Bar

Wszelkie formy krótkie. Drabble, miniatury, szorty.
Regulamin forum
W tym dziale należy publikować wyłącznie miniatury, drabble i krótkie opowiadania.

Przydatne definicje
drabble: krótka forma literacka licząca dokładnie sto słów

miniatura literacka (short story): krótki utwór składający się z mniej niż 7 500 słów

opowiadanie – krótki utwór epicki o prostej akcji, niewielkich rozmiarach, najczęściej jednowątkowej fabule, pisany prozą

Teksty dłuższe (fragmenty powieści, długie opowiadania) należy publikować w dziale "Opowiadania i fragmenty powieści".
Nazwa tematu powinna składać się z tytułu tekstu. W przypadku publikowania fanfiction, należy podać źródło w nawiasie kwadratowym, przykładowo: "[Harry Potter] Tytuł opowiadania".
Każdy tekst należy odpowiednio otagować. Tagi wybieramy z pola pod tytułem tematu.
Awatar użytkownika
Lew Północy
scyzoryk
scyzoryk

Bar

Post#1 » 11 gru 2018, o 23:35

Kosmiczna podróż kochanków ku gwiazdom.
Postapokaliptyczny świat i podróż w poszukiwaniu nowej Ziemi.
Główni bohaterowie: Mack i Alexandra (imię robocze)

Wstęp: Bar

Mack leniwie dopijał swoje już trzecie piwo i gapił się na stare zdjęcie Satchmo, powieszone w drewnianej spłowiałej ramce na ścianie tuż obok baru. Trębacz dął w trąbkę tak mocno, że jego policzki wydawały się eksplodować. Mack pomyślał, że jego głowa podobnie eksploduje. A raczej serce. Z tęsknoty za Alex. Już dwa miesiące, odkąd się nie widzieli.
- Stary dobry Luis – ocucił go barman, który był właśnie zajęty wycieraniem białą serwetką szklaneczek do whisky.
- Taaa – bąknął Mack i postukał palcami o blat baru, jakby chciał zagrać na nim jeden ze standardów Armstronga. - Kenny, wiesz może ile kufli tego piwa trzeba wypić, żeby poczuć się naprawdę dobrze?
- To zależy, co rozumiesz przez dobre samopoczucie po wypiciu piwa – odpowiedział enigmatycznie barman i uśmiechnął się do Macka.
Kenny, bo tak miał na imię barman, był wysokim murzynem, a w jego oczach dostrzec można było mądrość.

Awatar użytkownika
Gorgiasz
Zdobywca Artefaktu 2014 i Autor Lata 2018

Bar

Post#2 » 12 gru 2018, o 14:21

Coś się skończyło, zanim zaczęło.
Poza tym - prawie ok.
Mack leniwie dopijał swoje już trzecie piwo i gapił się na stare zdjęcie Satchmo,

Napisałbym: Mack leniwie dopijał już trzecie piwo, gapiąc się na stare zdjęcie Satchmo,
- Kenny, wiesz może ile kufli tego piwa trzeba wypić, żeby poczuć się naprawdę dobrze?

- Kenny, wiesz może, ile kufli tego piwa trzeba wypić, żeby poczuć się naprawdę dobrze?

Awatar użytkownika
Karen
Mistrzyni tortur narzędziami dentystycznymi
Mistrzyni tortur narzędziami dentystycznymi

Bar

Post#3 » 13 gru 2018, o 21:24

Mam podobne odczucia, co Gorgi.
Niby fajnie, ale ten tekst jest jak urwana myśl, brak jakiegoś wyraźniejszego akcentu, myśli, która by nam go zamknęła.
Jeśli nie wiesz, co masz dalej zrobić, to zrób sobie kawę.

Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska
Jawna opcja Mandaloriańska

Bar

Post#4 » 9 sty 2019, o 09:10

Lew Północy pisze:Kosmiczna podróż kochanków ku gwiazdom.
Postapokaliptyczny świat i podróż w poszukiwaniu nowej Ziemi.
Główni bohaterowie: Mack i Alexandra (imię robocze)

Trochę dziwi mnie, że umieszczasz takie wprowadzenia przed swoimi tekstami. Kojarzy się to z blogami; tego typu informacje tak czy siak powinny być zawarte w tekście.

Kenny, bo tak miał na imię barman, był wysokim murzynem, a w jego oczach dostrzec można było mądrość.
"Murzyn" dużą literą.

Sam tekst spodobał mi się i to bardzo. I miejsce akcji, i specyficzny dialog, i cała otoczka tekstu daje specyficzny klimat, który bardzo do mnie trafia. Trochę jak scenka z filmów Tarantino, po której mamy przeskok kamery w inne miejsce i na innych bohaterów; jest enigmatyczna, niedopowiedziana, ale wymowna na swój sposób.
Tekst może rzeczywiście sprawiać wrażenie urwanego i pewnie zyskałby na rozbudowaniu, ale mnie osobiście przypadł do gustu.
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Woogi
scyzoryk
scyzoryk

Bar

Post#5 » 9 sty 2019, o 16:52

Aż się tu prosi o jakiś ciag dalszy. Mądre oczy barmana to zaledwie - zdaje się - początek. Może daj mu szansę pokazania tej mądrości "w akcji"? :)

Wróć do „Proza: miniatury i drabble”