Firma pisząca wiersze

Kalejdoskop poezji. Wiersze rymowane, białe, limeryki, poezja śpiewana i inne.
Awatar użytkownika
Toyer
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Firma pisząca wiersze

Post#1 » 4 gru 2017, o 11:10

W firmie piszącej wiersze
każdy pracownik jest szary
i ma służbową komórkę

Żona prezesa kierowniczka Wena
tworzy różne ciekawe projekty
cały zespół pracuje nad ich realizacją

Dzisiaj jest audyt czytelników
jako prezes przedstawię wam
nasz zespół pracowniczy

To jest Mateusz tworzy metafory
mało kto wie o co mu chodzi
szalony i tajemniczy
czuje coś do mojej żony

Czesław zajmuje się rymami
fanatyk religijny
często jeździ do Częstochowy
bywa też niedokładny

Paweł specjalista od puenty
zawsze się spóźnia
czasami nie przychodzi do pracy
zamyka każdy projekt

Stefan układa strofy
spokojny i ułożony
z nikim nie rozmawia
po prostu robi swoją robotę

Muszę już wracać do pracy
tym razem nie ma puenty
Paweł jest na urlopie

Bogna Budny 1
lekki sztylet
lekki sztylet

Firma pisząca wiersze

Post#2 » 4 gru 2017, o 12:36

Świetny :)

Awatar użytkownika
Toyer
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Firma pisząca wiersze

Post#3 » 7 gru 2017, o 11:01

Dzięki

Awatar użytkownika
Liusah
Opiekun poezji i Zdobywca Artefaktu 2017

Firma pisząca wiersze

Post#4 » 11 sty 2018, o 11:13

Ars poetica! Lubię to! Bardzo się podoba. Zazgrzytało mi tylko przy Stefanie "układa" i w następnym wersie "ułożony". No i zastanawia mnie - prezes jest odpowiednikiem czego?
Są sytuacje, w których milczeć po prostu nie wolno.

Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska

Firma pisząca wiersze

Post#5 » 11 sty 2018, o 12:13

Świetne zakończenie :D

To jest Mateusz tworzy metafory
mało kto wie o co mu chodzi
szalony i tajemniczy
czuje coś do mojej żony

Mateusz wydaje się najciekawszy z załogi, ale czego innego spodziewać się po osobie, która tworzy metafory.
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Awatar użytkownika
Toyer
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Firma pisząca wiersze

Post#6 » 16 sty 2018, o 17:07

Liusah pisze:No i zastanawia mnie - prezes jest odpowiednikiem czego?

W każdych firmach piszących wiersze prezesem jest pomysłodawca tekstów:) Można go nazwać też umysłem lub wyobraźnią. Nie wiem czy sugestia z początku została odebrana jak planowałem by nikt o niej nie pisał:D Nawiązywało to do szarych komórek w sensie biologicznym, które współpracują z prezesem( Umysłem).

Camenne pisze:Mateusz wydaje się najciekawszy z załogi, ale czego innego spodziewać się po osobie, która tworzy metafory.

Zależy kto co lubi:) Nie wszystko metafory muszą być ciekawe, tak samo rymy ułożenie strof i inne.Z Czesławem za często nie pracuję, u mnie najważniejszy jest Paweł, chociaż z Mateuszem też blisko współpracuję:)

Awatar użytkownika
Camenne

Firma pisząca wiersze

Post#7 » 16 sty 2018, o 20:04

Toyer pisze:Zależy kto co lubi:) Nie wszystko metafory muszą być ciekawe, tak samo rymy ułożenie strof i inne.Z Czesławem za często nie pracuję, u mnie najważniejszy jest Paweł, chociaż z Mateuszem też blisko współpracuję:)

Wiadomo, każdy woli co innego, ja piszę z perspektywy osoby, która poezji nie pisze - zawsze najciekawsze wydawało mi się tworzenie nieoczywistych metafor, które mają sens.

Toyer, mógłbyś przy okazji podlinkować do swojego wiersza, który można też czytać od tyłu? Gdzieś mi się zgubił.
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Awatar użytkownika
Liusah

Firma pisząca wiersze

Post#8 » 16 sty 2018, o 20:24

Toyer pisze:Z Czesławem za często nie pracuję, u mnie najważniejszy jest Paweł, chociaż z Mateuszem też blisko współpracuję:)

Też uważam, że w wierszach najważniejszą rolę odgrywa Paweł :D
Są sytuacje, w których milczeć po prostu nie wolno.

Awatar użytkownika
Toyer
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Firma pisząca wiersze

Post#9 » 16 sty 2018, o 20:37

Camenne pisze:Toyer, mógłbyś przy okazji podlinkować do swojego wiersza, który można też czytać od tyłu? Gdzieś mi się zgubił.

Już linkuję:) viewtopic.php?f=87&t=5566
Czyli jednak wzbudził zainteresowanie:) Byłbym wdzięczny za ocenę czy mi to jako tako wyszło.

Dzisiaj wracając z Łodzi napisałem w autobusie wiersz, opublikowałem go na fb i jeden znajomy zauważył że też o tyłu można go przeczytać:D Aż sam się zdziwiłem że bezwiednie tez mi to wyszło. Tutaj go wrzucę niebawem(nie chcę przekroczyć limitu publikacji jeśli takowy istnieje)

Wróć do „Poezja”