Strona 1 z 1

Ichsan

: 30 gru 2018, o 22:19
autor: Szatko
Ichsan był egzotycznym gościem. Polska to nieodpowiednie środowisko dla takich jak on. 

Z ławeczki oglądał pochód z okazji święta 11 listopada. Pomimo wewnętrznych bólów i rozterek zdecydował się zostać. Rosło w nim odosobnienie. Długie, samotne, jesienne noce bardzo go smuciły. Marzył o kimś, kto go przytuli i da mu pocieszenie. Naprawdę tego potrzebował.  

Kochał długie spacery, najlepiej przy świetle księżyca. Gdy tak rozmyślał nagle dostał kamieniem w głowę – zemdlał i stracił świadomość. Wiatr rozwiał po ulicy rasistowskie wrzaski, liście i ulotki.  

Krew pokryła szary chodnik. Ludzie dookoła nie zauważyli niczego lub tylko udawali.  

Nagle rozległ się krzyk: „Czołem wielkiej Polsce!”


Ichsan

: 3 sty 2019, o 22:16
autor: Kawka
Cześć! Generalnie jestem poetką. Jeśli chodzi o prozę, to czasem uda mi się wyłapać jakiś błąd czy literówkę. Recepty na pisanie drabble nie mam, chociaż sama przymierzam się do napisania jakiegoś. Wiem tylko tyle, że powinno składać się ze 100 słów i mieć wyraźną puentę. Uprzednio drabble polegało na opisywaniu jakiegoś sprzętu domowego czy czegoś w tym rodzaju, ale w taki sposób, żeby wszystko wyjaśniało się dopiero w poincie. 

 

To zdanie "Z ławeczki oglądał pochód z okazji święta 11 listopada." umieściłabym w innym miejscu (np. po smuciły), ponieważ z kontekstu trudno wywnioskować czy zdecydował się zostać w Polsce, czy na ławeczce oglądając pochód.