Zachęcamy do komentowania tekstów! Na zwycięzcę tytułu Komentatora Maja czeka nagroda książkowa - powieść ''W imię dziecka'' autorstwa Iana McEwana!

Obrazek

Na jakiś czas

Kalejdoskop poezji. Wiersze rymowane, białe, limeryki, poezja śpiewana i inne.
karagon279
scyzoryk
scyzoryk

Na jakiś czas

Post#1 » 3 mar 2018, o 14:52

Spotkałam się z nimi na jakiś czas...
Na jakiś czas uśmiechałam się do woli, bawiłam, piłam piwo, żyłam…
Na jakiś czas nie bałam się i nie dusiłam.
Mamo, niebo dzisiaj jest jakieś takie inne chociaż szare i dalekie to jednak mogę je dotknąć wyciągając w górę dłoń.
Za chwilę znów ich zobaczę…
Na jakiś czas…
Na ułamek sekundy będzie znów zanieczyszczone powietrze moim rajem. A ja będę mogła się wypalać bez ustanku wpatrując się w ich barwione oczy. Będzie tak łatwo dusić się swoją krwią w waszym towarzystwie. Samotność przy was mieni się jak śnieżna szata, która pokryła ziemię. Przy was tak jakoś...umiera się łatwiej...a żyje szybciej. Dziękuje.
Na jakiś czas…
Nic więcej…
Przetrwam.

Tagi:

Awatar użytkownika
Karen
Mistrzyni tortur narzędziami dentystycznymi
Mistrzyni tortur narzędziami dentystycznymi

Na jakiś czas

Post#2 » 3 mar 2018, o 17:56

Mam mieszane uczucia co do tego tekstu.
Zamysł, klimat, przekaz - podoba mi się, chociaż wymaga dopracowania, szczególnie jeśli chodzi o formę, a konkretnie zapis. Bo ten zapis mi zupełnie nie pasuje, oczy drażni. Poza tym do dopracowania interpunkcja, bo masz trochę błędów typu ''dziękuje'' zamiast ''dziękuję'', a przez to tekst niechlujnie wygląda. ;)
Jeśli nie wiesz, co masz dalej zrobić, to zrób sobie kawę.

szczepantrzeszcz
Autor miesiąca

Na jakiś czas

Post#3 » 4 mar 2018, o 17:58

Tekst zabrzmiał o wiele lepiej, kiedy przeczytałem go, jak kawałek prozy.

Wróć do „Poezja”