Uzależnienie

Wszelkie niedługie formy prozatorskie. Drabble, miniatury literackie i szorty ze wszystkich możliwych gatunków, również proza poetycka. Prosimy o odpowiednie tagowanie tekstów, zgodnie z jego gatunkiem i formą.
Regulamin forum
W tym dziale należy publikować wyłącznie miniatury, drabble i krótkie opowiadania. 

Przydatne definicje 

drabble: krótka forma literacka licząca dokładnie sto słów 

miniatura literacka (short story): krótki utwór składający się z mniej niż 7 500 znaków 

opowiadanie – krótki utwór epicki o prostej akcji, niewielkich rozmiarach, najczęściej jednowątkowej fabule, pisany prozą 

Teksty dłuższe (fragmenty powieści, długie opowiadania) należy publikować w dziale "Opowiadania i fragmenty powieści".  

Nazwa tematu powinna składać się z tytułu tekstu. W przypadku publikowania fanfiction, należy podać źródło w nawiasie kwadratowym, przykładowo: "[Harry Potter] Tytuł opowiadania".  

Każdy tekst należy odpowiednio otagować. Tagi wybieramy z pola pod tytułem tematu.

Awatar użytkownika
interlokutorka
zaklęty miecz
zaklęty miecz
Zobacz teksty użytkownika:

Uzależnienie

Post#1 » 12 lut 2020, o 19:50

Prestissimo 

Zza dębowych drzwi rozlegał się dźwięk szaleńczego walenia w klawiaturę, który ani trochę nie przypominał uporządkowanej kompozycji. Stanęłam i zaczęłam się przysłuchiwać, aż z czasem do moich uszu zaczęły nadciągać uporządkowane dźwięki 

grave 

składające się na całkiem przyjemną dla ucha melodię 

largo 

"kto tak pięknie gra?" - zaczęłam się zastanawiać. Czułam - a moje przeczucia często ratowały mnie z opresji, dlatego im ufałam - że jeżeli wejdę do tego pokoju, stanie się coś złego. Jednak ciekawość wzięła górę nad rozsądkiem i po cichu weszłam do sali 

laghetto 

i nie wiem, w jaki sposób opisać emocje, które towarzyszyły mi w chwili, kiedy ujrzałam to, co zobaczyłam 

lento 

bardzo dobrze znałam wystrój tej sali, która służyła za pracownię muzyczną i plastyczną 

adagio 

więc o co chodzi? Już wyjaśniam 

andante 

przy pianinie, na krześle siedziała dziewczynka 

andantino 

miała czarne włosy, które pachniały mocnymi perfumami, te zaś zdawały się maskować inny zapach-zapach fałszerstwa 

moderato 

aha, i głębokie, piękne oczy w kolorze Magenta 

allegretto 

oczy, które kryły w sobie spryt 

allegro 

jej wzrok wbity był w nuty położone na instrumencie i wyrażał pełne skupienie. Palce natomiast błądziły po jego klawiaturze 

vivo vivace 

Stałam tak przez dłuższy czas i przysłuchiwałam się tej melodii  

presto 

nagle dziewczynka przestała grać i zaczęła się powoli odwracać, jednak nogi miałam jakby przyklejone do podłogi, więc nie mogłam się ukryć 

presto vivacissimo 

w sumie i tak było już za późno, bo zostałam przyłapana na gorącym uczynku. 

prestissimo 

odezwała się do mnie tymi oto słowami: 

- Witaj, zagubiona duszyczko. Mogę ci dać naprawdę wiele - i wyciągnęła do mnie rękę. 

- Przykro mi, ale nie daję się uzależnieniom. - odparłam asertywnie. 

Kiedy to powiedziałam, dziewczynka znikła. Ale melodia wciąż grała w powietrzu... 

...grave...

Tagi:

Wróć do „Miniatury i drabble”