Ommm, Ommm, Ommm...

Kalejdoskop poezji. Wiersze rymowane, białe, limeryki, poezja śpiewana i inne.
Awatar użytkownika
Dziagdyś
Użytkownik zbanowany

Ommm, Ommm, Ommm...

Post#1 » 9 gru 2017, o 21:23

Autorefleksja z patriotycznego marszu z 11.11.2017r.
-----------------------------------------------------------------
Na placu pełnym smokingów, jednych przywitano oklaskami, drugich buczeniem.
-Zdejmij krawat, rozepnij kołnierzyk.
Tak rzecze komitet selekcyjny i ważniak z parlamentu.

Ostrzyżone głowy przy skórze, to nie mnisi.
Ludzie w delegacji stanęli naprzeciw.
W dzbankach ze święconą wodą, trzymają białą różę. Motyl na mrozie nie ma szans na przeżycie.

Potrzebuję odrobinę współczucia dla siebie.
Nazi-swastyka to tylko odmiana chrześcijańskiego krzyża. Nich się chłopcy pobawią.

Na szlaku pielgrzyma, ani śladu człowieka, liczne ślady demona. Półtora kilometra do zagłady.

Składam dłonie w medytacyjnej pozie. Chronię ciało przed upadkiem. Kiedy (dusza) przebywa gdzie indziej, a oczy patrzą w punkt poza ścianą. Widzę przewrócone do góry dnem wiadro, ze szczynami. TZW. Bomba!

Powtarzające się wersy i zwoje, marszczą się na gładkiej powierzchni jedwabiu. Posążki buddyjskich bóstw, nie mają twarzy. Zdezorientowane rozkazy.

Nemezis trzyma miecz nade mną. Parska jak byk. Na chwilę wstrzymuję moje serce. Przekonuję, żeby biło jeszcze. Stetoskop zawiesiła na szyi.
Gdzieś biegnę. Upadam we wrzosy i mchy.
Jeśli przerwę mantrę, oderwą mi głowę, jak słodkie jabłko. Uchronić mnie może pasemko migotliwej mgły.

Marzę o słonecznych plażach.
O BRĄZOWYCH! opaleniznach z dzieciństwa. Za chwilę będę inny. Szubienica!!!

Niech szept nie stanie się cichszy.

Awatar użytkownika
Toyer
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Ommm, Ommm, Ommm...

Post#2 » 10 gru 2017, o 17:26

Nie rozumiem dlaczego dodałeś ten tekst do poezji, bardziej pasuje mi jako proza. Brzmi trochę jak dziennikarska relacja z tego wydarzenia, nawet dosyć ciekawa

Wróć do „Poezja”