Ogłoszenia 

Konkurs na drabble Tęsknota za latem - zapraszamy do oddania głosów na najlepszy tekst! Trwa dogrywka  

Automatyczne wcięcia akapitowe na forum 

Ichsan

Wszelkie niedługie formy prozatorskie. Drabble, miniatury literackie i szorty ze wszystkich możliwych gatunków, również proza poetycka. Prosimy o odpowiednie tagowanie tekstów, zgodnie z jego gatunkiem i formą.
Regulamin forum
W tym dziale należy publikować wyłącznie miniatury, drabble i krótkie opowiadania. 

Przydatne definicje 

drabble: krótka forma literacka licząca dokładnie sto słów 

miniatura literacka (short story): krótki utwór składający się z mniej niż 7 500 znaków 

opowiadanie – krótki utwór epicki o prostej akcji, niewielkich rozmiarach, najczęściej jednowątkowej fabule, pisany prozą 

Teksty dłuższe (fragmenty powieści, długie opowiadania) należy publikować w dziale "Opowiadania i fragmenty powieści".  

Nazwa tematu powinna składać się z tytułu tekstu. W przypadku publikowania fanfiction, należy podać źródło w nawiasie kwadratowym, przykładowo: "[Harry Potter] Tytuł opowiadania".  

Każdy tekst należy odpowiednio otagować. Tagi wybieramy z pola pod tytułem tematu.

Awatar użytkownika
Szatko
scyzoryk
scyzoryk
Zobacz teksty użytkownika:

Ichsan

Post#1 » 30 gru 2018, o 22:19

Ichsan był egzotycznym gościem. Polska to nieodpowiednie środowisko dla takich jak on. 

Z ławeczki oglądał pochód z okazji święta 11 listopada. Pomimo wewnętrznych bólów i rozterek zdecydował się zostać. Rosło w nim odosobnienie. Długie, samotne, jesienne noce bardzo go smuciły. Marzył o kimś, kto go przytuli i da mu pocieszenie. Naprawdę tego potrzebował.  

Kochał długie spacery, najlepiej przy świetle księżyca. Gdy tak rozmyślał nagle dostał kamieniem w głowę – zemdlał i stracił świadomość. Wiatr rozwiał po ulicy rasistowskie wrzaski, liście i ulotki.  

Krew pokryła szary chodnik. Ludzie dookoła nie zauważyli niczego lub tylko udawali.  

Nagle rozległ się krzyk: „Czołem wielkiej Polsce!”

Tagi:

Kawka
świetlista lanca mrozu
świetlista lanca mrozu
Zobacz teksty użytkownika:

Ichsan

Post#2 » 3 sty 2019, o 22:16

Cześć! Generalnie jestem poetką. Jeśli chodzi o prozę, to czasem uda mi się wyłapać jakiś błąd czy literówkę. Recepty na pisanie drabble nie mam, chociaż sama przymierzam się do napisania jakiegoś. Wiem tylko tyle, że powinno składać się ze 100 słów i mieć wyraźną puentę. Uprzednio drabble polegało na opisywaniu jakiegoś sprzętu domowego czy czegoś w tym rodzaju, ale w taki sposób, żeby wszystko wyjaśniało się dopiero w poincie. 

To zdanie "Z ławeczki oglądał pochód z okazji święta 11 listopada." umieściłabym w innym miejscu (np. po smuciły), ponieważ z kontekstu trudno wywnioskować czy zdecydował się zostać w Polsce, czy na ławeczce oglądając pochód.

Wróć do „Miniatury i drabble”