Ogłoszenia 

Konkurs na drabble Tęsknota za latem - zapraszamy do oddania głosów na najlepszy tekst! Trwa dogrywka  

Automatyczne wcięcia akapitowe na forum 

2.90

Wszelkie niedługie formy prozatorskie. Drabble, miniatury literackie i szorty ze wszystkich możliwych gatunków, również proza poetycka. Prosimy o odpowiednie tagowanie tekstów, zgodnie z jego gatunkiem i formą.
Regulamin forum
W tym dziale należy publikować wyłącznie miniatury, drabble i krótkie opowiadania. 

Przydatne definicje 

drabble: krótka forma literacka licząca dokładnie sto słów 

miniatura literacka (short story): krótki utwór składający się z mniej niż 7 500 znaków 

opowiadanie – krótki utwór epicki o prostej akcji, niewielkich rozmiarach, najczęściej jednowątkowej fabule, pisany prozą 

Teksty dłuższe (fragmenty powieści, długie opowiadania) należy publikować w dziale "Opowiadania i fragmenty powieści".  

Nazwa tematu powinna składać się z tytułu tekstu. W przypadku publikowania fanfiction, należy podać źródło w nawiasie kwadratowym, przykładowo: "[Harry Potter] Tytuł opowiadania".  

Każdy tekst należy odpowiednio otagować. Tagi wybieramy z pola pod tytułem tematu.

Wioletta K.
lekki sztylet
lekki sztylet
Zobacz teksty użytkownika:

2.90

Post#1 » 12 sie 2019, o 23:08

Las, ciemność, głuchy losu skowyt, biegnę. Coraz szybciej uciekam przed dniem wczorajszym, przed przeszłą sobą, przed gwarem uczuć, emocjonalnym rozstrojeniem. Na inną stronę przechodzę. 

Po drodze kłody pod nogami zwolnić każą, przecież nie mogę! Nie mogę zatrzymać się w motłochu przeżyć, nie wypada, porzuciłam zachowania niezdroworozsądkowe, poddałam się logice. Teraz żołnierskim marszem lewa, lewa, głowa w kierunku nieba. 

Ostrze bagnetu, ostre naboje w pogotowiu przeurocze słowa, którymi karmić innych trzeba. Oczy niewinne, oczy niewierne, usta szepczące, usta krzyczące, obrazy zaklęte, przeklęte wspomnienia usunąć należy. 

Iść, iść, oby dalej, szybciej uderzyć od wroga, mocniej! Nie znać empatii znaczenia, nie mieć sumienia, wyrzec się Boga. Trwoga, nie trwoga, stawiać na siebie, nie brać pomocy, za którą i tak przyjdzie zapłacić, cena zbyt wysoka okazać się może. 

Odrzucić sentymenty. Patrzeć w jedną stronę, po drodze ludźmi szafować, dziś ten, jutro tamten, brak zaufania pomoże. Egoizm pomnożyć, życie według swoich zasad ułożyć. Nie znać litości, brać, co kto może. 

Uciekać w las, ciemność omijać, obserwować chmury, biec – do złoconych liter, wazonów kwiatów, łez wymuszonych, płyty kamiennej. Do… zapomnienia, do dnia wytchnienia, do tej minuty, gdy można być sobą. 

Las, ciemność, głuchy losu skowyt, biegnę w inną stronę, a chciałam do Ciebie.

Wioletta K.

Tagi:

Kawka
świetlista lanca mrozu
świetlista lanca mrozu

2.90

Post#2 » 13 sie 2019, o 16:52

Wiolu, skąd tyle dramatu, emocji, napięcia w Twoich tekstach?

szczepantrzeszcz
Szczepan I Złotousty
Szczepan I Złotousty

2.90

Post#3 » 13 sie 2019, o 17:40

Wioletta K. pisze:szybciej uderzyć od wroga
"Od wroga szybciej uderzyć" byłoby bardziej konsekwentnie. 

Mimo wszystko naużyłaś inwersji. W odmienności stylu gubi się sens tego, co chcesz opwiedzieć.

Wioletta K.
lekki sztylet
lekki sztylet

2.90

Post#4 » 15 sie 2019, o 21:48

Kawka pisze:Wiolu, skąd tyle dramatu, emocji, napięcia w Twoich tekstach?

Z obserwacji tego, co dzieje się dookoła - ludzkich zachowań...

Wioletta K.

Wioletta K.
lekki sztylet
lekki sztylet

2.90

Post#5 » 15 sie 2019, o 21:51

szczepantrzeszcz pisze:
Wioletta K. pisze:szybciej uderzyć od wroga
"Od wroga szybciej uderzyć" byłoby bardziej konsekwentnie. 

Mimo wszystko naużyłaś inwersji. W odmienności stylu gubi się sens tego, co chcesz opwiedzieć.

Tak? Przeczytałam tekst po raz kolejny i jestem zadowolona z niego, ale cenię sobie przemyślenia innych osób :)

Wioletta K.

Awatar użytkownika
Camenne
Random Cruelty Generator
Random Cruelty Generator

2.90

Post#6 » 31 paź 2019, o 11:08

To nie list, zaimki zapisujemy małą literą. 

Zgadzam się ze Szczepanem, przez "ekspozycję" stylu gubi się tu sens tekstu. Tym bardziej, że, nie oszukujmy się, sens jest bardzo prosty i mało wyszukany, co stanowi dodatkowy kontrast. Warto próbować pisać w ten sposób, ale to ruletka - czasem wyjdzie tak, że tekst się broni, ale łatwo o przesadę i przerost formy nad treścią. Tu niestety ten drugi przypadek. Za to tekścik bardzo emocjonalny. Włożyć uczucia w słowa też trzeba umieć.

Czytaj, a będziesz czytany! Komentuj, a będziesz komentowany! 

Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz  

Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Wioletta K.
lekki sztylet
lekki sztylet

2.90

Post#7 » 1 lis 2019, o 10:32

Camenne pisze:

To nie list, zaimki zapisujemy małą literą. 

To nie list; Ciebie - do Boga, a więc dużą literą.  

Zgadzam się ze Szczepanem, przez "ekspozycję" stylu gubi się tu sens tekstu. Tym bardziej, że, nie oszukujmy się, sens jest bardzo prosty i mało wyszukany, co stanowi dodatkowy kontrast. Warto próbować pisać w ten sposób, ale to ruletka - czasem wyjdzie tak, że tekst się broni, ale łatwo o przesadę i przerost formy nad treścią. Tu niestety ten drugi przypadek. Za to tekścik bardzo emocjonalny. Włożyć uczucia w słowa też trzeba umieć.

Ja nie próbuję, ja piszę ;) Dziękuję za komentarz.

Wioletta K.

Wróć do „Miniatury i drabble”