Zakładki - jak działa forumowa opcja dodawania zakładek. Zapisz tekst na liście i przeczytaj później!

Noc Świętojańska - event w odsłonie poetyckiej i prozatorskiej. Zachęcamy do wzięcia udziału!

Szczepan w zielonych butach

Wszelkie formy krótkie prozatorskie. Drabble, miniatury, szorty.
Regulamin forum
W tym dziale należy publikować wyłącznie miniatury, drabble i krótkie opowiadania.

Przydatne definicje
drabble: krótka forma literacka licząca dokładnie sto słów

miniatura literacka (short story): krótki utwór składający się z mniej niż 7 500 słów

opowiadanie – krótki utwór epicki o prostej akcji, niewielkich rozmiarach, najczęściej jednowątkowej fabule, pisany prozą

Teksty dłuższe (fragmenty powieści, długie opowiadania) należy publikować w dziale "Opowiadania i fragmenty powieści".
Nazwa tematu powinna składać się z tytułu tekstu. W przypadku publikowania fanfiction, należy podać źródło w nawiasie kwadratowym, przykładowo: "[Harry Potter] Tytuł opowiadania".
Każdy tekst należy odpowiednio otagować. Tagi wybieramy z pola pod tytułem tematu.
Awatar użytkownika
Marian
magiczna kosa
magiczna kosa
Zobacz teksty użytkownika:

Post#11 » 12 lut 2019, o 10:58

Mozets pisze:Proponowałbym nie robić śledztw co do topografii terenu, położenia, akcji . Bo najistotniejsze jest w końcu to, czy utwory Mariana mają dla nas wartość - czy nie. Dla mnie mają. Marian jest bystrym obserwatorem, ma ogromne pokłady życiowego doświadczenia , które pozwalają mu pisać ciekawie i z polotem dobrego prozaika. Nie spotkałem się w jego opowiadaniach ze stwierdzeniem, że to są opowiadania stricte autobiograficzne. I udokumentowane w kronikach urzędowych i parafialnych. Dla mnie jest obojętne, czy Marian wymyślił to w trakcie bezsennych nocy, czy znalazł tematy w papirusach sprzed 4000 lat. Czy opisał prawdziwego przyjaciela, sąsiada, czy też wymyśloną osobę. Pisarz bez wyobraźni jest marnym pisarzem, a rzekłbym - tylko grafomanem. Zaryzykuję tezę, że Marian ma i wyobraźnię i talent do opisywania świata i talent do budowania fabuły.
( Razem trzy "i" w jednym).
Oczywiście to tylko moje zdanie. Nikomu nie narzucam moich odczuć. Nawet jak ktoś stwierdzi, że mówię głupoty - nie obrażę się. Przyjmę to "na klatę" jak dzielny czerwonoarmista serię z pepeszy w piersi.

Dzięki Ci "dzielny czerwonoarmisto" za wizytę i komentarz.
Ależ mi nasłodziłeś! Ale miło się to czytało.
Dla mnie najtrudniej jest znaleźć "temat przewodni" (czy trakcie bezsennych nocy, czy w papirusach sprzed 4000 lat). Potem już jakoś leci.
Pozdrawiam.

Tagi:

kasia_demańska
scyzoryk
scyzoryk

Post#12 » 12 lut 2019, o 13:19

Mozets pisze:Kasia demańska pisze:
Ależ oczywiście! Tylko że ja jestem kobietą... a - jak wiadomo - kobiety są ciekawskie.
Nie przejmuj się Kasiu moimi mentorskimi wypowiedziami. Czasem wyłazi ze mnie obrzydliwy macho.
(Choć to tylko atrapa). A Twoje kobiece przyznanie się (publiczne) do kobiecej natury jest urzekające.
Rozbroiłaś mnie całkowicie tym stwierdzeniem. Gdybym "to" wiedział, na pewno mój komentarz byłby delikatniejszy. Faux-pas zdarzają mi się w ferworze dyskusji. Przepraszam.

Ależ nie ma za co! Rzadko miewam okazję rozbroić jakiegoś macho (zwłaszcza obrzydliwego), więc bardzo mi to pochlebiło.

szczepantrzeszcz
Komentator Miesiąca
Komentator Miesiąca

Post#13 » 12 lut 2019, o 17:59

Mozets, my sobie lubimy z Marianem po Beskidzie pochodzić. Czasem warto wiedzieć, gdzie się jest, bo wtedy czlowiek odchodzi z fajnego miejsca myśląc: "kiedyś jeszcze wrócę".

Awatar użytkownika
Marian
magiczna kosa
magiczna kosa

Post#14 » 12 lut 2019, o 18:13

szczepantrzeszcz pisze:Mozets, my sobie lubimy z Marianem po Beskidzie pochodzić. Czasem warto wiedzieć, gdzie się jest, bo wtedy czlowiek odchodzi z fajnego miejsca myśląc: "kiedyś jeszcze wrócę".

Beskid Niski to jest ziemia cudów.
Szkoda, że teraz dużo się tam zmienia. Za kilka lat z mojego Beskidu nie bedzie nic.
Ale to już tak musi być - signum temporis.

szczepantrzeszcz
Komentator Miesiąca
Komentator Miesiąca

Post#15 » 12 lut 2019, o 18:40

Marian pisze:Za kilka lat z mojego Beskidu nie bedzie nic.
Będzie, tylko znaleźć coraz trudniej.

Awatar użytkownika
Marian
magiczna kosa
magiczna kosa

Post#16 » 12 lut 2019, o 18:53

szczepantrzeszcz pisze:
Marian pisze:Za kilka lat z mojego Beskidu nie bedzie nic.
Będzie, tylko znaleźć coraz trudniej.

Pewnie tak będzie.

Wróć do „Miniatury i drabble”