Zakładki - jak działa forumowa opcja dodawania zakładek. Zapisz tekst na liście i przeczytaj później!

Event Noc Świętojańska - zachęcamy do czytania prac uczestników!
Odsłona poetycka i prozatorska.

Fałszywy Wróg... Zaczynam od nowa.

Wszelkie formy krótkie prozatorskie. Drabble, miniatury, szorty.
Regulamin forum
W tym dziale należy publikować wyłącznie miniatury, drabble i krótkie opowiadania.

Przydatne definicje
drabble: krótka forma literacka licząca dokładnie sto słów

miniatura literacka (short story): krótki utwór składający się z mniej niż 7 500 słów

opowiadanie – krótki utwór epicki o prostej akcji, niewielkich rozmiarach, najczęściej jednowątkowej fabule, pisany prozą

Teksty dłuższe (fragmenty powieści, długie opowiadania) należy publikować w dziale "Opowiadania i fragmenty powieści".
Nazwa tematu powinna składać się z tytułu tekstu. W przypadku publikowania fanfiction, należy podać źródło w nawiasie kwadratowym, przykładowo: "[Harry Potter] Tytuł opowiadania".
Każdy tekst należy odpowiednio otagować. Tagi wybieramy z pola pod tytułem tematu.
Awatar użytkownika
zapachmaciejki
lekki sztylet
lekki sztylet
Zobacz teksty użytkownika:

Post#1 » 12 sie 2019, o 22:13

Prolog

Wysoka trzcina rosnąca na skraju zalewu, dawała znakomitą kryjówkę i jednocześnie świetny punkt obserwacyjny. Wysoki samochód z napędem cztery na cztery, doskonale nadawał się na takie podmokłe tereny bez obawy, że miejscami grząski piasek uniemożliwi dalsza jazdę.
Kolejny wieczór spędzony na żmudnej obserwacji terenu dawał nikłą nadzieję, że właśnie teraz uda się zlokalizować i policzyć watahę. Ślady pozostawione przez nie, były bardzo wyraźne i jednoznaczne.
Słońce do połowy zanurzone w tafli wody zdradzało, że noc już zacznie się za kilkadziesiąt minut, ale Porropryzmatyczna lornetka, która leżała na siedzeniu pasażera świetnie nadawała się do obserwacji w nocy.
Niespodziewany ruch w śród wysokich traw zwrócił uwagę. Z pewnością to było zwierzę, ale zbyt niskie jak na sarnę i zbyt zwinne jak na dzika. Mógł być to lis lub coś podobnego…
- Lusia!! Lusia!! - Kobiecy krzyk dobiegał od strony polnej ścieżki, która krętym szlakiem prowadziła przez pola uprawne wprost nad wodę. Z gęstych zarośli, niczym kangur, wyskoczył pies mniej więcej wielkości młodego wilczura. Rozbawiony szczeniak nie słuchał poleceń swojej właścicielki, tylko jak szalony skakał po trawie, niebezpiecznie zbliżając się do ukrytego w zaroślach mężczyzny.
- Cholera! – Zaklął pod nosem i w skupieniu czekał na dalszy rozwój wypadków. Jego wzrok jak w automacie przekierował się na horyzont lasu.
Wataha.
Wilki równo, jeden za drugim szły wzdłuż małego lasku w oddali dwóch kilometrów.
Piętnaście sztuk. Czyli więcej niż ostatnim razem. Skąd wzięły się dwa dorosłe wilki w stadzie?
- Lusia! Wracamy! – Młoda kobieta przywołała swojego psa do porządku. W jednej chwili oboje zniknęli za pagórkiem i zrobiło się cicho.
W końcu można skupić się na obserwacji.
Wibracje dochodzące z kieszeni spodni wyrwały z zamyślenia obserwatora. Nerwowo szarpnął kieszeń, a trzask szwów jeszcze bardziej go zirytował.
- Co jest! – Warknął do słuchawki.
- Znalazłeś ją? – Męski głos w słuchawce zdradzał zaciekawienie.
- Tak. Wiem gdzie mieszka. Obserwuję ją.
- Jaka jest? Warta ceny?
- Możliwe. Musze ją bardziej zlustrować.
- Mają dorosłą córkę. Karolinę. Widziałem ją dzisiaj. Ładna. Ma głupiego psa. Sukę. Luśka, czy jakoś tak. Skacze jak kangur i wcale jej nie słucha.
Cholera jasna, to ona tu była? Z tym niby wilczurem?
- Halo! Jesteś?
- No, jestem. Dam jutro znać, teraz liczę watahę.
- Okej. Odezwij się.
Telefon z impetem wylądował obok lornetki na siedzeniu pasażera.
Wilki zniknęły za lasem, tak samo jak słońce, które utonęło w tafli wód zalewu szczecińskiego.

Irys
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Post#2 » 13 sie 2019, o 23:02

Zaczyna się interesująco, ale ten tytuł coś mi mówi, coś już chyba kiedyś czytałem.

Irys
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Post#3 » 13 sie 2019, o 23:04

A! teraz przeczytałem " Zaczynam od nowa"

Awatar użytkownika
zapachmaciejki
lekki sztylet
lekki sztylet

Post#4 » 14 sie 2019, o 08:34

Tak, zaczynam od nowa, mocno bazując na starym tekście. Wprowadzam dodatkową fabułę, żeby bardziej zaciekawić czytelnika. Cieszę się, że wstęp jest według Ciebie interesujący. Dziękuję.

Wróć do „Miniatury i drabble”