Mała księżniczka

Wszelkie niedługie formy prozatorskie. Drabble, miniatury literackie i szorty ze wszystkich możliwych gatunków, również proza poetycka. Prosimy o odpowiednie tagowanie tekstów, zgodnie z jego gatunkiem i formą.
Regulamin forum
W tym dziale należy publikować wyłącznie miniatury, drabble i krótkie opowiadania. 

Przydatne definicje 

drabble: krótka forma literacka licząca dokładnie sto słów 

miniatura literacka (short story): krótki utwór składający się z mniej niż 7 500 znaków 

opowiadanie – krótki utwór epicki o prostej akcji, niewielkich rozmiarach, najczęściej jednowątkowej fabule, pisany prozą 

Teksty dłuższe (fragmenty powieści, długie opowiadania) należy publikować w dziale "Opowiadania i fragmenty powieści".  

Nazwa tematu powinna składać się z tytułu tekstu. W przypadku publikowania fanfiction, należy podać źródło w nawiasie kwadratowym, przykładowo: "[Harry Potter] Tytuł opowiadania".  

Każdy tekst należy odpowiednio otagować. Tagi wybieramy z pola pod tytułem tematu.

Autor tematu
Córa Demeter

Mała księżniczka

Post#1 » 7 sie 2020, o 18:42

Dawno, dawno temu żyła sobie piękna, lecz uboga dziewczynka. Miała na imię Elwira. Mieszkała ona z matką w chatce na wsi, lecz pewnego dnia została zaproszona do zamku Króla Cedryka Wielkiego. Na przyjęciu król oświadczył się matce Elwiry. Dziewczynka szybko się przeprowadziła z mamą do zamku, gdzie było bardzo przyjemnie, lecz później przyjemny czar prysł, gdy matka Elwiry urodziła synka, a na Elwirę nikt nie zwracał uwagi. Elwira stała si smutna. Postanowiła iść do wielkiego czarodzieja Gandalfa, który doskonale znał się na czarach i poszła. Czarodziej podarował dziewczynce magiczną różdzkę. Elwira z czasem nauczyła się czarować. Pewnego dnia okazało się, że król Cedryk to czarnoksiężnik. Dziewczynka przeczytała w księdze, że jej przeznaczeniem jest pokonać Cedryka. Dziewczynka poszła do czarodzieja Gandalfa i Gandalf powiedział jej, że to prawda, więc dziewczynka poszła się zmierzyć z Cedrykiem i pokonała go. Później zabiła złego syna Cedryka Bartłomieja. Mama podziękowała córce za to, że ją ocaliła przed Cedrykiem, który chciał ich wszystkich zamordować. Wiele lat później Elwira stała się dorosła, a mama Elwiry była już w podeszłym wieku, a potem zmarła ze starości, a Elwira odziedziczyła pałac króla Cedryka. Od tej pory była bardzo szczęśliwa i wszyscy znali jej historię.

Tagi:

Awatar użytkownika

interlokutorka
rapier
rapier
Zobacz teksty użytkownika:

Mała księżniczka

Post#2 » 7 sie 2020, o 19:52

Zacznę od tego, że masz suchy styl. Nie czytało mi się z przyjemnością mimo, że pomysł jest bardzo dobry - niestety, gorzej z wykonaniem. Trochę mi się wydaje, że pisałaś to na szybko, bez oznak jakiejkolwiek pasji i zaangażowania. Byle tylko skończyć - i już. To się czuje, niestety. A szkoda bo, jak pisałam, pomysł całkiem niezły. Spróbuj znaleźć w pisaniu pasję, coś co daje Ci wiele radości.

verbena
gladius
gladius

Mała księżniczka

Post#3 » 7 sie 2020, o 22:13

Zgadzam się z interlokutorka. Styl jest bardzo suchy, a to co miało jak sądzę być krótkim opowiadaniem, wyglada jak oszczędna w słowach, skrótowa relacja. Widziałam trochę literówek. Są też liczne powtórzenia. 

Niemniej sam pomysł, potwierdzam, dobry. Nad tekstem jednak musisz jeszcze popracować.

Kawka
gladius
gladius

Mała księżniczka

Post#4 » 8 sie 2020, o 18:02

Tak, droga Pisarko. Bez pracy nie ma kołaczy. Takie przysłowie pozostawili nam mądrzy przodkowie.Więc nie zrażaj się trudnościami i do dzieła:)

Wróć do „Miniatury i drabble”