Zakładki - jak działa forumowa opcja dodawania zakładek. Zapisz tekst na liście i przeczytaj później!

Event Noc Świętojańska - zachęcamy do czytania prac uczestników!
Odsłona poetycka i prozatorska.

Mizerykordia

Wszelkie formy krótkie prozatorskie. Drabble, miniatury, szorty.
Regulamin forum
W tym dziale należy publikować wyłącznie miniatury, drabble i krótkie opowiadania.

Przydatne definicje
drabble: krótka forma literacka licząca dokładnie sto słów

miniatura literacka (short story): krótki utwór składający się z mniej niż 7 500 słów

opowiadanie – krótki utwór epicki o prostej akcji, niewielkich rozmiarach, najczęściej jednowątkowej fabule, pisany prozą

Teksty dłuższe (fragmenty powieści, długie opowiadania) należy publikować w dziale "Opowiadania i fragmenty powieści".
Nazwa tematu powinna składać się z tytułu tekstu. W przypadku publikowania fanfiction, należy podać źródło w nawiasie kwadratowym, przykładowo: "[Harry Potter] Tytuł opowiadania".
Każdy tekst należy odpowiednio otagować. Tagi wybieramy z pola pod tytułem tematu.
Awatar użytkownika
Gorgiasz
gladius tytanów
gladius tytanów
Zobacz teksty użytkownika:

Mizerykordia

Post#1 » 5 mar 2019, o 15:53

Minął podwórze, uśpioną w mroku sień, pokonał stromiznę schodów. Wiedział, on ma te kamienie. Musi je zdobyć.
Zerwał maskę z twarzy, niech stary wie, komu zawdzięcza cios łaski. Zbyt długo żył, jego czas się dopełnił.
Ryzykował wiele, ale uznał, że warto. Posiądzie skarb.
Kordelas trzymał w dłoni. Drugą ręką pchnął drzwi.
- Diamenty są moje - wychrypiał przekraczając próg.
Siedzący w fotelu starzec spojrzał z nieukrywaną pogardą.
- Masz złą broń. A istniejesz tylko jako seria znaków na lśniącym ekranie, którego nawet nie dostrzegasz. By mnie pokonać, tam właśnie musiałbyś odnaleźć właściwą. Podpowiem, kluczem są sylaby. Spróbujesz? Odważysz się wejść do innego świata?

Tagi:

Mozets
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Mizerykordia

Post#2 » 7 mar 2019, o 20:22

Starzec powiedział:
"masz złą broń".
Chyba istotnie kordelas nie jest właściwą bronią do zadawania ciosu miłosierdzia. A właśnie mizerykordia, lub kordzik ( dzisiaj kordzik to już tylko broń paradna oficerów). Ale to taki mój wtręt. Skrzywienie zawodowe.

Awatar użytkownika
Gorgiasz
gladius tytanów
gladius tytanów

Mizerykordia

Post#3 » 8 mar 2019, o 09:44

Ad. Mozets
Dziękuję za wizytę.

Mozets
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Mizerykordia

Post#4 » 8 mar 2019, o 21:20

Uprzejmie proszę. Było mi miło zaglądnąć.

Mozets
/ karabela ze starego zardzewiałego resora samochodowego/

szczepantrzeszcz
Komentator Miesiąca
Komentator Miesiąca

Mizerykordia

Post#5 » 8 mar 2019, o 21:40

Z tym tekstem (chyba kiedyś na Literce czytałem) jest trochę tak, jak z wierszem: trzeba dopasować do siebie , a potem zobaczyć, jak wedle duszy leży.

Przeczytałem, i jakoś tak mi się przypomniała, Gorgiaszu, Twoja wypowiedź na Ósemce. Wypowiedź w sprawie decydowania o własnym odejściu.

A potem jeszcze pomyślałem, że to chyba trudno znaleźć kogoś, komu można powierzyć cios łaski.

Awatar użytkownika
Gorgiasz
gladius tytanów
gladius tytanów

Mizerykordia

Post#6 » 10 mar 2019, o 19:56

Z tym tekstem (chyba kiedyś na Literce czytałem)

Być może, to stary tekst. Pisany na konkurs z założoną tematyką.
A potem jeszcze pomyślałem, że to chyba trudno znaleźć kogoś, komu można powierzyć cios łaski.

Zapewne. Najlepiej zrobić to samoobsługowo.

Wróć do „Miniatury i drabble”