Loteria marzeń

Długa proza: fragmenty powieści, długie opowiadania i tasiemce innej maści.
Regulamin forum
W tym dziale należy publikować opowiadania, powieści oraz inne długie formy prozatorskie. Utwory krótkie (drabble, miniatury, krótkie opowiadania) publikujemy w dziale "Miniatury i drabble".

Przydatne definicje
drabble – krótka forma literacka licząca dokładnie sto słów

miniatura literacka (short story) – krótki utwór składający się z mniej niż 7 500 słów

opowiadanie – krótki utwór epicki o prostej akcji, niewielkich rozmiarach, najczęściej jednowątkowej fabule, pisany prozą

powieść – długi utwór narracyjny opisujący rozbudowany ciąg zdarzeń

Jeżeli twój tekst jest dłuższy niż 25000 tysięcy znaków ze spacjami, należy go podzielić na części. Każda część musi znaleźć się w osobnym temacie i nie przekraczać ww. objętości.
Nazwa tematu powinna składać się z tytułu tekstu. Dodatkowo, dla tekstów wieloczęściowych, w tytule należy podać numer części, na przykład "Tytuł - część 1". W przypadku publikowania fanfiction, należy podać źródło w nawiasie kwadratowym, przykładowo: "[Harry Potter] Tytuł opowiadania".
Każdy tekst należy odpowiednio otagować. Tagi wybieramy z pola pod tytułem tematu. Listę tagów oraz ich podział można znaleźć na podstronie. Dla publikacji wieloczęściowych funkcjonuje dodatkowy tag tekst wieloczęściowy, a dla fanfiction fandomowe (np. fanfiction-harry-potter).
Awatar użytkownika
helka pętelka
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Loteria marzeń

Post#11 » 27 lip 2018, o 12:19

Dziękuję, jeszcze raz. Dopisałam, ale jeszcze nie wszystko. Usiądę wieczorową porą.

Tagi:

Irys
scyzoryk
scyzoryk

Loteria marzeń

Post#12 » 27 lip 2018, o 16:56

Twoje opowiadanie zmusza do refleksji: Z jednej strony kobieta, która chciałaby się zestarzeć ze swoim mężczyzną, z drugiej pasja, wyzwanie, pragnienie pokonania czegoś? No cóż, kobiety zazwyczaj mają dzieci, mężczyźni pasje i nałogi. Kiedy wyobrażam sobie życie pozbawione wyzwań, lub takie w którym wszystko się udaje? To mnie to przeraża jeszcze bardziej. Ono przestaje być ważne, prawdziwe i staje się takie nijakie. Nawet dla tych, którzy tylko kibicują i czekają w napięciu na szczęśliwy koniec.

Awatar użytkownika
helka pętelka
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Loteria marzeń

Post#13 » 27 lip 2018, o 17:09

Irysie, czy życie w ciągłym strachu jest prawdziwe? Trzeba go posmakować.

Serdecznie dziękuję za wizytę i zapraszam częściej. :))

szczepantrzeszcz
Księżycowe Ostrze
Księżycowe Ostrze

Loteria marzeń

Post#14 » 27 lip 2018, o 21:51

helka pętelka pisze:Dopisałam, ale jeszcze nie wszystko. Usiądę wieczorową porą.
Konstanty Ildefons miał rację - tak powstają wiersze, domy i symfonie ;))

Awatar użytkownika
helka pętelka
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Loteria marzeń

Post#15 » 27 lip 2018, o 23:15

Szczepanie, jutro sprawdzę. Za moment północ, oczy się kleją. :ech:
Dobranoc wszystkim. :senny:

Awatar użytkownika
Karen
Mistrzyni tortur narzędziami dentystycznymi
Mistrzyni tortur narzędziami dentystycznymi

Loteria marzeń

Post#16 » 28 lip 2018, o 10:46

W moim odczuciu, tekst ma potencjał. Jest klimat, masz bakcyla do pisania, ale jest jedno duże ALE: robisz to strasznie chaotycznie. I nad tym należy popracować, bo momentami miałam problem ''ale co tu się'' - tak przeskakujesz między myślami i scenami. Tekst nie musi być idealnie przejrzysty, może być trochę zawiłości, które dodają smaczku, ale nie bez przesady. Ja się po prostu Helu w twoich tekstach czasem gubię. :/
Jeśli nie wiesz, co masz dalej zrobić, to zrób sobie kawę.

Awatar użytkownika
helka pętelka
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Loteria marzeń

Post#17 » 28 lip 2018, o 11:39

Witaj, Karen. Miła niespodzianka. :hello:

Czytając moje teksty, szukasz wyraźnych drogowskazów. Nie ustawiam ich gęsto. Myślę, że nie wszystko, co zalega mi w głowie jest istotne. Łatwiej i słuszniej jest w powieści. Piszę, co widać w świetle mojej latarki. Może to być wkurzające, nie przeczę.

Cieszę się,że zajrzałaś. Popracuję nad tekstem.

Pozdrawiam serdecznie. :)

Awatar użytkownika
helka pętelka
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Loteria marzeń

Post#18 » 31 lip 2018, o 10:57

hello: Coś z mojego ślęczenia wyszło?

Wróć do „Proza: opowiadania i fragmenty powieści”