końcu miłość wymaga poświęceń, nawet jeśli chodziło o własne zdrowie.
Jeśli nie wiesz, co masz dalej zrobić, to zrób sobie kawę.

Tagi:

Awatar użytkownika
Briala
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Miłość wymaga poświęceń

Post#2 » 7 miesiące temu (14 lut 2018, o 13:11)

Niby napisane w taki wesoły sposób, ale jednak w pewnym sensie smutne. :( Niektórzy są bardzo otyli na własne życzenie. :(

Awatar użytkownika
Karen

Miłość wymaga poświęceń

Post#3 » 7 miesiące temu (14 lut 2018, o 13:15)

No cóż, proza życia. :kuku:
BTW ale masz świetny avek <3

Awatar użytkownika
Briala
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Miłość wymaga poświęceń

Post#4 » 7 miesiące temu (14 lut 2018, o 13:33)

No, jest w tym coś prawdziwego. xD

Dzięki. <3

Awatar użytkownika
Eneriston
Zdobywca Artefaktu 2017 i Komentator Miesiąca

Miłość wymaga poświęceń

Post#5 » 6 miesiące temu (1 mar 2018, o 21:50)

Czytałam to drabble wcześniej, ale jakoś wyszło, że nie skomentowałam, więc pozwolę sobie teraz dorzucić kilka słów. :D Bardzo przyjemny tekst, zgrabnie napisany, a to stwierdzenie „nieograniczona kaloriami" uwiodło mnie szczególnie. I puenta również dobra.
Granice mojego języka są granicami mojego świata.

Awatar użytkownika
Karen

Miłość wymaga poświęceń

Post#6 » 6 miesiące temu (2 mar 2018, o 14:19)

Dziękuję Ener za dobre słowo. :D

Anastazjawhite
scyzoryk
scyzoryk

Miłość wymaga poświęceń

Post#7 » 6 miesiące temu (5 mar 2018, o 18:32)

Bardzo lekkie i przyjemne, ale ma w sobie taki nieopisany sumtek. Jakiejś miłości w końcu trzeba się poświęcić ;).

Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska
Jawna opcja Mandaloriańska

Miłość wymaga poświęceń

Post#8 » 6 miesiące temu (15 mar 2018, o 09:45)

Bardzo zgrabny drabbelek, niby zabawny, ale jednak smutny i to podoba mi się tu najbardziej - że prostą puentą tak zmieniasz wydźwięk tekstu.
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Awatar użytkownika
DuralT
USS Gerald R. Ford
USS Gerald R. Ford

Miłość wymaga poświęceń

Post#9 » 6 miesiące temu (17 mar 2018, o 18:25)

Rozpoczął by ,,Po jednym" zamiast ,,Jednego", wydaje mi się, że znacznie lepiej brzmi.

Co do samego drabble, to muszę przyznać, ze pomimo masochistycznego wydźwięku (niszczenia własnego ciał), bardzo mi się podobał. Chyba również przejdę na dietę pączkową, może przytyję, ale muszę przyznać, że mi większość z nich nie smakuje. Są za słodkie. Kamienujcie, godnym ja tego!
— No to płyńmy dalej, marynarzu, bo?
— Navigare necesse est, vivere non est necesse.
Andrzej Ziemiański – Pomnik Cesarzowej Achai - Tom V

Awatar użytkownika
Karen

Miłość wymaga poświęceń

Post#10 » 6 miesiące temu (18 mar 2018, o 13:52)

Dzięki za odwiedziny Dural i dobre słowo.
Zmianę rozważę w wolnej chwili, na razie, to bardziej mnie zajmuje przełamanie mego zastoju w publikowaniu i wrzuceniu w końcu czegoś konkretnego na forum. :D

Wróć do „Proza: obyczajowe”