Pociąg do kosmosu

Wszelkie niedługie formy prozatorskie. Drabble, miniatury literackie i szorty ze wszystkich możliwych gatunków, również proza poetycka. Prosimy o odpowiednie tagowanie tekstów, zgodnie z jego gatunkiem i formą.
Regulamin forum
W tym dziale należy publikować wyłącznie miniatury, drabble i krótkie opowiadania. 

Przydatne definicje 

drabble: krótka forma literacka licząca dokładnie sto słów 

miniatura literacka (short story): krótki utwór składający się z mniej niż 7 500 znaków 

opowiadanie – krótki utwór epicki o prostej akcji, niewielkich rozmiarach, najczęściej jednowątkowej fabule, pisany prozą 

Teksty dłuższe (fragmenty powieści, długie opowiadania) należy publikować w dziale "Opowiadania i fragmenty powieści".  

Nazwa tematu powinna składać się z tytułu tekstu. W przypadku publikowania fanfiction, należy podać źródło w nawiasie kwadratowym, przykładowo: "[Harry Potter] Tytuł opowiadania".  

Każdy tekst należy odpowiednio otagować. Tagi wybieramy z pola pod tytułem tematu.

Awatar użytkownika
zeszyta
lekki sztylet
lekki sztylet
Zobacz teksty użytkownika:

Pociąg do kosmosu

Post#1 » 24 lis 2019, o 19:35

Usiadłam na pomoście.  

Podkuliłam nogi, brodę wbiłam w kolana, a ręce w łydki. Paznokcie boleśnie przebijały skórę.  

Przytuliłam się, tak mocno, jak tylko potrafiłam.  

Z tyłu, wśród zarośli, zebrała się grupka gapiów, nieśmiało zerkających w moim kierunku.  

Zamknęłam oczy. Policzyłam do trzech.  

Po chwili usłyszałam dźwięki ludzkich ciał, padających na ziemię jak drzewa.  

Wszystko znieruchomiało, wstrzymałam oddech.  

I potem, w jednym, drobnym momencie - wraz ze swoją duszą, energią i ciałem - uniosłam się.  

Uniosłam się ponad chmury i dotknęłam gwiazd.  

I tylko one mi świadkiem, że tak rzeczywiście było.

Bukowski leżał na kanapie, Linda wlazła na stół i wrzeszczała wiersz o kuracji elektro-wstrząsowej - pokłosie jej kuracji w psychiatryku. Hank podkręcił radio na full, ale Linda darła się głośniej. Aż wreszcie legła na stole i, drgając jak podczas elektrowstrząsów, skończyła deklamację.

Tagi:

Ui
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Pociąg do kosmosu

Post#2 » 27 lis 2019, o 22:14

Intrygujące, ale wydaje mi się, że padające ciała mógłbym raczej intuicyjnie wyczuć. Ale ja jestem przygłuchawy, więc możesz mi wybaczyć.
Gdzie mądrość nie musi, tam złe jakieś mnie czasami posyła. Ech, życie przewrotne...

Awatar użytkownika
Woogi
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Pociąg do kosmosu

Post#3 » 30 lis 2019, o 17:06

Właściwie to te ciała aż się proszą o szerszy kontekst. Bo tu, w obecnej formie, wydają się jedynie dodatkiem bez nawiązania, nieco niepotrzebną dekoracją bez pokrycia w treści. 

Ale tekst ładny, podoba mi się.

Wróć do „Miniatury i drabble”